Острог – місто великих досягнень, що звершувались століттями

Вже від самої назви віє чимось стародавнім – і вона, як і саме місто, мандрівника не обманить. Недарма тут в 1981 році було створено Державний історико-культурний заповідник.

Перша письмова згадка про Острог – від 1100 року в Іпатіївському літописі. Хоча саме поселення, без сумніву, виникло набагато раніше.

Найважливішою архітектурною пам’яткою міста є замок князів Острозьких – справжня перлина давньоруського фортифікаційного мистецтва. Саме тут, у замку, де виявлено і залишки давньоруського городища, почав свій розвиток Острог. Його перші дерев’яні укріплення, збудовані ще в домонгольські часи, були повністю знищені татарськими ордами.

Рід князів Острозьких, які володіли містом майже без перерв з XIV по XVIІ ст. і були одними з найбагатших та найвпливовіших українських тогочасних магнатів, заслуговує на увагу як історика, так і пересічного туриста.

Заснована у 1576 році Острозька академія – перший вищий навчальний заклад на теренах Східної Європи. В Острозі Іван Федоров надрукував також перші книги.

Від Києва до Острога – 320 км, з Донецька – трохи більше тисячі щойно збудованою трасою через Житомир. З Одеси до Острога – 670 кілометрів. Зі Львова до колиски українського друкарства – 250 км.

Не баріться, завітайте у Острог і відкрийте для себе унікальний куточок України!!!Smile

Васкул Христина

Робота в рамках проекту “Громадська журналістика в малих сусідніх громадах”Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети