Останні ангели на землі

До редакції активісти  зоозахисної організації ФАС принесли листа, а також розробили правила поведінки із котами та собаками. Друкуємо ці матеріали, а також додаємо власні фото та відеоматеріали. Благодійна організація «ФАС» просить нарешті виділити земельну ділянку під будівництво притулку (реально, а не шляхом аукціону на який ніхто не заявиться, прим.ЗС про що ми писали раніше) для безпритульних тварин в межах м. Здолбунів.  У місті ведеться стерилізація собак, але в малій кількості, оскільки немає тимчасового притулку і коштів на харчування після стерилізації.

Ми щороку стикаємося з проблемою виплати грошей, за стерилізацію, оскільки держава не платить ветеринарам вчасно, і ті часто відмовляються оперувати тварин. Процес стерилізації переривати не можна, оскільки в період, коли не стерелізуємо,  родиться багато щенят, які утворюють нові зграї. Нам потрібно поглянути на досвід європейців, які позбулися бродячих зграй, відкривши притулки для тварин. Якщо цей процес не переривати, то вже завдяки стерилізації через 10 років бродяг не буде.  Ми стикаємось з людьми, що жорстокіші за тварин. Травлячи собаку чи кота, хтось уявляв себе на його місці, у яких муках тварина помирає? Не отримавши покарання на цьому світі, ми  отримаємо по заслузі після смерті.  Чого може навчити дитину вчителька, яка нецензурно спілкується з людьми і закликає дітей до звірячих вчинків  стосовно тварин (отруєння собак).  Собаки і коти – це останні ангели на землі, вони для нас випросили хліб у Бога, то чому ми так погано ставимось до них?  Більшість нападів тварин ми провокуємо самі.

Правила безпечного спілкування з кішками і собаками

Чомусь багато людей панічно бояться бути вкушеними або подряпаними чотирилапими друзями. Причому проблему вони бачать саме в тварині: мовляв, зле, агресивне, невиховане. А насправді – 9 з 10 укусів та подряпин відбуваються з вини якраз людини, а не тварини.  Науково доведено, що 8 з 10 укушених страждають від власних (або сусідських) кішок чи собак!  Бездомні ж прагнуть триматись від нас подалі ( мабуть, на те у них є свої вагомі причини). Отже, правила безпеки в спілкуванні з тваринами потрібно вчити не менш ретельно, ніж  правила дорожнього руху.

Тому:

1. Не нав’язуйтесь  тварині в друзі, якщо вона того не хоче  (вам же не потрібні подряпані руки або укушений палець).

2. Будьте ввічливими з чужим собакою, перш ніж намагатись його погладити чи з ним погратись. Більше розпитайте господаря про тварину.

3. Не штовхайте і не нападайте жартома на господаря собаки: у нього не на стільки розвинене почуття гумору, щоб зрозуміти ваші справжні наміри.

4. Не чіпайте собаку або кішку, коли вони їдять або щось (когось ) охороняють .  Зрозумійте, що ви робите замах на його  їжу ( “багатство”, що охороняється), отож,  можете бути здорово покусаними чи подряпаними.

5. Не лізьте до чужого собаки або кішки, коли вони зайняті своїми дітьми.

6. Не хапайте тварину за задні лапи, круп або хвіст – про те, що ви не праві, зрозумієте дуже швидко.

7.Поважайте власного собаку або кішку – вони багато що готові стерпіти від вас, але і в них є межа терпінню.

8. Гуляючи зі своїм собакою, вчіть його бути ввічливим: собака, який кидається на перехожих і рветься з повідка, перш за все не кращим чином хорактеризує господаря.

9. Не гладьте незнайомих тварин: окрім звичайних проблем,  укусів або подряпин, є такі неприємні, як стригучий лишай, тиф, чума, сказ і ще цілий букет хвороб ( більше 20) – вам вони потрібні?

10. Якщо на вулиці на вас із гавкотом мчить собака, у жодному випадку не тікайте від нього- він сприйме це як слабкість і спробує пополювати за вашими кісточками. Замість втікати, оберніться до нього  обличчям і різко нагніться до землі, неначе берете щось у руку – цього вистачає, щоб бродячий собака відскочив. Можна замахнутися ( підняти камень) – це витверезить його. Швидше за все, він все- таки переслідуватиме вас, але тільки здалеку і до межі власної території.

 11. Якщо подібний «замах» на вас станеться в господарському дворі, що охороняється собакою, – краще відразу ретируватися за його межі: на вулицю сторожовий собака не піде – це не його охоронна територія.

12. Запам’ятайте, що бродячий собака або кішка рідко нападає першим. З азвичай це відбувається через те, що людина порушила правила ввічливості, спокусилася на кордони його території, і в тому випадку, якщо тварина вирішила, що їй нікуди подітися, коли людина йде назустріч ( у вузькому коридорі, вуличці, підї’зді ). Повірте, що вони бояться нас – великих і деколи  жорстоких – навіть більше, ніж ми їх.

 

фото в заголовку ілюстративне



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети