Орендувати комунальне майно у Здолбунові тепер будуть по іншим правилам

оренда майнаВступають у дію нові правила оренди комунального майна. Історія прийняття подібного документу давня. Спочатку з’ясувалось, що Здолбунівська міська рада 8 років працювала за документами у сфері оренди та продажу нерухомого майна, які містять очевидні можливості для корупції. Після цього були проведені консультації, зустрічі і напрацьовані нові документи, які були винесені на сесійні засідання міськради і частково прийняті. Згадував про це і міський голова Ольшевський на зустрічі із працівниками комунальних підприємств, який офіційно називається звіт мера перед громадою. проте згадка прозвучала, як участь Здолбунівської міської ради у проекті “Громадський контроль – ефективна влада” проте зовсім не згадав в чому ж суть цього проекту і чому стільки років міська рада працювала за неактуальними правилами із комунальною власністю. Відповідь – так було зручно здавати і продавати майно і землю? На останній сесії депутатом було запропоновано нове Положення про оренду майна. З ним можна ознайомитись нижче, а повний пакет документів в т.ч Порядок проведення конкурсу на оренду майна та супровідними документами можна просто ТУТ: Оренда комунального майна Здолбунів.

Додаток № 1 до рішення міської ради від  17 грудня  2014 року

ПОЛОЖЕННЯ

про оренду майна комунальної власності територіальної громади

 міста Здолбунова

          Це Положення визначає порядок реалізації прав територіальної громади міста Здолбунова  у сфері орендних відносин, визначених Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про оренду державного та комунального майна», Господарським і Цивільним кодексами України та рішеннями міської ради.

Розділ 1. Загальні положення

1.1 Право управління майном комунальної власності від імені територіальної громади міста Здолбунів  здійснює Здолбунівська міська рада.

1.2 Положення регулює порядок передачі в оренду майна комунальної власності територіальної громади міста Здолбунів.

1.3 Об’єктами права комунальної власності територіальної громади міста Здолбунів, на які поширюється дія цього Положення є:

– цілісні майнові комплекси комунальних підприємств;

– нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення);

– інше окремо індивідуально визначене майно (транспортні засоби, технологічне обладнання, устаткування тощо).

1.4 Об’єктами права комунальної власності територіальної громади міста Здолбунів, на які не поширюється дія цього Положення є:

– земельні ділянки, природні ресурси, грошові кошти.

1.5 Орендодавцями майна комунальної власності територіальної громади міста Здолбунів можуть бути:

– виконавчий комітет Здолбунівської  міської ради;

– суб’єкти, за якими закріплене майно на праві господарського відання чи оперативного управління;

– Здолбунівська міська рада.

1.6 Орендарями майна комунальної власності територіальної громади міста Здолбунів можуть бути господарські товариства, підприємства, інші юридичні особи та громадяни України, фізичні та юридичні особи іноземних держав та особи без громадянства.

1.6.1 Фізична особа, яка бажає укласти договір оренди майна комунальної власності територіальної громади міста Здолбунів з метою використання його для підприємницької діяльності, до укладення договору зобов’язана зареєструватись як суб’єкт підприємницької діяльності.

1.6.2 Громадяни та юридичні особи іноземних держав та особи без громадянства, які мають намір отримати майно в оренду, перед поданням заяви про це повинні зареєструвати свою діяльність відповідно до законодавства України.

1.7 Орендар не має права передати в суборенду нерухоме та інше окреме індивідуально визначене майно, якщо інше не передбачено договором оренди.

1.8 Ініціатива щодо передачі в оренду майна комунальної власності територіальної громади міста Здолбунів може виходити від фізичних та юридичних осіб, а пропозиція, щодо передачі майна комунальної власності територіальної громади може надходити від орендодавців, зазначених у пункті 1.5 цього Положення, а також від власника комунального майна – Здолбунівської міської  ради.

Розділ 2. Порядок передачі майна в оренду

2.1. З метою укладення договору оренди фізичні та юридичні особи, які бажають укласти договір оренди, направляють Орендодавцеві заяву та наступні документи:

а) для юридичної особи:

– документи, що посвідчують повноваження представника юридичної особи;

– посвідчені власною печаткою копії установчих документів;

– копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;

– завірену належним чином копію звіту про фінансові результати претендента з урахуванням дебіторської і кредиторської заборгованостей за останній рік;

– довідку від претендента про те, що стосовно нього не порушено справу про банкрутство;

б) для фізичної особи:

– копію документа, що посвідчує особу, або належним чином оформлену довіреність;

– завірену належним чином копію виписки або витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців;

– завірену належним чином копію декларації про доходи або звіту суб’єкта малого підприємництва – фізичної особи – платника єдиного податку.

2.2. За наявності заяви щодо оренди цілісного майнового комплексу та оренди об’єктів комунального майна в яких працює трудовій колектив Орендодавець у триденний термін повинен повідомити про це трудовий колектив підприємства, його структурного підрозділу, щодо майна якого подано заяву про оренду.

2.3. Трудовий колектив протягом п’ятнадцяти днів, враховуючи день отримання повідомлення про наявність заяви щодо оренди цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу, має право прийняти рішення про оренду цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу, утворити господарське товариство та подати Орендодавцю у встановленому порядку заяву щодо оренди відповідного майна або надіслати Орендодавцеві висновки про умови договору оренди даного майна.

2.4. Орендодавець протягом п’яти днів після погодження умов договору оренди з трудовим колективом щодо оренди цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу, а в разі якщо заява про оренду майна не потребує узгодження, протягом 15 днів після дати її реєстрації розміщує в офіційних друкованих засобах масової інформації та на веб-сайтах орендодавців оголошення про намір передати майно в оренду або відмовляє в укладенні договору оренди і повідомляє про це заявника.

2.5. Протягом 10 робочих днів після розміщення оголошення Орендодавець приймає заяви про оренду відповідного майна.

2.6. Протягом трьох робочих днів після закінчення строку приймання заяв Орендодавець, якщо подано лише одну заяву, конкурс на право оренди не проводить і укладає договір оренди із заявником, а в разі надходження двох і більше заяв Орендодавець оголошує конкурс на право оренди.

2.7 У разі, коли термін договору оренди майна закінчується, він може бути продовжений без застосування конкурсної процедури за умови, коли орендар належно виконував свої обов’язки за договором оренди.

2.8. У разі надходження заяви про оренду майна на короткий строк (не більше п’яти днів та без права продовження строку дії договору оренди) оголошення про намір
передати майно в оренду не розміщується і договір оренди укладається з таким заявником без проведення конкурсу.

2.9 Конкурс не проводиться при наданні в оренду майна бюджетним установам та організаціям, а також при наданні в оренду цілісного майнового комплексу чи його структурного підрозділу трудовому колективу. У разі наявності пропозиції щодо розміщення бюджетних установ і організацій або заяви про оренду безпосередньо від бюджетної установи, організації, балансоутримувач укладає договір оренди майна з відповідною бюджетною установою, організацією.

2.10. Укладення договору оренди із суб’єктами виборчого процесу з метою проведення публічних заходів (зборів, дебатів, дискусій тощо) під час та на період виборчої кампанії здійснюється без проведення конкурсу в порядку черговості надходження відповідних заяв до Орендодавця.

2.11. Порядок та умови проведення конкурсу визначені в Порядку про проведення конкурсу на право укладення договору оренди майна комунальної власності територіальної громади міста Здолбунів.

Розділ 3. Порядок укладення договорів оренди

3.1 Договори оренди майна комунальної власності територіальної громади укладаються у порядку, визначеному законодавством України, з урахуванням уточнень і особливостей, передбачених цим Положенням.

3.2 Укладений сторонами договір оренди в частині істотних умов повинен відповідати типовому договору оренди нерухомого майна. Типовий договір оренди нерухомого майна комунальної власності територіальної громади затверджується Здолбунівською міською радою. Сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати та вносити додаткові умови.

3.3. Розбіжності, що виникають при укладенні договору оренди, вирішуються шляхом переговорів або у судовому порядку.

3.4. Термін договору оренди визначається за погодженням сторін.

3.5 Після закінчення терміну договору оренди орендар, який належним чином виконував свої обов’язки, має переважне право, за інших рівних умов, на продовження договору на новий термін.

3.6 Договір оренди окремого індивідуально визначеного майна (транспортного засобу, устаткування) укладається сторонами у порядку, встановленому чинним законодавством України.

***У випадках, що не передбачені даним Положенням необхідно керуватись чинним законодавством України.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети