Операція “Мак” на Здолбунівщині

З 20.05. по 26.09.2014 рік  на дільниці обслуговування ЛВ на                              ст. Здолбунів УМВС України на Львівській залізниці проводиться оперативно-профілактична операція під умовною назвою “МАК”,  метою якої є виявлення, попередження і знищення незаконних посівів наркорослин, перекриття каналів надходження наркозасобів до споживачів.

Правоохоронці нагадують, що посіви маку та коноплі в Україні дозволені лише спеціалізованим підприємствам, які отримали відповідну ліцензію та дозвіл. На суб’єкт господарювання, який культивує такі види рослин, накладається цілий ряд обмежень: спеціальне поле, сховище, відповідна охорона цих об’єктів здійснюється державною службою охорони., визначений перелік осіб, допущених до роботи з вирощування і перевезення нарковмісних культур.

У разі порушення цих вимог настає адміністративна або кримінальна відповідальність за незаконний посіви і вирощування снодійного маку або конопель. Згідно ч. 1 ст. 310 Кримінального кодексу України незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель у кількості від 10-ти до 50-ти рослин – караються штрафом від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6-ти місяців, або обмеженням волі на строк до 3-х років. Частина 2 цієї ж статті за ті ж самі дії вчинені особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 Кримінального Кодексу, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості п’ятисот і більше рослин чи конопель у кількості п’ятдесят і більше рослин –  караються позбавленням волі на строк від 3-х до 7-ми років.

В інших випадках, може наставати адміністративна відповідальність (ст. 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення), у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів громадян або арешту до 6 місяців наступає у разі виявлення до 50 кущів маку на ділянці господаря. Під посівом в даному випадку розуміються посів насіння або висадка розсади заборонених наркорослин без належного дозволу на будь-яких земельних ділянках, у тому числі в квартирі, на лоджії, в ящику на балконі, тощо. Причому, неважливо, виросла рослина або ні, і чи знятий урожай, – відповідальність по статті настає з моменту посіву або початку вирощування заборонених рослин.

ЛВ на ст. Здолбунів УМВС України на Львівській залізниці звертається до громадян з проханням: якщо Вам відомі факти посіву снотворного маку, коноплі або інших наркорослин повідомте за телефоном 102, або 9-41-02Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети