Операція “Автобус”: напхані маршрутки й реклама замість інформації

операція автобус (8)З 1 червня представники місцевої ДАІ розпочали операцію «Автобус 2015», яка нині проводиться на території майже всієї України з метою профілактики аварійності пасажирського транспорту. Журналісти Здолбунів Сіті теж вирішили приєднатись до патрулювання на кілька годин і на власні очі побачити стан здолбунівських маршруток.

У п’ятницю, 5 червня 2015 року, патрулювання журналістки Здолбунів Сіті відбувалось разом із начальником відділення ДАІ Здолбунівського району майором Роговським О.С. та інспектором ДАІ з обслуговування Здолбунівського району, майором Дульчаком В. П.операція автобус (2)

Під час проведення профілактичного огляду представники державтоінспекції особливу увагу приділяли виявленню порушень зупинки і стоянки маршрутного пасажирського транспорту, відхилення від визначеного маршруту руху, проходження ними перед рейсового контролю технічного стану автобусів, обов’язкового медичного огляду водіїв. Завданням журналіста було виявити порушення Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту за останньою редакцією від 2007 року (далі – Правила), з якими можна ознайомитись ТУТ (http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1184-2007-%D0%BF).операція автобус (5) операція автобус (9)

За годину патрулювання ДАІвцями пліч-о-пліч зі Здолбунів Сіті було перевірено два автобуси «Рівне-Здолбунів» та одну маршрутку сполученням «Рівне – Глинськ». Щоб прискіпливо оглянути транспортні засоби, автобуси «Рівне – Здолбунів» спиняли на кінцевих зупинках та заправці, коли нікого з пасажирів уже не було в салоні. Начальник відділення ДАІ Здолбунівського району, майор Роговський О.С. ретельно перевірив документи водіїв, а журналіст дослідив транспорт на наявність необхідної інформації для пасажирів, яка вказана у Правилах.операція автобус (11) операція автобус (10)

У двох перевірених автобусах була присутня майже уся необхідна інформація: номер маршруту й найменування початкового та кінцевого пунктів, витяг із цих Правил, позначення входу та виходу, відомості про перевізника (щоправда, в одному автобусі ми попросили водія відомості помістити на більш зручніше для зору пасажирів місце), позначення місць розташування аварійних виходів, вогнегасника, аптечки, напис «Місця для пасажирів з дітьми та інвалідів».операція автобус (12)

Однак були й недоліки:  не було вказано номеру маршруту на задньому трафареті та напису «не палити» у салоні. Не всюди були правила пільгового перевезення пасажирів, особливо із останніми змінами, що нещодавно вступили у законну силу, затверджені відповідним чином маршрут і тарифи від зупинки до зупинки. Водії отримали попередження, а ми – обіцянку від них усе виправити. Але ми вже дорослі, щоб вірити обіцянкам :), тому при нагоді перевіримо ще раз, як там обіцянки, чи не стали вони цяцянками.

ЗС вже писало, як виглядає стенд для подібної інформації у київських маршрутках, а як ці ж стенди виглядають у наших.київська маршрутка (3) київська маршрутка (1)

Ось, нагадуємо, фото маршруток у Києві, а нижче фото з наших місцевих маршруток. З часу тієї публікації нічого не змінилось. Лише змінилась реклама або обідрані старі оголошення.операція автобус (1)

Як згадувалось вище, два автобуси «Рівне – Здолбунів» перевірялися без пасажирів, щоб не тільки ретельно оглянути транспортний засіб, але й уникнути обурення з боку пасажирів на затримку рейсу. Однак, на прохання журналіста, було вирішено зупинити маршрутку сільського сполучення. Поки ДАІвці передислоковувались та чекали транспортний засіб, випала можливість поспілкуватись на таку болючу тему для всіх пасажирів, як скарги на маршрутки та автобуси:

– Пане Віталію (майор Дульчак В.П. – прим.авт.), чи часто надходить скарги від жителів Здолбунівщини на громадський транспорт та їх водіїв?

– Знаєте, не часто. Остання скарга до відділення ДАІ у Здолбунівському районі надійшла 3 місяці тому: водій нагрубіянив пасажирці – вона звернулась до нас. Ми знайшли перевізника та водія, запитали, чи був факт грубіянства пасажиру, але хто вам признається?

– А якщо пасажир надасть відеодоказ грубіянства? Які будуть ваші дії?

– Залучаємо дільничого і перевіряємо водія. Але пасажиру потрібно залучити ще хоча б одного свідка, який підтвердив би, що водій дійсно винен, а не став заручником ситуації. Якщо ж водій винен, то він отримає догану. Раніше була посада у Здолбунівському ДАІ «інспектор з технічного нагляду», основним обов’язком якого була перевірка пасажирських транспортних засобів, але в квітні 2015 року посада потрапила під скорочення.операція автобус (6)

У цей момент майор Роговський зупинив переповнену маршрутку Рівне – Глинськ. Підійшовши до водія, він попросив, щоб деякі пасажири вийшли з салону, аби журналіст мав змогу зайти в середину, та зробити декілька фото стану маршрутки та інформації, розміщеної на панелях. Пасажири ж, подумавши, що їх висаджують, здійняли галас та не впустили журналіста до салону.

 Перевезення водіями маршруток пасажирів понад  максимальну  кількість, передбачену технічною характеристикою  транспортного засобу, тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 255 грн.) Однак, зважаючи на реакцію пасажирів, правила відійшли на двадцять другий план, водій лишився непокараним, і маршрутку відпустили, як-то кажуть, з Богом. Тобто пасажирам подобається їздити як риба у бляшанці?

Коли маршрутка від’їхала, на телефон майора Роговського зателефонував власник маршрутки «Рівне – Глинськ» з вибаченнями та поясненнями: щоб маршрутка не була переповнена, потрібно на рейс випускати більший транспортний засіб, такий як автобус, а всі автобуси вже зайняті, а якщо новий поставити (це тільки «Богдан»), то він не витримає і тижня на сільських дорогах. Ось таке замкнуте коло. І водії, і перевізники, і пасажири стали заручниками ситуації та поганого стану доріг.

На такій не надто оптимістичній ноті патрулювання журналіста з ДАІвцями закінчилось. Операція «Автобус» безумовно є важливою профілактикою аварійності пасажирських транспортних засобів, а також уважності водіїв та перевізників, бо коли присутній контроль, людина, щоб уникнути покарання, намагається не допускати помилок. Але ще більш важливішою профілактикою аварійності на дорогах є якісне дорожнє покриття, самоконтроль і дисципліна зі сторони власників маршрутів та водіїв, та і власне пасажирів.

Юлія ЛюкшинВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети