Огляд місцевої та регіональної преси за 18-23 серпня 2013 року

oglad pressiМета прес-огляду звернути увагу на матеріали, варті уваги, порівняти опис одних і тих же подій у різних ЗМІ, популяризація друкованих ЗМІ й культури читання преси. Огляд суб’єктивний і відображає думку лише оглядача. Містить елементи іронії. Запрошуємо бажаючих виступити в ролі оглядачів. Огляд преси можна буде здійснити в офісі ЗЕОНу. Газети, які бажають потрапити до огляду можуть надсилати свої примірники до офісу теж.

“Нове життя” Здолбунівська районна газета, 23.08.13. Передовиця – традиційні привітання, які досі комунальна газета вважає модним трендом на 1-й сторінці, на 2-й сторінці є розповідь про польських колег наших районних депутатів. Тут у повній мірі проявилась сутність наших районних чиновників. На сайті влади, у місцевих газетах минулого тижня промайнула велика стаття «Здолбунівщина гостинно запрошує», де описувались здобутки краю у розвитку туризму, а саме зеленого туризму. У такий спосіб популяризувались наші здолбунівські села. А куди ви думаєте повезли польських гостей? На комерційний об’єкт «Волинь-Цементу», ніби там у Свідніку (Польща) цим цементом цікавляться, а потім в музей бурштину в Рівному та Дубенський замок, Тараканівський форт. Це так популяризуємо Здолбунівщину? Так налагоджуємо співпрацю і залучаємо інвестиції. Здолбунів має велику польську громаду, костел, на території міста і сіл – осередки ще збережених пам’яток польської доби на Україні. Та ні – Рівне, Дубно. Якщо  на такі візити ще й бюджетні здолбунівські кошти витрачались – то слів взагалі немає. Так, були в Будеражі, показали нову школу, чим майже перелякали поляків, які питали, для чого така неспіврозмірна школа: мало дітей, а площі ого-го. Добре, що підписали угоду із ЗОШ3, може, хоч з цього щось вийде для нашого району. Не полишає відчуття, що такі візити – це спроба вгодити гостям радушним прийомом, а не дійсно провести ДІЛОВІ перемовини, перед цим узгодивши можливі угоди для підписання. А то поговорити про Євросоюз і зменшення кількості сільських рад можна звичайно, але районна рада не вирішує питання зменшення територіальних одиниць, а тим більше вступу до ЄС. А тим часом на День Незалежності сиротливо стояв в парку стенд «Дермансько-Острозького національного природного парку» із буклетами та інформацією про Екологічну стежку…СВОЄ треба відстоювати та лобіювати!

Далі оголошення, телепрограма, прес-реліз народного депутата й матеріал про змагання з будинку-інтернату. До речі, захід проведений там, заслуговує на увагу й підтримку.

“Дзеркало Здолбунівщини” Здолбунівська районна газета, 23.08.13 –передовиця – дивись коментар до «Нове життя» вище. Зацікавила стаття без авторства на 3-й сторінці «Особисті зустрічі з платниками – запорука плідної співпраці». Суть її в тому, що керівник Здолбунівської податкової п.Руслана Мичка (насправді симпатична жінка, але на фото у Дзеркалі впізнати легше розподільчий щиток і драбину ніж героїв публікації) запросила до діалогу (це ми цитуємо) керівника ТОВ «Волинь-Шифер». Мета такої акції донести до кожного ті зміни та новації, що впроваджуються МінзДоход, вислухати пропозиції щодо співпраці. Серед важливих тем зустрічі: модернізація РРО, порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове соцстрахування, адміністрування податку на прибуток, ПДВ, та переваги подання звітності в електронному вигляді… Цікаво, це якщо «завантажити» керівника підприємства таким файлом бухгалтерської інформації, він щось із цього запам’ятає? І чи є користь від  зустрічі двох керівників саме з таким порядком денним? А те, що керівник податкової прагне зустрічатись із бізнесом – це добре!podatkova i shiferniy

Про талановитого здовбицького хлопця можна прочитати на стор.4 газети.

«Бізнес Здолбунів» Здолбунівська газета реклами і оголошень, 23.08.2013 2-й номер вийшов – і це вже добре для молодої газети.

Рівне вечірнє” Рівне, 22.08.13. Якогось центрального чи особливого матеріалу виділити не можемо. Сподобалась інформація про музичний гурт «Депутат», організований мером Сарн, традиційно цікавими були коментарі щодо тривалого не призначення керівника управління ЖКГ міста Рівне і проблем галузі. На цей раз експертну думку висловив Вадим Сторожук.

«Рівненська газета» Рівне 22.08.13 Окрім телепрограми, найцікавіше на 6 сторінці. І про сувеніри, і де їх знайти у Рівному; про дії в разі нападу безпритульного пса; про жінку, яка вміє співати слова навпаки.

Вісник+к” Луцьк, 22.08.2013 традиційна на наш погляд «джинса» від влади, і знову про Вілкула, цього разу прямим текстом читача готують до думки, що наступним прем’єром буде саме нинішній віце-прєм’єр Олександр Вілкул. Про  те, як за цього посадовця пропонують великі гроші готівкою для проплати джинсових матеріалів, детальніше можна прочитати у львівському Експресі. Цікавий матеріал «Як простий хлопець із глухого хутора академіком став» про академіка Івана Климишина, погордитись своєю молодою сільською головою мають привід і жителі села Тараканів, що на Дубенщині, читайте статтю «Як вчителька керує громадою». Заслуговує уваги стаття про тринадцятирічного хлопчину різьбяра на стор.12 і, звичайно, розповідь контр-адмірала на 13 сторінці, що повернувся після служби до рідного села на Волині. За кількість цікавих статей саме номер Вісника вважаємо номером тижня і рекомендуємо до прочитання!

 

Борис ХолоднийВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети