Одразу три села однієї сільської ради на Здолбунівщині виграли грант Посольства Нідерландів

peremogciПроекти органів самоорганізації населення сіл Йосипівка, Загребля та Залісся Урвенської сільської ради Здолбунівського району Рівненської області вибороли перемогу в конкурсі мікрогрантів.

Відбір проведено в рамках проекту «Формування міжрегіональної мережі громадянської взаємодії сільських органів самоорганізації населення», який втілює Інститут аналізу державної та регіональної політики за фінансової підтримки програми «Матра КАП» посольства Королівства Нідерландів в Україні. Партнери проекту Волинська, Рівненська та Житомирська обласні ради.

«У конкурсі мікрогрантів перемогу здобуло чотири проекти з Рівненщини, один із Житомирщини та п’ять з Волині. Загалом виділено 70 тис. грн. Підтримку одержали найцікавіші ініціативи сільських комітетів, які передбачають активну участь громад. Адже, важливо не тільки встановити в селі, скажімо, дитячий майданчик, впорядкувати вулиці, чи кладовище. Найцінніше — це згуртувати людей, активізувати громаду. Люди мають повірити у власні сили, в дієвість громади. Зрозуміти, що разом вони спроможні вирішувати найрізноманітніші проблеми», — пояснює Олег Савчук, керівник проекту, заступник голови ради Інституту аналізу державної та регіональної політики.

Зокрема, на фінансування проектів органів самоорганізації населення із Урвенської сільської ради Здолбунівського району виділено майже 20 тис. грн.

«Перемогу в конкурсі здобула ініціатива «Усмішка мого дитинства» комітету села Йосипівка. На її втілення виділено понад 7 тис. грн. Проект передбачає об’єднання зусиль громади з метою створення належних умов для відпочинку та дозвілля дітей. Мешканці в центрі села толокою впорядкують територію, встановлять дитячий майданчик. Майже таку ж суму одержав на реалізацію проекту «Бути чи не бути» комітет села Залісся. Громада планує об’єднати можливості мешканців, підприємців, господарства і місцевого органу самоврядування та впорядкувати кладовище. Зокрема, встановити нову бетонну огорожу, обрізати дерева, вивезти сміття. Майже 5 тис. грн. одержала громада села Загребля цієї ж сільської ради на втілення ініціативи «Чисті узбіччя», — зазначає в коментарі газеті РВ, Віктор Гомоль, консультант проекту.

Balabat LЯк повідомила нашому виданню сільська голова Урвенської сільської ради Балабат Лідія Михайлівна, всі 6 сіл сільради писали заявки на конкурс, перемогли 3 -отже 50%. Суми різні: від 4490 грн до 7132 грн. Для сіл це значна допомога. Адже і той самий бетонний паркан у два ряди на кладовищі і покошена трава там і біля церкви, дитячий майданчик – це те, що стане можливим лише завдяки гранту та співфінансуванню партнерів. Без цього фінансування ще довго можна було би чекати на ці речі, а так вже завтра маємо привезти ту огорожу, на днях встановлюємо і майданчики. Один у Йосипівці, а інший у Заліссі -тут майданчик зроблений завдяки перемозі у конкурсі міні-грантів фонду “Любіть Україну”. Тож роботи і клопотів, проте  приємних, у цих трьох селах на найближчі дні вистачатиме. З нетерпінням чекаємо на результати обласного конкурсу грантів, там подавали проекти на створення тренажерного залу у Гільчі та обігрів будинку культури. Одним словом, одні проекти виконуємо, інші пишемо.

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети