. Однієї субвенції на дві медичні установи не вистачає | Здолбунів City

Однієї субвенції на дві медичні установи не вистачає

deneg_net_bigТому працівники однієї з таких установ, а саме центру первинної медичної допомоги, вирішили, що самий раз зірватися із своїх робочих місць для зустрічі у Здолбунові з керівництвом РДА. Декілька десятків медпрацівників завітало до сесійної зали у Здолбунові на Грушевського, 14 щоб почути з перших вуст голови Здолбунівської РДА, начальника фінуправління, що їм чекати і чи чекати взагалі зарплати.

Першим слово взяв керівник закладу Олег Сумко, який вкотре звинуватив фінуправління і адміністрацію у особливій “не любові” до закладу, який він очолює. Розповів про ситуацію із навантаженням на одного лікаря в нашому районі та інших країнах світу, назвав цифри заборгованості по зарплаті. Хоча як такої заборгованості бути і не могло. Аванс за травень виплачений, а травень місяць ще не закінчився, щоб зробити висновки про розрахунок по оплаті праці за місяць що минає.

Потім слово взяв голова РДА Сергій Кондрачук, який запевнив, що були зроблені усі можливі кроки для з’ясування ситуації в первинній медицині. Зокрема участь у колегії РДА начальника обласної медицини Юрія Осіпчука, який пообіцяв допомогти розібратись у ситуації з розподілом субвенції між двома закладами в районі. Допомоги так і не дочекались. Звернулись до заступника – п.Височанського, який приїхав разом із своїм економістом, зробив запит документації від райлікарні, центру первинної меддопомоги і…теж зник. Тож можна констатувати, що обласна керівна ланка розписалась у своїй неспроможності допомогти району фаховими вузькими консультаціями “медичних економістів”.

Прийшлось, за словами голови РДА, створювати свою міні-комісію з числа працівників економічного профілю фінуправління та бухгалтерії щоб розібратись у створених в 2014 році кошторисах. Проте розібратись не вдалось, по причині відсутності локальних розрахунків з яких і складатись мав “генеральний” кошторис установи. А цифри люблять точний рахунок. На “око” перекинути мільйон туди-сюди не можна. В тому і затримка у вивчені справжнього стану справ в галузі і закладі зокрема.

“Я просив би Міністерство, щоб воно взагалі саме проводило відповідний розподіл медичної субвенції. Раз державні київські мужі вирішили, що медицину в районах потрібно було ділити на первинну і вторинну ланку то нехай би і присилали точно визначену суму на першу і другу. І взагалі принцип має бути простий у непростих умовах які є в країні: є сума на все про все, головний лікар має дати відповідь чи готовий він за такі гроші утримувати свій заклад і надавати послуги населенню. Готовий – працює і не скаржиться на відсутність грошей. Не готовий – не працює. У голови РДА не має починатись робочий день із скарг одного головлікаря на іншого і цим же закінчуватись. Якщо порозуміння не буде, а поки такого я не бачу, то може краще звільнити обох – щоб було краще медицині району ” – сказав голова РДА.

Після бурхливих оплесків у залі (несподівано), головний лікар Олег Сумко, заявив що готовий написати заяву на звільнення, якщо в тому є єдина перешкода кращого фінансування його закладу. Але до написання справа не дійшла.

Виступ начальника фінуправління Володимира Нечипорука був по суті інформативним, з цитуванням законів, проте відчувалося, що в зал люди прийшли в основном лише за одним – за зарплатою.

Люди з місць розповідали про те як ходять на виклики у гумових чоботях по непрохідних вулицях, вдень і вночі виходять на виклики, регулярно чергують у ФАПАх. Хочуть щоб їх не скорочували і платили гроші.

Під час питань-відповідей учасники зустрічі заповнили невеличку анкетку із запитаннями про те як вплинув поділ медицини на первинну і вторинну як на людей-пацієнтів так і на медпрацівників. Відповіді у переважній більшості були такими з яких можна зробити висновок – в районі цей поділ, ініційований столичними чиновниками, ні до чого доброго не призвів.

Завершилась зустріч конструктивно. Люди неформально вже спілкувались із головою РДА та його заступником, ділились своїми думками, пропозиціями щодо ситуації яка виникла. У більшості відчувалось розуміння того, що відбувається в країні, компетенцій столиці, області і району у виділенні коштів на ті чи інші потреби. Зарплата працівникам надійде вчасно – завірив голова адміністрації.

Добре, що розмова відбулась. Проте насторожує тенденція. Держава не платить грошей на індексацію зарплати, на оплату енергоносіїв за космічними цінами не кажучи про будь-які гроші на розвиток галузі. А найближчим представником держави в районі є саме адміністрація, яка не виділяє і не розпоряджається державною медичною субвенцією, але яка поки що нажаль має розподіляти її між двома структурами де головні лікарі не можуть знайти порозуміння між собою. Ось і  йдуть люди в адміністрацію за грошима, які мала би компенсовувати (додатково виділяти) столична скарбниця.

Більшість не лише працівників, а й керівників не до кінця усвідомлює, що принцип фінансування галузі змінився. Якщо дуже просто, то держава не дає стільки скільки порахував керівник, навіть якщо ця сума така ж як і минулоріч, а держава дає СУМУ на яку треба прожити (вижити). В залежності від різних формул і показників, які змінюються разом із бюджетним кодексом і фінансовою децентралізацією, яка ВЖЕ діє в країні.

Не за горами децентралізація і територіальна реформа. первинна ланка медицини перейде у статус надавача послуг для територіальних громад безпосередньо. Тоді депутати місцевої об’єднаної громади будуть вирішувати який об’єкт первинної медицини по силам утримувати. І чим швидше буде розуміння, що чим далі від 1991 року тим більше треба вчитись жити за ті кошти ЩО Є, тим більше шансів максимально зберегти мережу закладів при центрах нових укрупнених громад. Соціальною держава все частіше залишається лише у декларуванні тих чи інших послуг населенню, а у їх фінансовому забезпеченні – справжній жорсткий капіталіст. І справа не в РДА, чи сільських фельдшерах…

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Громадянин

  Це ганебне висловлювання: “І взагалі принцип має бути простий у непростих умовах які є в країні: є сума на все про все, головний лікар має дати відповідь чи готовий він за такі гроші утримувати свій заклад і надавати послуги населенню. Готовий – працює і не скаржиться на відсутність грошей. Не готовий – не працює.”

  Шановний голово, ваша глибока мудрість означає, що керівник повинен оплачувати ЗП працівникам державного згаданого закладу зі своєї кишені. Якраз такі слова могла сказати людина, яка не готова працювати в сучасних умовах. Бо вона слабодуха, вмиває руки і не спроможна вирішувати конфлікти.

  І ще одне: якщо ваш робочий день починається зі скарг головних лікарів, то пора вже розібратись у причинах і суті цих скарг і вирішити питання раз і назавжди. Голова РДА має дати відповідь чи готовий він вирішувати це питання. Готовий – працює і не скаржиться. Не готовий – не працює.

  • Вадим

   Таке міг сказати типовий представник попередньої влади, міг сказати Шуль і йому подібні. Але таке каже Сергій Кондрачук …
   Або він не рахується з долями людей, що не отримають зарплату з вини тих, хто так однобоко і дивно розподіляє кошти, або це насправді люди не заслуговують на заробітну плату. Хм, що ж більше підходить? Напевне, друге. Дійсно, поганий Сумко, він не зумів розділити три шприци між пятьма попами. Ще й приходить, ще й дошкуляє цим. Ще ці люди теж.
   Боже, як я співчуваю вам, що ваш день починається не з туалету, а з проблем між головними лікарями.
   Сергіє, давайте звільніть цих всіх зайвих людей на чолі з Сумком. Це перевірений метод, його полюбляли люди до вас. Але не чіпайте ні в якому разі Сухляка – це дуже благородна і права людина, для якої закон на першому місці, на другому життя і гідність найманих працівників та загалом людей, далі йдуть допомога ближнім, поновлення на посадах всіх незаконно звільнених, а збагачення та власні інтереси – на самому останньому. Цінуйте такі кадри і піклуйтесь, щоб таких більшало. Тільки так ми можемо прийти до розквіту не тільки медицина району, але й правоохоронної та судової системи. Адже такі люди зроблять все що в їх силах, аби закон та право торжествували.

   • Олена

    Я з Вами не погоджусь. Ви тут дуже Сухляка розхвалюєте а я хочу сказати про Сумка. Це людина, яка ніколи не брала хабарі. Яка ніколи не влаштовувала на посади за 1 тисячу доларів. Яку ніколи не ловили на хабарі і з якої Шуль не прикалювався: ти ж патріот, як ти міг хабаря взяти? Я вжк не кажу що за багато років хірургії Сумко жодного разу не взяв подяки від своїх пацієнтів.

    • Maximilian

     Ви натякаєте, що хтось міг дати хабаря в 1 тисячу доларів, щоб працювати у прогнилому ФАПі в селі за 1 тисячу гривень.? Не смішіть, Олено, ібо це фантастика.
     Був прецедент, що його ловили на хабарі? Його Шуль ловив чи міліція? Тоді Сумко певно підкупив всю міліцію, пресу, свідків, щоб цю справу так приховали від всіх, щоб вона тільки завдяки вам вилізла.
     Знаючи непохитну репутацію і нестримну тягу Шуля до правди та справедливості, стає зрозуміло, що тільки його він незміг підкупити. Сумко тиснув на нього, використовуючи всі дозволені та заборонені методи і адміністративний вплив, примушував мовчати, погрожуючи звільненням, але Шуль встояв від спокуси і сказав вам тоді: ні, я не можу мовчати, Олено, я мушу сказати все як було. А ви, Олено, як чесна жінка, яка дарує віру тільки перевіреним фактам (бо я не здивуюсь, що ви самі були тоді свідком) виконали свій громадський обовязок і так показали, хто є хто.

    • Житель

     Не брати хабарі-це не заслуга, а це нормально для гідної людини. Сумко тусувався і при Кінаху в РДА, і при Євчуку пропонував свої послуги, і при Шулі завжди поруч і зараз доводить свою значимість, краще би вдосконалював хірургічні втручання, якщо він лікар, а не щось інше

     • Maximilian

      У вас не хибна інформація. Оскільки при всіх особах, яких ви перелічили Сумко був якраз хірургом. Посаду головного лікарця ЦПМД він посів приблизно півтора-два роки тому – на кінець правління Шуля.
      Тому ввязуйтесь в дискусію, якщо володієте правдивою інформацією. Цей час і без вас перевантажений брехнею.

 • гість

  Чому тільки у нашому районі в області так не вистачає коштів для працівників медицини, освіти? Риба починає гнити з голови?

  • Олена

   Голови міняються кожного року. А грошей в нашому районі не вистачає вже років 10. От тепер хай новий голова думає що з цим робить щоб цього року вистачило.

 • я.

  розігнать к е…. фені, один фіг, мусимо їздити на область щоб тут не зкалічили

 • Ірина

  а в цивілізованому світі лікарнями управляють фахові менеджери, а не лікарі…лікар повинен лікувати, а управлінням првинен займатись фахівець.

 • Степанович

  Це варто прочитати!

  Цей коментар до статті з інтернет-ресурсу Здолбунів.ком від 17.06.2015 «Здолбунівський навколо медичний трилер: підпали, крадіжки та недозвільнений керівник…». Розміщую тут, так як з невідомих причин висловити думку, протилежну до авторської, немає можливості – коментування закрито.

  А сказати хочу наступне. Не зрозуміло, до чого тут політика і політичні розбірки, але це не основне. Обурює те, що це замовна (що кричуще очевидно) стаття на дискредитацію порядної людини, яка заслуговує на повагу і як лікар, і як керівник.
  Викладені у статті факти не відповідають дійсності. Пояснюю чому. З інформації, отриманої від причетних до опублікованого, стало відомо, що:

  1. Сумко О.Я. дійсно наполягав на проведенні аудиту щодо справедливого розподілу медичної субвенції між двома закладами, але його так і не було здійснено. Натомість, за поданням начальника фінансового управління райдержадміністрації перевіряли правильність складання кошторисів, що аж ніяк не вплинуло на факт виявлення справжніх причин недофінансування
  установи.

  2. «Значні порушення в діяльності Сумка» – безпідставні звинувачення, оскільки за поданням Сухляка В.О., у квітні поточного року копії фінансових документів центру ПМСД були надані для перевірки Управлінню Державної служби боротьби з кономічною злочинністю УМВС та Управлінню Служби безпеки України у
  Рівненській області. Якщо, можливо, результати перевірки надавались Сухляку, Ніколіній, «депутатам чи причетним службовцям», то будь-ласка, оприлюдніть їх, але не звинувачуйте безпідставно.

  3. Щодо надбавок, то у центрі ПМСД у 2014 році їх отримували кілька осіб (в тому числі і головний лікар – 50 відсотків з червня місяця), що у загальному підсумку за рік становить приблизно 50 тис. грн. Для порівняння – сума, витрачена на надбавки у ЦРЛ за той же рік – понад 150 тис. грн. (головному лікарю встановлена надбавка у розмірі 75 відсотків).

  4. Чергові обіцянки влади добавити кошти на зарплату у минулому році закінчились тим, що з вересня по грудень 2015 року із 271 по штату медичних працівників центру ПМСД у відпустках без збереження заробітної плати були більше 200 осіб. Це дало економію бюджету установи в межах 250 тис.грн. Із заходів економії заробітної плати, також, – не заповнення 10 штатних посад
  (економія коштів – також в межах 250 тис.грн.).
  Натомість, одним із заходів «економії» в ЦРЛ – це закриття на місяць дитячого відділення (вперше за 50 років існування лікарні) та наявні при цьому незручності для маленьких пацієнтів району.

  5. Заява про звільнення була відкликана за наполяганням працівників та наданими Сумку О.Я. протоколами голосування колективу щодо його підтримки (84 відсотки – за, решта – проти чи
  утримались). Розпорядження голови адміністрації дійсно не було видано. Не було, також, і походжень комісій районної ради (цього вимагає Статут центру). Відповідно до вимог законодавства щодо
  недопущення конфлікту інтересів дружина Сумка О.Я. до вирішення цих питань не залучалась. Контракт між головним лікарем центру ПМСД і райдержадміністрацією свого часу був підготовлений юридичним сектором.

  6. Найбільш абсурдними виглядають натяки щодо звинувачення Сумка О.Я. у його «боротьбі за місцем під сонцем» шляхом організації підпалів, крадіжок тощо. Це настільки треба морально низько впасти, щоб галузі, якій присвячено майже 30 років життя,
  так «шкодити». Очевидно це абсурд.

  З 2006 року Сумко О.Я. курує роботу ФАПів, амбулаторій, зараз – первинний рівень надання медичної допомоги. У всі ці роки медична галузь району була в числі кращих серед інших районів області. І тільки з призначенням головним лікарем ЦРЛ Сухляка, цей рейтинг знизився до майже найнижчого. То може, варто розібратися, а хто ж головних лікарів дійсно шкодить галузі.

 
 

Активні відвідувачі

 
 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама