Одна зустріч – п’ять нових можливостей

Завдяки запрошенню від команди ІСАР – Єднання отримав можливість зустрітися із представниками донорських організацій, аналітичних та реформаторських структур на Київщині. Ділюсь новими можливостями, які можуть стати в нагоді нашим читачам.

Олексій Орловський від міжнародного фонду «Відродження» добре обізнаний із процесами децентралізації, які відбуваються  в нашій області й районі. Інформація про перетягування корони між Богдашевом і Глинськом відома й у Києві. Багато спілкувалися з Олексієм саме про адмінреформу й можливості підтримки до чи після об’єднання, проте на сьогоднішній день є чинним Конкурс «Підзвітне та раціональне використання коштів місцевих бюджетів у сфері охорони здоров’я».

Одним із пріоритетів конкурсу є:

– участь представників громадянського суспільства у процесах вивчення потреб громади в охороні здоров’я та створення механізмів, які дозволять місцевій владі врахувати ці потреби під час планування діяльності та відповідних витрат на потреби охорони здоров’я (передбачає співпрацю з відповідними пацієнтськими спільнотами та знання актуальних потреб громадського здоров’я області/міста).

Це є актуальним питанням для нашого району, як правильно спланувати медичну субвенцію та її розподілити, чи провести соціологію по стану медицини після її розподілу на первинну і вторинну.

Останній термін подачі заявок на фінансування 12 червня. Деталі конкурсу та аплікаційна форму тут:

http://www.irf.ua/grants/contests/konkurs_pidzvitne_ta_ratsionalne_vikoristannya_koshtiv_mistsevikh_byudzhetiv_u_sferi_okhoroni_zdorovya/

Керівники програм ІСАР Єднання поділилися можливостями їх організації для розвитку громадянського суспільства.

Так, платформа організаційного розвитку ngomarket.org.ua пропонує організаціям громадянського суспільства можливості підвищення свого організаційного потенціалу завдяки навчанню, консультаціям та іншим послугам, які можна отримати від спеціалістів з різних питань організаційного розвитку, зміцнювати як основні організаційні спроможності, так і отримати спеціальні навички.

Платформа ngomarket.org.ua має можливість надати підтримку організаціям громадянського суспільства у вигляді міні-гранту на оплату послуг, спрямованих на зміцнення як основних організаційних спроможностей, так і отримання спеціальних навичок, які дозволяють ОГС ставати більш ефективними, незалежними та життєздатними.

Отож, представники громадського сектору Здолбунівщини, скористайтесь можливостями підвищити потенціал своїх організацій. У першу чергу звертаюся до членів новообраної Громадської ради при РДА, адже саме ваш потенціал найбільше може послугувати конструктивній співпраці з районною владою на благо району. Деталі й аплікаційна форма тут: http://isar.net.ua/ngo-marketplace

з Оленою ГерусНа прийомі вдалось познайомитись також із координатором Центру підтримки реформ Оленою Герус. Вона більш детально розповіла про завдання й форми роботи центру, а також погодилась сприяти місцевим ініціативам зі Здолбунівщини, які потребують донесення у вуха міністрів. Офіс самого ЦПР знаходиться безпосередньо в приміщенні Кабміну. Більш того, Олена погодилась приїхати до Здолбунівської РДА та розповісти й показати, як потрібно готувати експертні пропозиції, щоб вони були почуті урядовцями.

Головними завданнями ЦПР є:

 – організація постійно діючої комунікації експертної спільноти та виконавчої влади з питань впровадження ключових реформ;

 – експертно-методичний супровід ключових реформ, у тому числі напрацювання рішень з «кризових питань», що потребують оперативного реагування (у відповідь на запит громадських експертів та урядовців);

 – залучення та консолідація кращого українського та міжнародного досвіду в процес імплементації ключових реформ;

 – інформаційний супровід рішень, прийнятих спільно Урядом та громадськістю із визначених напрямків реформ.

Формат роботи ЦПР:

 – організація на рівні профільних міністерств діяльності робочих груп громадських та владних експертів із напрацювання погоджених рішень щодо втілення реформ;

 – узгодження на рівні Урядових комітетів позицій громадськості та органів влади в змістовних питаннях реформування;

 – просування на рівні Кабінету Міністрів України підготовлених та погоджених рішень (у тому числі законопроектів);

 – доопрацювання з експертними робочими групами конкретних рішень (планів заходів, інструкцій, розпоряджень тощо) щодо імплементації уже прийнятих нормативно-правових актів.

Презентацію можливостей ЦПР можна глянути тут: http://platforma-reform.org/?page_id=147

Олена Данилова із благодійного фонду «Подільська громада» поділилася досвідом організації роботи їх фонду на благо громади, об’єднавши зусилля вінницького бізнесу, міської влади і громади. Цей досвід буде корисним нашим, здолбунівським громадам і, у першу чергу, гільчанським активістам, які зараз шукають варіанти організації чогось подібного на території навколо джерела св.Миколая, щоб впорядкувати його й користуватись з його наявності на території села з користю для ВСІЄЇ громади.

Детальніше про фонд можна прочитати тут: http://www.gromada.vn.ua/ua/about/meta

Корисними були й зустрічі, обмін інформацією з іншими учасниками урочистого прийому. Вдалось окремо поспілкуватись і з одним з потенційних інвесторів. Він виявив інтерес до працюючих або нещодавно збанкрутілих, але ще не розкрадених підприємств, на яких можна налагодити виробництво, переробку продукції чи інший бізнес. Йому я передав інвестиційні пропозиції, підготовлені РДА,  а також ознайомив із інвестиційними паспортами м.Здолбунів та району.

Микола Орлов

сертифікація в ІСАР
П.С Свою порцію приємностей я отримав теж. Разом із 23-ма активними лідерами зі всієї України отримав Сертифікат за підписом Стефана Малеріуса програми Діалог заради прогресу, який фінансується ЄС та одночасно реалізується у 6-ти країнах світу. Тим самим поважні організатори підтвердили мої спроможності у розбудові громадянського суспільства, участі у політичному діалозі, розбудові партнерств.

Сайт проекту відмітив мій пошук можливостей для збільшення соціального капіталу Здолбунова :)Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети