Одіозного заступника голови адміністрації звільнено за порушення присяги держслужбовця

Відповідно до Порядку погодження з Головою Ради міністрів Автономної Республіки Крим, головами місцевих державних адміністрацій призначення на посади та звільнення з посад керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09 жовтня 2013 року № 818, 13 липня 2017 року до обласної державної адміністрації надійшов лист Державного агентства водних ресурсів України щодо погодження звільнення начальника Рівненського обласного управління водних ресурсів Васильєва С.В.

Листом від 24 липня 2017 року № 4426/0/01-01/17 обласна державна адміністрація погодила звільнення Васильєва С.В. з посади начальника Рівненського обласного управління водних ресурсів та надіслала Державному агентству водних ресурсів України відповідну картку погодження  про звільнення з посади керівника територіального органу центрального органу виконавчої влади – начальника Рівненського обласного управління водних ресурсів Васильєва C.В., із погодженням першого заступника голови Рівненської обласної державної адміністрації Приварського Ю.Ю.

В той же час, за наслідками розгляду листів Голови Державного агентства водних ресурсів України від 24 липня 2017 року №  4117/7/11-17 та від 25 липня 2017 року № 4149/7/11-17 з’ясовано, що першим заступником голови Рівненської облдержадміністрації у період виконання обов’язків голови облдержадміністрації з 17 по 21 липня 2017 року було погоджено надання відпустки начальнику Рівненського обласного  управління водних ресурсів.

Головою облдержадміністрації вказівок щодо погодження зазначеної відпустки під час виконання Приварським Ю.Ю. обов’язків голови облдержадміністрації не надавалось.

Згідно з розподілом функціональних повноважень керівництва обласної державної адміністрації, затвердженим розпорядженням голови облдержадміністрації від 14 липня 2017 року  № 381 (зі змінами), до повноважень голови та першого заступника голови облдержадміністрації не входить  погодження відпусток керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з пунктами 1 та 8 частини 1 статті 8 Закону України «Про державну службу», державний службовець зобов’язаний дотримуватися Конституції та законів України, діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, виконувати рішення державних органів, накази (розпорядження), доручення керівників, надані на підставі та у межах повноважень, передбачених Конституцією та законами України.

Пунктом 6 частини 1 статті 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» передбачено, що голови місцевих державних адміністрацій погоджують у встановленому порядку призначення на посади та звільнення з посад керівників не підпорядкованих підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління органів виконавчої влади вищого рівня.

Тому чинним законодавством не передбачено погодження головами місцевих державних адміністрацій або особами, які їх замінюють в установленому порядку, відпусток  керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.

Жодним нормативним документом не передбачено погодження головами місцевих державних адміністрацій відпусток  керівників підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.

Відповідно до вищезазначеного розподілу функціональних повноважень керівництва обласної державної адміністрації, перший заступник та заступники голови обласної державної адміністрації погоджують лише відрядження та відпустки керівників структурних підрозділів облдержадміністрації відповідно до функціональних повноважень.

Таким чином, дії першого заступника голови облдержадміністрації Приварського Ю.Ю., який 14 липня 2017 року погодив звільнення начальника Рівненського обласного управління водних ресурсів Васильєва Сергія Васильовича, та,  будучи в.о. голови облдержадміністрації, 18 липня 2017 року, чи пізніше, позитивно погодив заяву на його відпустку, що не передбачено чинним законодавством, не сприяють прийняттю ефективних рішень Державним агентством водних ресурсів щодо зміни керівництва Рівненського обласного управління водних ресурсів.

Вказане дискредитує Рівненську обласну державну адміністрацію перед центральними виконавчими органами державної влади та принижує її авторитет як державного органу, що також призводить до приниження авторитету державного органу в очах громадськості.

Останнє, у свою чергу, має підтвердження у статті «Відставка спрута, або як звільнятимуть керівника Рівненщини», розміщеній на сайті Rivne Media 07 серпня 2017 року (http://rivne.media/news/vidstavka-spruta-yak-zvilnyatimut-kerivnika-rivnenshchini).

ПриварськийЮ.Ю., будучи державним службовцем категорії «Б», якому   присвоєно 4 ранг державного службовця, порушуючи свої обов’язки і обмеження, пов’язані з проходженням державної служби, завдає шкоду таким суспільним відносинам, які становлять зміст службової діяльності державного службовця, правопорядку у сфері державно-службових відносин та авторитету державної служби взагалі. Тобто, державний службовець при вчиненні дисциплінарного проступку, безпосередньо завдав шкоди службовій дисципліні та авторитету державного органу, в якому він працює, що в сукупності дає підстави стверджувати про унеможливлення подальшого виконання ним (Приварським Ю.Ю.) своїх обов’язків.

Зазначеними діями перший заступник голови облдержадміністрації допустив порушення Присяги державного службовця.

З урахуванням викладеного вище, відповідно до пункту 1 частини 2 статті  65, частини 5 статті 66, статей 76, 77 Закону України «Про державну службу», на підставі подання дисциплінарної комісії з розгляду дисциплінарних справ апарату Рівненської обласної державної адміністрації, доказів щодо неможливості отримання пояснень:

1. Визнати  дисциплінарний проступок, вчинений першим заступником голови облдержадміністрації ПРИВАРСЬКИМ Юрієм Юрійовичем, як такий, що передбачений пунктом 1 частини 2 статті 65 Закону України «Про державну службу». Забезпечити протягом останнього робочого дня реалізацію вимог частини 1 статті 75 Закону України «Про державну службу».

2. Звільнити Приварського Юрія Юрійовича з посади першого заступника голови облдержадміністрації за порушення Присяги державного службовця. У зв’язку із відсутністю Приварського Ю.Ю. на роботі вважати днем звільнення перший день його виходу на роботу.

3. Відділу бухгалтерського обліку, звітності та контролю управління фінансово-господарського забезпечення апарату облдержадміністрації здійснити заходи, передбачені статтею 83 Кодексу законів про працю України.

4. Зобов’язати Приварського Ю.Ю. відповідно до статті 89 Закону України «Про державну службу» передати  справи та довірене у зв’язку з виконанням  посадових обов’язків майно.

Уповноважити заступника голови облдержадміністрації Ундіра В.О. прийняти відповідно до акта передачі справи та майно.

 

           Голова адміністрації                                                                            О.МуляренкоВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети