Обговорення створення ОТГ: післясмак від дискусії

У Здолбунові триває місячник вивчення громадської думки щодо об’єднання міста із сусідніми громадами Богдашівської та Квасилівської рад. Окрім збору пропозицій на електронну пошту міської ради були ініційовані і проведені громадські обговорення у формі громадських слухань, які відбулися 29 серпня і були доволі чисельними. Повну відео версію можна переглянути за цим посиланням:

http://zdolbunivcity.net/yak-prohodyly-hromadski-sluhannya-schodo-stvorennya-oth-u-zdolbunovi/ (дивіться і вмійте робити самі висновки!!)

Самі слухання можна розділити на декілька частин. Перша – доповідь депутата міської ради Миколи Орлова і сесія запитань і відповідей до нього. Замість відведених регламентом хвилин, міський обранець провів за трибуною близько 50 хвилин. Чи то такий інтерес був до теми чи то бажання засипати питаннями того, хто вкотре посмів розбурхати спокій чинної зарплатної міської влади та її прихильників та бізнес партнерів, але на всі запитання були дані чіткі власні аргументовані відповіді (дивись відео). Слід відмітити все це відбувалося у коректній формі тому наприкінці свого виступу і відповіді на питання Микола Орлов наголосив і подякував залу за цивілізований діалог.

Далі виступив начальник фінуправління РДА Володимир Нечипорук. Він традиційно сипав цифрами наліво і направо, причому 2016 го року, на відміну від попереднього виступаючого, і переконував про те що району буде важко якщо місто забере свої кошти від ЗС: звісно важко!! місто нині дотує села), і що об’єднання із Квасиловом місту нічого не дасть позитивного. Зважаючи на те, що всі слухання п.Володимир сидів не з колегами з РДА де працює, а поруч із міським головою, то можна сміливо ставити під сумнів незалежність висловленої позиції начфіна, тим більше що в залі, схоже крім нього і попереднього виступаючого цифр ні на руках ні в голові не було. Могли би подискутувати із ним експерти з Асоціації міст України, та вона слово не брала, а інший експерт з Центру розвитку місцевого самоврядування не встиг на обговорення, оскільки перебував на зустрічі на Березнівщині, але завчасно надав розрахунки, якими і керувався у своєму виступі Микола Орлов (дивись відео). В розрахунку ОДНОЗНАЧНО вказано:

Висновок: Перспективна ОТГ забезпечена фінансовим ресурсом для виконання своїх видаткових повноважень та має потенціал для розвитку.

Нині є 34,5 млн. , може бути мінімум вдвічі більше (дивись відео), а населення громади складатиме:

Коротке обговорення, основна тенденція яких зводилась до доцільності чи недоцільності об’єднання із Квасиловом, при тому що проти об’єднання із Богдашівською сільською радою аргументів чи навіть просто висловлювань не було. Тому природньою була пропозиція, двічі озвучена Миколою Орловим, поставити на окреме голосування кожен із варіантів можливого об’єднання Здолбунова. Адже, якщо є зацікавленість в розвитку міста то цю форму можна знайти, якщо ж питання у тому як поховати ініціативу, то це інше завдання. Для його виконання було достатньо людей у залі та піддакувачів поза ним.

Слід відзначити, що жоден із ініціаторів чи прихильників об’єднання слова не брав, питань не задавав, позиції не пояснював. Більше того, навіть не голосував ЗА в кінці слухань, що вкотре підтверджує, що депутатами не народжуються,  їми стають. Для декого бажано один раз і не більше.

Не було видно на слуханнях ні народного депутата ні його помічників, не брали слово і представники Богдашева, які були на слуханнях, тому результати голосування можна було прогнозувати наперед. Ініціативу присутні у залі не підтримали.

Коментує член ініціативної групи, депутат Здолбунівської міської ради Микола Орлов:

Все що і про кого я думаю я їм сказав особисто. Виявляється хоробрість, вміння висловлюватись то не такі прості вміння і чесноти, якими всі володіють на належному рівні. Але то для мене не новина. Як і не новина про те, що більшість людей швидше прочитає коментарі і дописи інших невігласів ніж просто подивиться відео як це було. Громадські слухання то не більше ніж одна із форм почути мешканцям інформацію і почути від них зворотню думку. Я впевнений що мені це вдалося. Сотня людей пішла із зали озброєна думками, цифрами, аргументами в т.ч для подальших роздумів. Ще раз хочу подякувати за цивілізований діалог. Щодо подальших кроків то вони прості і зрозумілі. Збираємо далі пропозиції від людей, слухаємо їх, до речі на сьогодні ситуація виглядає приблизно так:

 Результати на громадських обговореннях:

За Здолбунів+Богдашів+Квасилів – 1

За Здолбунів+Богдашів – головуюча свідомо  Не поставила на голосування

За Здолбунів+Квасилів – головуюча свідомо  Не поставила на голосування

Проти – 62

Утримались -24

Результати голосування на сайті ЗС:

За Здолбунів+Богдашів+Квасилів – 22

За Здолбунів+Богдашів – 14

За Здолбунів+Квасилів – 5

Інший варіант – 9

Результати голосування у мережі ФБ:

За Здолбунів+Богдашів+Квасилів – 78

За Здолбунів+Богдашів – 42

За Здолбунів+Квасилів – 23

З іншими -3

Проти – 10

Підбиваємо проміжні підсумки:

З+Б+К = 101 голос, З+Б = 56  З+К = 28, з іншими, утримався = 36, проти = 72

Зважаючи на особливості здолбунівсько-української організації зборів, запрошення, переконання і т.д то їх можна повернути вміючи в будь-яку сторону, тому треба зважати на всі форми волеявивлення здолбунівчан.

Після цього робоча група підводить підсумки обговорень, тому вкотре запрошую надсилати свої пропозиції на адресу міської ради і дублювати їх будь де ще публічно і дослівно, оскільки в іншому випадку це можуть бути листи в одному напрямку які ніхто більше не побачить і не почує :)

І в другій половині вересня депутати вирішать яка подальша доля ініціативи і кому направляти чи не направляти запрошення до об’єднання.

Що буде, якщо сесія вирішить що ініціатива відхилена? Можлива подача іншої ініціативи, наприклад про об’єднання лише з Богдашівською сільською радою. Я до речі не розумію аргументів Володимира Нечипорука, який щоразу наголошує, що об’єднуватися треба з тими в кого багато сільського населення і мало інфраструктури, як наприклад у Богдашівської сільської ради. Як він казав, от об’єднаєтеся з ними, в них майже 3 тисячі людей, а значить від держави майже три мільйона грошей, бо в них ні садочка ні музичної школи, а значить на їх утримання не потрібно нічого витрачати. Хм, а куди підуть ті діти, якщо в Здолбунові самому черга в садочки? А що збудувати новий садочок в мільйонів 15 то буде дешевше ніж прийняти з садочком і тільки правильно організувати ремонт і подальшу експлуатацію? Тому моя позиція на користь не дотацій, а самодостатності, тоді простіше уявляти чим управляєш і які на це потрібні ресурси. Якщо у начфіна є якісь слушні думки і залишки незалежної позиції – нехай ділиться ними.

Чи буде успішною ініціатива об’єднання Здолбунова і Богдашева? Думаю в зал зберуть підходящих 104 чоловіка, які зададуть на 50 хвилин питань, на кшалт «А чого ж без Здовбиці? Чи Копиткова» і буде 62 проти ОТГ і так до березня 2020 року, оскільки уявлення про розвиток громади у мене, зарплатної влади Здолбунова і їх прихильників,  кардинально різне. Здолбунівчани мають вибір чи бути на чолі прогресу чи в хвості списку громад – невдах через позицію влади яку мають.

Маєте іншу ініціативу – вперед, але щось на четвертий рік децентралізації по Здолбунову таких не чув і не бачив, та ще й з розрахунками, порахованими землями, комуналкою, соціалкою і всього т.д, а от приклади впарювання сотні тисяч гривень за проект реконструкції міського стадіону, який не пройшов експертизу,  заміну бордюр, які прийшлося переробляти вже через півроку, експерименти із холодним асфальтом та іншими “аргументами”, хіба що для ельфів, маю чи не щотижня. Тому для мене альтернативи немає – тільки прогрес!Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети