Обережно! У Здолбунові скупщики хламу

 купуємо дорого10  вересня цього року в багатьох багатоповерхівках Здолбунова з’явились  цікаві рекламні оголошення. Дивись вище. Перше, що спало на думку, невже запрацював не відкритий, не узаконений, не створений, не існуючий і ще багато «НЕ»  міський краєзнавчий музей ? На жаль ні. Все набагато прозаїчніше і простіше. Це звичайна  робота якогось колекціонера, історика, антиквара чи врешті решт просто початківця – підприємця. До цієї людини в мене немає ніяких претензій, і навіть запитань. Ця людина  працює і вже це в даний час заслуговує на  повагу, якщо звісно слово Хлам не відноситься до того, що хламом називати не можна. Тим паче ми не знаємо  її реальних планів. Адже не виключено, що через деякий проміжок часу ми може побачимо артефакти викуплені у нас  в якості експонатів у якомусь краєзнавчому музеї. Звичайно в даній ситуації виникають  і  думки негативного характеру.

З  фільмів радянського періоду на пам’ять  приходять епізоди про  «скупщиків- бариг» періоду громадянської війни, «НЕПа», другої світової війни та повоєнних років. В  скрутні часи переважна більшість населення перебуваючи в безвихідному матеріальному становищі буває інколи просто вимушена продавати дорогі фамільні речі просто за безцінь. Цим і користуються в скрутні часи «бариги» всіх часів і народів.  В   даній ситуації все залежить від конкретної людини і конкретних обставин. Кожна річ має свою ціну як матеріальну так і нематеріальну.

І ця нематеріальна складається з багатьох складових які майже завжди переважають матеріальну. До них відносяться в першу чергу пам’ять  про події, що пов’язані з даною річчю, і чим більша по об’єму та змісту ця пам’ять тим вища її цінність. Це вже по визначенню вважається історичною цінністю і з точки зору моралі належить не тільки окремій особі а в тій чи іншій мірі суспільству. Звичайно долю таких речей вирішує власник, але навіть якщо він готовий поділитися своїм скарбом з суспільством він повинен мати таку можливість. Ця можливість  в даному випадку це наявність музею. А з цим у нас проблеми і проблеми постійні.  Хочемо ми цього чи не хочемо, але музей, вірніше відсутність його у нашому місті буде нам постійно про це нагадувати. Музей в нашому місті безумовно буде і це тільки питання часу. В даній ситуації від кожного жителя нашого міста залежить  яким буде наш майбутній музей по кількості та якості експонатів.   Але на всяк випадок, будьте обережні і продаючи щось незнайомцю і пускаючи незнайомця до оселі. ваші речі для когось можуть бути значно ціннішими ніж ваше здоров’я і життя.

Юрій МельникВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети