Обережно – лептоспіроз!

Лептоспіроз – інфекційне захворювання, спільне для людей і тварин. Резервуаром збудника лептоспірозу в природі  є щури, миші, велика рогата худоба, свині, собаки. Тварини виділяють збудника захворювання в навколишне середовище з сечею. Хвора людина не становить небезпеки щодо зараження  інших людей.

Лептоспірозом можна заразитися під час проведення сільсько-господарських робіт, під час купання, полювання, вживання забрудненої води та харчових продуктів, догляду за тваринами. Збудник лептоспірозу в організм людини проникає через пошкоджену шкіру та слизові оболонки.

Початок захворювання починається завжди гостро та раптово, з ознобом, гарячкою (підвищення температури тіла до 39-40 °C), загальною слабкістю, сильним головним болем, запамороченням.

Лептоспіроз характеризується важким перебігом і досить високим відсотком летальності. Від лептоспірозу та його ускладнень гинуть близько 14% всіх хворих.

Хоча за 5 місяців 2017 року випадків захворювання на лептоспіроз серед населення не зареєстровано, проте не слід втрачати пильність, адже йде літо – час проведення сільськогосподарських робіт та активного відпочинку на відкритих водоймах.

Слід відмітити і те, що зараження лептоспірозом частіше відбувається в закритих стоячих водоймищах, особливо мілководних, де багато рослинності. Відпочиваючі часто залишають недоїдки, сміття, а це в свою чергу приманює мишей та щурів. Саме тому пік росту захворювання припадає на літньо – осінній період.

За останні 2 роки  в Здолбунівському районі зареєстровано 5 випадків захворювання на лептоспіроз. При проведенні епідрозслідування встановлено, що в більшості випадків шляхами зараження були: контактний (проведення сільськогосподарських робіт), водний (купання).

 На сьогоднішній день провідну роль у профілактиці лептоспірозу відіграє спільна праця та проведені заходи ветеринарними та санітарними спеціалістами. Ці заходи передбачають виявлення та лікування хворих тварин на лептоспіроз, що в свою чергу запобігає поширенню збудника в навколишньому середовищі. Обстеження місць масового відпочинку на дотримання санітарних норм та якості проведення робіт з благоустрою територій пляжів.

В травні 2017 року спеціалістами управління Держпродспоживслужби в Здолбунівському районі проведено обстеження місць масового відпочинку. В результаті обстеження встановлено: на літній сезон визначено  місця масового відпочинку на воді: дитячий пляж по вул. Старомильській, пляж по вул. Заводській.

Щоб вберегтися від небезпечного захворювання рекомендуємо Вам дотримуватися нескладних та водночас необхідних правил:

  • купатися тільки в спеціально відведених місцях, вибирати перевірені для купання водойми;
  • не ходити босоніж – при проведенні сільськогосподарських робіт;
  • під час полювання, риболовлі слід особливо ретельно виконувати правила особистої гігієни, взувати гумові чоботи, надягати рукавиці;
  • захищати житло від мишей та щурів. Вчасно проводити дератизайні заходи;
  • ретельно мити продукти перед вживанням в їжу. Не використовувати для приготування їжі овочі та фрукти, що зберігаються у коморах та підвалах з ознаками пошкодження.

Дотримуйтесь цих порад і будьте здорові!

Ольга Громовська 

помічник лікаря-епідеміолога  відділу

державного нагляду за дотриманням  санітарного

законодавства управління Держпродспоживслужби

в Здолбунівському районіВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети