Обережно, кір!

Кір залишається однією з найпоширеніших інфекційних хвороб, що передаються повітряно-крапельним шляхом. В 2017 році в Україні різко зросла кількість інфікованих на інфекцію кір.

Хворих зареєстрували у 15 регіонах України. Загалом зареєстровано 735 випадків кору, з них 536 випадків – у дітей та підлітків. Найбільше випадків інфікування кором зафіксували у Івано-Франківській (392 хворих) та Одеській (267 хворих) областях. У Тернопільській області зареєстрували 19 випадків, Дніпропетровській – 11, Вінницькій – 9, Чернівецькій – 8, Львівській – 7, Закарпатській області та Києві – по 4, Хмельницькій – 3, Кіровоградській – 2. Поодинокі випадків зареєстровані в Донецькій, Житомірській та Черкаській областях. Таке збільшення випадків захворювання на кір пов’язано з тим, що українці все частіше відмовляються від щеплень.
Симптомами кору є висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання і пронос. Часто це захворювання може викликати ураження головного мозку. При цьому специфічного лікування кору не існує. Єдиний ефективний метод – захиститись, зробивши щеплення.
Кір небезпечний своїми ускладненнями, найчастішими серед яких є ураження органів дихання. Пневмонія, спричинена вірусом кору або внаслідок приєднання вторинної бактеріальної інфекції, може становити серйозну загрозу життю хворих, особливо перших років життя. Проте найстрашнішим ускладненням хвороби є ураження головного мозку – енцефаліт. Перебіг його дуже тяжкий, з високою смертністю.
Особливо високий ризик виникнення уражень нервової системи має місце у випадку захворювання кором у дорослому віці.
Для дітей найкращим захистом від кору є вакцинація, яка робиться в 12 місяців і 6 років. Препарат, який використовують в Україні, колють дітям і в інших країнах Європи. Він вважається найефективнішим і найбезпечнішим засобом.

 

Райінфекціоніст Ткачук Л.М.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети