Обережно, активізувалися шахраї!

Останнім часом не лише на території нашої області, а й усієї України почастішали випадки заробляння грошей шляхом обману. Прикро, що задля покращення свого матеріального становища деякі спритники  використовують незаконні методи та способи.

Шахрайство – це справжнє мистецтво. Тут головним є те, щоб  ввести в оману людину так, аби та добровільно передала свої заощадження чи майно. Тому  й не дивно, що ці дії не піддаються будь-яким законам логічного мислення.

Дехто заробляє на почуттях близьких, рідних нам людей. Зазвичай такі шахраї  телефонують у нічний час, аби змусити до швидких та необдуманих вчинків. Під час такої розмови, повідомляють про затримання родича і щоб «залагодити» справу потрібно переказати певну суму грошей. Втративши від переляку здоровий глузд, не гаючи ні хвилини, потерпілі біжать до банкомата та переказують кошти. Лише згодом починають розуміти, що їх ошукали.

Дехто, прикидається соціальним працівником та під приводом грошової реформи виманює останні заощадження у довірливих людей похилого віку.

Хтось намагається підзаробити ворожінням, розповідаючи про велику біду, яка може статися найближчим часом. Аби цьому запобігти потенційні жертви несуть з дому чи то гроші, чи то золоті вироби.

Дехто пропонує надання послуг (наприклад виготовлення та встановлення вікон) за попередню оплату.

Поширеним видом вчинення шахрайства є продаж чи купівля товарів через інтернет. Дехто спокушається на привабливі пропозиції щодо продажу товару за помірними чи вкрай низькими цінами і таким чином потрапляє в тенета шахраїв. А хтось потрапляє на їх гачок, не лише купуючи товар через «павутину», але й продаючи його.

– Ми вкотре звертаємося до громадян та застерігаємо бути обачними та пильними. Не вірте шахраям, ким би вони не представлялися та що б не говорили. Єдиний вихід із цих ситуацій – не довіряти незнайомим людям, ні в якому разі не вступати з ними у розмови. Пам’ятайте, шахраї – гарні психологи і розраховують на вашу довірливість. Саме вона є надійною зброєю у руках аферистів. У випадку звернення осіб, які пропонують виконати певні дії за кошти, негайно телефонуйте на номер «102». – зазначає начальник Здолбунівського РВ УМВС майор міліції Олександр Панасюк.

 Ярослава Ногачевська, Здолбунівський РВ УМВС

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети