Нині діючий Житловий кодекс України: Втілюючи в життя ленінські ідеї побудови комуністичного суспільства…
В Україні досі діє редакція Житлового кодексу, який прославляє перемогу Великої Жовтневої соціалістичної революції і оспівує ідеї вождя комуністів Володимира Леніна.
Про це на своїй сторінці у Facebook написала юрист Світлана Попова.
Юрист процитувала чинну редакцію Житлового кодексу: «В результаті перемоги Великої Жовтневої соціалістичної революції в нашій країні було створено необхідні передумови для розв’язання однієї з найважливіших соціальних проблем – задоволення потреби трудящих у житлі. Втілюючи в життя ленінські ідеї побудови комуністичного суспільства і здійснюючи курс на підвищення матеріального та культурного рівня життя народу, радянська держава послідовно реалізує розроблену Комуністичною партією програму житлового будівництва. Високі темпи розвитку державного і громадського фонду на основі державних планів, заходи, вжиті державою по сприянню кооперативному та індивідуальному житловому будівництву, створюють необхідні умови для забезпечення гарантованого Конституцією СРСР і Конституцією Української РСР права громадян на житло. Важливим державним завданням є забезпечення збереження житлового фонду, збільшення строку його служби, підвищення рівня благоустрою жилих будинків. У вирішенні цього завдання активну участь беруть громадські організації і громадяни. Конституція СРСР і Конституція Української РСР зобов’язують громадян дбайливо ставитися до наданому їм житла. Радянське житлове законодавство покликане сприяти забезпеченню права громадян на житло, ефективному використанню та охороні житлового фонду», – написано в шапці документа, який розміщений на сайті Верховної Ради.
Попова підкреслила, що остання зміна в чинний кодекс вносилося в лютому 2015 року, а преамбула залишилася 30-річної давності. Нагадаємо, в грудні Київський окружний адміністративний суд заборонив діяльність Комуністичної партії України. Сьогодні КПУ звернулася в Київський апеляційний адміністративний суд за апеляційною скаргою на ухвалу Окружного адміністративного суду від 16 грудня 2015 року.
З 21 травня в Україні набули чинності закони, що передбачають процес так званої декомунізації в країні. Виникає питання: що гірше для країни – не змінені назви вулиць у селі чи заклик до “втілення ленінських ідей” у кодексі? Можливо декомунізацію потрібно рухати одночасно і розпочинати “зверху”? А ще цікавить що гірше Чи неперейменована вулиця чи Житловий кодекс 1983 року прийняття?
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.