Новий політичний рік на Здолбунівщині розпочнеться з розбірок з неугодними

dva golovy1Рішення Здолбунівської районної ради про недовіру голові РДА Віталій Шуль зустрів боляче й, напевне, тому тривалий час знаходився на лікарняному. Не прийшов він і на сесію, останню у 2013 році, на якій вирівнювався бюджет року. Тож можна передбачити, що й досі Віталій Степанович ходить із непростими думками в голові. Тяжіє над ним рішення сесії, яке він оскаржує в суді.

Швидше навіть не він, а Здолбунівська прокуратура, яка основну зачіпку вбачає у тому, що голова РДА не прозвітувався, а робити він це має не частіше ніж раз на рік. Поки триватимуть судові розгляди і апеляції, швидко настане й березень 2014-го, коли депутати вже зможуть ставити це питання на порядок денний, підтверджуючи свої наміри, і, зважаючи на депутатські настрої, цілком можливо, що і не 24-ма, а 29-ма голосами, щоб Президент був зобов’язаний підписати відставку В.Шуля.

Тисне своєю незручністю і той факт, що у протестах проти політики нинішнього керівника РДА відкрито виступили колишні посадовці С.Ніколіна і Л.Кінах, а також представники фракції «Сильна Україна», які в загальноукраїнському масштабі близькі до ПР.

Додавати перцю легіонеру у здолбунівській владі почала й газета «Нове життя», яка із призначенням С.Кондрачука головредом пішла у ва-банк: «Або спробувати стати газетою, або й надалі залишатися бюджетною присоскою». При тому, що РДА є однією із співзасновників газети.

Програла адміністрація й суд, згідно з рішенням якого, РДА має надати нам копії розпоряджень про виділення гектарів землі Віталієм Шулем одноособово у останні місяці 2012 року. І ці прізвища стануть відомі всій громаді, а відповідно, і деякі відповіді на питання: кому і за що ця земля була так щедро роздана.

Відчувається, що позиції В.Шуля сильно похитнулись, і ті здогадки, які були при його призначенні на Здолбунівщину, коли він покинув посаду керівника обласного Пенсійного фонду: «Він не надовго в район: отримає запис в трудову і знову повернеться в область, а може, і вище», схоже затягнулись і не виправдались.

Що робити ці два місяці до наступного звіту голові адміністрації? Шукати порозуміння із депутатами, підшуковувати нове місце роботи?

За нашою інформацією, цілком ймовірним є третій варіант.

Згідно з ним всі неугодні отримають порцію неприємностей. Ті, хто має роботу чи бізнес у Здолбунівському районі. І хто не мають партквитка правильних кольорів.

Знаючи вільне відношення до процедури призначення і звільнення керівників комунальних закладів, можна припустити чергові звільнення без узгодження із депутатами. А чого з ними узгоджувати? Вони ж після висловлення недовіри все рівно прийшли на бюджетну сесію і проголосували все, що треба голові РДА.

Підстави, причини звільнень? Закінчення контракту, зміни до статуту, реорганізація закладу. Звільнені можуть піти по світу з торбою або перейти в статус в.о і таким чином бути на «гачку» індикатора лояльності до влади. Робиш (пишеш, передплачуєш, підписуєш….) все, як треба – дивись, може, і позбудешся в.о й знову отримаєш контракт, не робиш – підеш з роботи взагалі.

Власники бізнесу можуть чекати перевірок чи поновлення справ. Не здивуємося, якщо першим у списку будуть екс-голови РДА. Свого часу багато розмов було і суперечок навколо приміщення друкарні у Здолбунові.

Тим самим буде завдано удар по прибічникам голови райради В.Тимощука, якого В.Шуль, можливо, і підозрює у «заколоті» проти нього. Адже і С.Кондрачук, і Л.Кінах є близькими саме до голови райради.

Можна констатувати і передбачати до звіту голови РДА навесні 2014 року посилення протистояння керівництва районної ради та адміністрації.

Цікаво, яку позицію займуть районні керівники опозиційних партій, якщо події будуть розгортатись саме так. Чи будуть «дотискувати» звільнення В.Шуля, чи повернуть оглоблі назад і спробують зробити вигляд, «що хотіли всього-на-всього помахати пальчиком» голові РДА.

Все наведене вище – прогноз розвитку подій. Хто стане головними фігурантами цього прогнозу – покаже час.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети