Новообраних керівників вчили азам майбутньої роботи

навчання рівне13 листопада в приміщенні Рівненської ОДА для депутатів місцевих рад Рівненщини влаштували семінар, який проводився в рамках проекту «Школа депутата місцевої ради». Зі Здолбунівщини були присутні Олександр Гриценко, Юрій Гриценко, Дмитро Сирота та Микола Бабич. Новообраних депутатів місцевих рад ознайомили з їхніми правами та обов’язками. (фото Денис Грищук)

Днем раніше, 12 листопада 2015 року, в приміщенні Здолбунівської райдержадміністрації пройшов семінар-нарада для новообраних керівників органів місцевого самоврядування. Організували зустріч-навчання за ініціативи Здолбунівської райдержадміністрації та при участі Здолбунівської районної ради. У семінарі з доповідями взяли участь керівники, працівники відділів, управлінь та структурних підрозділів райдержадміністрації.
навчання1На семінар завітав також голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук та звернувся з вітальними словами до новообраних сільських та селищного голови та секретаря Здолбунівської міської ради, яка у відсутності міського голови представляла Здолбунів. Сергій Юрійович побажав усім наснаги та плідної праці на користь громад.
Перш ніж розпочати розгляд питань порядку денного Микола Орлов представив присутнім новообраних сільських голів.
Відповідно до програми семінару-наради були обговорено ряд питань, зокрема щодо формування бюджету на 2016 рік, організацію сесійної діяльності, питання застосування в кадровій роботі антикорупційного законодавства та законодавства про державну службу і службу в органах місцевого самоврядування, зміни в законодавстві щодо призначення пільг та допомог населенню, розроблення містобудівної документації на місцевому рівні (генерального плану населеного пункту, плану зонування та детального плану території), отримання замовником будівельного паспорта, умов та обмежень забудови земельної ділянки, дозвільних документів на будівництво, інше.
Коментує Микола Орлов:
– Чим більше справ одразу будуть робитися правильно, тим меншу кількість помилок буде допущено на шляху. Програма семінару була насиченою, кожен учасник, окрім інформації, яка прозвучала з трибуни, отримав і електронний, розширений варіант виступів. В контексті децентралізації важливо, щоб професійний рівень голів територіальних громад був достатній для управління на своїх територіях. Тому методично та інформаційно готові допомагати всім сільським головам, які цього хочуть. До семінару та до наданої інформації всі віднеслись по різному. Хтось конспектував не підіймаючи голови і хапаючи кожне слово, а хтось, як Миротинський сільський голова, регулярно не відвідує жодних заходів на запрошення РДА. Але загалом всі познайомились одне з одним і озброїлись певною базовою інформацією. Приємно було бачити очі людей, які ще хочуть щось змінювати у своїх селах та чути питання, які свідчать про прагнення розібратися в суті речей.

навчанняКоментує новообраний голова Здовбицької сільської ради Світлана Година:
– Надзвичайно цікавий та корисний семінар, тому що було охоплено різні сфери місцевого самоврядування – фінанси, діловодство, сесійна діяльність, планування, кадрова робота та ін. Те, що не встигли розказати доповідачі, учасникам можна було записати на USB флеш-накопичувач, що дуже зручно. Плюс, ми отримали контакти відповідальних осіб райдержадміністрації для консультацій з різних питань. Матеріалу було багато, але він викладався в доступній формі. Що хотілося б ще? Вузькоспеціалізовані семінари по:
1. Складанню та плануванню бюджету, роз’яснення ЗУ “Про державний бюджет” в рамках місцевого самоврядування.
2. Як залучати кошти обласного, районного бюджету та під які програми це можна зробити.
3. Порядок планування та залучення коштів для ремонту доріг, благоустрою території, ремонту будівель комунальної власності.
4. Які є грантові програми по розвитку територіальної громади, як написати проект на конкурс територіальних громад.
Є кілька побажань щодо співпраці з районними органами влади: дуже багато розпоряджень! Щомісячні, щоквартальні, щорічні, відповіді, по яким потрібно надавати майже щодня інформацію…Звести би цей паперообіг до необхідного мінімуму. І потрібні семінари для нових секретарів, що їм детально розповіли про специфіку роботи, зокрема про нотаріальні дії.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети