Новомощаницький дерибан: хто стане на захист громади?

хмільЯк пам’ятають старше та середнє покоління, на початку незалежності України почали розпадатися сільські колгоспи, а на заміну їм господарювати на землі почали так звані орендарі. Такі приклади можна було побачити чи не в кожному селі. Не стало виключенням і село Нова Мощаниця, де в кінці 90-х років Лимар Богдан Федорович замість КСП «Мир» створив СВК РК «Хміль».

Спочатку жителі Нової Мощаниці були раді такому розвитку подій, адже після приходу в село Лимара Б.Ф. з’явилася робота, виплачувалась заробітна плата. Однак, мало хто здогадувався, що буде з фермою в майбутньому.

Так склалося, що за КСП «Мир» перед працівниками була заборгованість з виплати заробітної плати, а новостворений СВК РК «Хміль», точніше Лимар Б. Ф., вирішив її погасити, а в замін отримати весь фермерський комплекс і все, що там було, та ще й хмелярні в придачу. На жаль, його наміри втілилися в реальність, звичайно, не без підтримки районної та обласної влади. Можливо, десь допомогли і селяни своєю байдужістю і нерозумінням ситуації.

У 2000 році в результаті проведеної експертної оцінки КСП «Мир» підприємством ТЗОВ «АГРОРЕФОРМА» (м. Рівне, вул. Словацького, 1) було складено ЗВІТ про експертну оцінку вартості основних засобів КСП «Мир» Здолбунівського району. Виявилось, що вартість усього комплексу менша ніж заборгованість з виплати заробітної плати КСП «Мир». Отже, виплативши заборгованість попереднього підприємства, Лимару Б.Ф. перейшли у власність основні засоби КСП «Мир». Зі слів селян, експертна оцінка була проведена по заниженим цінам, адже вартість 20 корів у звіті складає трохи більше 1900 гривень, що становить приблизно 205 гривень за 1 корову, а вартість 1 коня приблизно 200 гривень. Трактор Т-40 оцінили в 640 гривень і т.д.

Попередній голова сільської ради з’ясовував законність дій Лимара Б.Ф. у суді, однак, як можна здогадатися, судові спори закінчились не на користь громади.

Загалом, за роки свого господарювання, Лимар Б.Ф. “відзначився” зруйнуванням двох чи не найбільших хмелярнь в районі, частково розібраними фермерськими приміщеннями, продажем майже всіх транспортних засобів, що залишились після КСП «Мир»… Сьогодні, станом на липень 2014 року, громада села всіляко протистоїть проти дій пана Лимара, який хоче продати ферму під знесення, а водонапірну башту, якою користується громада – на металобрухт.
Не залишився осторонь проблеми села голова сільської ради Герасимчук Леонід Петрович, який всіляко відстоює позицію громади. Він, зокрема, звернувся до відповідних контролюючих органів району, в результаті чого виявилось, що у Лимара Б.Ф. з документами, які підтверджують його право на приватну власність, не все гаразд. Однак, після цього звернення почалися перевірки в самій сільській раді, а також перевірки господарської діяльності дружини Герасимчука Л.П., яка є приватним підприємцем.

Не маючи законного права, 8 липня 2014 року, о другій половині дня Лимар Б.Ф. привіз людей розбирати корівник, проте згуртовані селяни прийшли і не лише не дозволили зруйнувати будівлю, а й змусили робітників Лимара прибити назад зняті з даху декілька листків шиферу.

Було присутнім під час цих подій і керівництво району, і представники органів внутрішніх справ. Ситуація була дуже гарячою, ледь не дійшло до бійки…

Отож, що буде далі з фермою? Чи знайдеться зацікавлений інвестор, який міг би використовувати будівлю за призначенням, а не розбирати її? На ці запитання, на жаль, чіткої відповіді немає. Але згуртовані селяни, жителі Нової Мощаниці, обіцяють боронити приміщення до останнього.

Леонід ВЛАСЮК
депутат Здолбунівської районної ради
від Нової Мощаниці

Від ЗС: якщо іншим учасникам подій є що висказати – ми готові вислухатиВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети