Нові правила та нормативи користування житлово-комунальними послугами

субсидіяІз 1 жовтня запроваджують нові терміни: соціальна норма житла та соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, на які держава надаватиме пільги, субсидії та компенсації. Так, соціальна норма житла (в порівнянні з нормами, на які надавалися субсидії раніше) стає вигіднішою для більшості отримувачів субсидій. А соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами розраховані на основі аналізу фактичних обсягів споживання природного газу, води та електроенергії, що дозволить державі забезпечувати соціальну підтримку на оплату реальних обсягів споживання цих послуг.

Крім цього, змінюється принцип розрахунку обов’язкового відсотка платежу сім’ї за житлово-комунальні послуги при призначенні житлових субсидій. Відтепер він залежатиме виключно від доходів сім’ї. “Це буде індивідуально розрахований обов’язковий платіж, який залежить від доходу конкретної сім’ї. Ми розраховуємо на те, що встановлення соціальних нормативів дозволить громадянам оплачувати послуги тільки за фактичне споживання, а державі – підтримувати громадян за реальне споживання тих чи інших послуг”, – уточнила Денісова.

Тож, якщо до цього сім’ї, яким призначено житлову субсидію, сплачували за житлово-комунальні послуги в межах норм володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування комунальними послугами 15% середньомісячного сукупного доходу, а сім’ї з непрацездатних громадян – 10%, то з 1 жовтня визначення обов’язкового відсотка платежу сім’ї за житлово-комунальні послуги буде здійснюватися для кожної сім’ї індивідуально.

Згідно з новим порядком призначення житлових субсидій, з метою забезпечення соціального захисту малозабезпечених категорій громадян державою збільшено соціальну норму житла, на яку буде надаватися житлова субсидія. Читайте також: Тарифи на житлово-комунальні послуги обіцяють підвищити ще тричі Крім того, встановлені нові нормативи на споживання громадянами природного газу, які розраховані, виходячи з обсягів природного газу за минулий опалювальний період саме отримувачами житлових субсидій.

Разом з тим, у зв’язку з тим, що більшість населення не має фактично приладів обліку споживання природного газу, який використовується для приготування їжі та підігріву води, було переглянуто за фактом споживання норми природного газу, які використовуються для цих потреб. Встановлені соціальні нормативи централізованого водопостачання. Якщо раніше відповідні нормативи затверджувалися органами місцевого самоврядування, а громадяни, відповідно, сплачували за цими нормативами і на них же надавалися житлові субсидії, то з 1 жовтня встановлюються єдині соціальні нормативи для всієї держави. Також збільшені соціальні нормативи на користування електричною енергією.

З часу, коли вони були затверджені останнього разу (1995 рік), споживання електроенергії населенням зросло як за рахунок появи більшої кількості потужних приладів, так і за рахунок переходу від споживання газу до споживання електричної енергії. Крім того, введено нову категорію споживачів, у яких відсутнє централізоване водопостачання, і вони використовують електричні водонагрівачі. До цього часу відповідної норми взагалі не було. Разом з цим, порядок звернення за житловою субсидією передбачає необхідність подачі відповідного звернення громадянином до органу праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання. Якщо до 1 жовтня право на отримання субсидії мали громадяни, які є власниками житлового приміщення, і які оплачували житлово-комунальні послуги, то з 1 жовтня за субсидією може звернутися будь-яка особа, яка зареєстрована в житловому приміщенні, і на яку відкрито особові рахунки. Право на субсидію мають громадяни, які оплачують комунальні послуги більше, ніж визначений Кабміном обов’язковий розмір платежу.

У Мінсоцполітики пояснюють, що досі субсидії призначалися двом категоріям громадян за фіксованими відсотками обов’язкового платежу: сім’ї, до складу яких входили виключно непрацездатні громадяни (пенсіонери, інваліди), або до складу яких входили діти, і дохід яких був меншим прожиткового мінімуму на особу – сплачували за житлово-комунальні послуги не більше 10% сукупного доходу; інші сім’ї, до складу яких входили також працездатні громадяни –  сплачували не більше 15%.

Новий механізм передбачає індивідуальний розрахунок відсотка обов’язкового платежу сім’ї за житлово-комунальні послуги залежно від розміру доходів. Для обрахунку обов’язкового відсотка платежу необхідно буде: визначити середньомісячний дохід сім’ї на одного члена за попередні 6 місяців (сукупний дохід домогосподарства за попередні 6 місяців розділити на кількість осіб, які входять до домогосподарства і на 6 місяців) та розрахувати обов’язковий відсоток платежу за встановленою формулою (середньомісячний дохід на одну особу за попередні 6 місяців ділиться на прожитковий мінімум на одну особу (у 2014 році – 1176 грн.) і на базовий коефіцієнт 2, після чого множиться на базовий коефіцієнт 15%).

Крім того, новий порядок нарахування субсидій заохочуватиме споживачів до енергозбереження: субсидія призначатиметься, виходячи з соцнормативів споживання житлово-комунальних послуг, і перерахунок розміру призначеної субсидії за фактичними обсягами споживання послуг не здійснюватиметься. При цьому сума субсидії, яку органами соцзахисту населення перераховано на рахунки виконавців або виробників житлово-комунальних послуг для оплати їх вартості в розмірі соціальних нормативів і яка не використана сім’єю внаслідок економії споживання послуг, зараховується виконавцем або виробником як оплата обов’язкової частки платежу сім’ї на наступний розрахунковий період.

Порядок звернення за житловою субсидією залишився незмінним. Як і раніше, для її призначення необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації. При цьому необхідно надати довідку про доходи осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, а також заповнити бланки заяви та декларації про доходи і майновий стан. Пенсіонери мають заповнити лише заяву та декларацію. Інші документи, що необхідні для надання субсидії, збираються безпосередньо спеціалістами управління. Документи не обов’язково подавати особисто – є можливість звернутися через поштовий зв’язок. У Мінсоцполітики передбачають, що внаслідок нововведень кількість отримувачів субсидій у порівнянні з минулим опалювальним сезоном зросте на 300 тис. домогосподарств: з 1, 3 млн до 1, 6 млн родин. На сьогодні – до початку опалювального сезону – субсидії отримують 450 тис. домогосподарств.

споживання_послуги_ЖКГ_1

споживання_послуги_ЖКГ_2 споживання_послуги_ЖКГ_3  Нагадаємо, останній раз новий механізм нарахування житлових субсидій Кабмін запровадив із 1 липня цього року.
Більше читайте тут: http://tsn.ua/groshi/iz-1-zhovtnya-zhitlovi-subsidiyi-narahovuvatimut-po-novomu-370370.htmlВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети