Нові податки на території Здовбиці

sesiya Zdovbytsa (9)Здовбицька сільська рада прийняла на січневій сесії рішення, яким встановила нові місцеві податки і збори.

Відповідно до пункту 24 частини 1 статті 26, частини 2 статті 42, статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 8,10, пунктом 12.3 статті 12 та статей 215, 266, 267, 269-289 Податкового кодексу України, пунктом 16 частини 1 статті 64 Бюджетного Кодексу України, Земельного кодексу України, частиною 4 Прикінцевих положень  Закону України від 28.12.2014 № 71-VIII  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»,   сільська  рада

В И Р І Ш И Л А :

 1. Встановити на території  Здовбицької сільської ради наступні місцеві податки і збори:
 2. Податок на майно, який складається :

1.1. податок на майно в частині  податку на нерухоме майно,  відмінне від земельної ділянки

1.2. податок на майно в частині плати за землю;

1.3. податок на майно в частині транспортного податку;

 1. 4. ставка акцизного податку з реалізації суб”єктами господарювання

роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

 1. Місцеві збори

             2.1. туристичний збір

2 . Затвердити  Положення про порядок справляння місцевих податків та зборів.

 1. Відмінити  підпункти 1.2.1 ( збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності ) в пункті 1.2 (місцеві збори) прийняті рішенням сільської  ради від 04.03.2011 року № 62 «Про встановлення місцевих податків та зборів».
 2. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну депутатську комісію з питань фінансів, бюджету,  та податкової політики.

Сільський  голова                                          Ю.А. Боярчук

 ПОДАТОК НА МАЙНО

 1. Ставки податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки
№ п/п Об’єкт оподаткування Розмір податку встановлений сільською радою
1. Житлова нерухомість для фізичних та юридичних осіб
1.1

для квартири/квартир незалежно від їх кількості, площа яких перевищує 60 кв, метрів

житлового будинку / будинків незалежно від їх кількості площа яких  перевищує 120 кв.метрів

– для різних типів об’єктів житлової  нерухомості, в тому числі їх часток, площа яких перевищує 180 кв. метрів

0.3 відсотка  розміру мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року
1.2 – об”єкти житлової нерухомості, що перебуває у власності релігійних організацій України 0.0 відсотка  розміру мінімальної заробітної плати встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року
2.Нежитлова нерухомість для фізичних та юридичних осіб
2.1 – для  об’єктів нежитлової нерухомості , що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, релігійних організацій , статути яких зареєстровані у встановленому законом порядку та використовуються для забезпечення, діяльності передбаченої таким статутом (культові споруди)

      0.0 відсотка розміру мінімальної  заробітної плати встановленої законом

на 1 січня звітного (податкового) року

2.2

– інші об’єкти нежитлової нерухомості

а) будівлі готельні – готелі, мотелі, кемпінги, пансіонати, ресторани та бари, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, будинки відпочинку;

б) будівлі офісні – будівлі фінансового обслуговування, адміністративно-побутові будівлі, будівлі для конторських та адміністративних цілей;

в) будівлі торговельні – торгові центри, універмаги, магазини, криті ринки, павільйони та зали для ярмарків, станції технічного обслуговування автомобілів, їдальні, кафе, закусочні, бази та склади підприємств торгівлі й громадського харчування, будівлі підприємств побутового обслуговування;

г) гаражі – гаражі (наземні й підземні) та криті автомобільні стоянки;

ґ) будівлі промислові та склади;

д) будівлі для публічних виступів (казино, ігорні будинки);

е) інші будівлі.

0.1 відсотка розміру мінімальної  заробітної плати встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року
2.3

– господарчі (присадибні)  будівлі:

допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо;

0.0 відсотка розміру мінімальної  заробітної плати встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року

   ПОДАТОК НА ЗЕМЛЮ

Відповідно до пункту 24 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 8, пункту 10.2 статті 10 та статей 269-289 Податкового кодексу України, Земельного кодексу України,  Закону України від 28.12.2014 № 71-VIII  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»  Здовбицька сільська   рада

 В И Р I Ш И Л А :

 1. Встановити на території Здовбицької сільської  ради податок на майно в частині плати за землю.

2. Встановити ставку земельного податку:

2.1 за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких проведено:

 • у розмірі 1 відсотка від їх нормативної грошової оцінки (крім земельних ділянок, зазначених у пунктах 3-5 цього рішення);

2.2. за земельні ділянки сільськогосподарських угідь:

 • для ріллі, сіножатей та пасовищ – 0,1 відсотка їх нормативної грошової оцінки;
 • для багаторічних насаджень – 0,03 відсотка їх нормативної грошової оцінки.

3. За земельні ділянки, зайняті житловим фондом, гаражно-будівельними товариствами, індивідуальними гаражами, земельний податок справляється  у розмірі 0,05 відсотка нормативної грошової оцінки.

 1. За земельні ділянки на територіях та об’єктах природоохоронного, оздоровчого та рекреаційного призначення, використання яких не пов’язано з функціональним призначенням цих територій та об’єктів, земельний податок справляється у розмірі 3 відсотків нормативної грошової оцінки.
 2. За земельні ділянки (у межах населених пунктів), що відносяться до земель залізничного транспорту (крім земельних ділянок, на яких знаходяться окремо розташовані культурно-побутові будівлі та інші споруди і які оподатковуються на загальних підставах), надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, земельний податок справляється у розмірі 0,25 відсотка нормативної грошової оцінки.
 3.  У разі надання в оренду земельних ділянок, окремих будівель (споруд) або їх частин власниками та землекористувачами, у тому числі зазначеними у пунктах 3-5 цього рішення, іншим суб’єктам, податок за площі, що надаються в оренду, обчислюється відповідно до пункту 2.1 цього рішення від нормативної грошової оцінки, визначеної з урахуванням застосування відповідного коефіцієнта функціонального використання цих площ залежно від виду економічної діяльності орендаря.

ТРАНСПОРТНИЙ ПОДАТОК

ПОЛОЖЕННЯ

про  порядок справляння  податку  на  майно

 в частині  транспортного  податку .

 1.Платники податку

 1.1. Платниками транспортного податку на території Здовбицької сільської ради є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані на території Здовбицької сільської ради згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього Положення є об’єктами оподаткування.

2. Об’єкт оподаткування

2.1. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см.

3. База оподаткування

3.1. Базою оподаткування є легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього Положення.

4. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 2.1 пункту 2 цього Положення.

 5. Податковий період

5.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 ТОРГІВЛЯ ПІДАКЦИЗОМ

Керуючись частиною 2 статті 42, статтею 59, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пунктом 12.3 статті 12, підпунктом 215.3.10 пункту 215.3. статті 215 Податкового кодексу України, пунктом 16 частини 1 статті 64 Бюджетного Кодексу України , частиною 4 Прикінцевих положень ,  Закону України від 28.12.2014 № 71-VIII  «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи»  Здовбицька сільська   рада

 В И Р І Ш И Л А:

 1. Встановити на території Здовбицької сільської ради ставку акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкогольних напоїв, пива, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, палива моторного альтернативного) у відсотках від вартості (з податком на додану вартість) у розмірі 5 відсотків.

 1.  Рішення набирає чинності з 01 січня 2015 року.
 2. Довести дане рішення до відома населення .
 3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію з питань фінансів, бюджету, та податкової політики,  а організацію виконання  та контроль за правильністю нарахування, повнотою та своєчасністю сплати податку здійснює Здолбунівська об’єднана державна податкова інспекція.

Сільський   голова                                                      Ю.А. БоярчукВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети