Нові підходи при формуванні видатків районного бюджету

бюджет районуВід ЗС: Процеси публічності та прозорості у сфері використання бюджетних коштів набувають все більшого поширення на території Здолбунівщини. В  цьому є доля заслуги і активних громадських лобістів Прозорого бюджету і адекватного сприйняття та впроваджень новацій керівниками, які здатні це чути, бачити і впроваджувати. При цьому пропонуючи і свої підходи, змінюючи консервативні, роками незмінні, методи.

В жовтні місяці під головуванням голови РДА Сергія Кондрачука відбулася нарада щодо обговорення показників районного бюджету на 2016 рік за участі заступників РДА, начальника фінансового управління та головних розпорядників коштів району.

На нараді заслухано начальника фінуправління Володимира Нечипорука, який довів прогнозовані граничні видатки на 2016 рік до розпорядників коштів (див. на фото).бюджет район_1

За результатами наради головою адміністрації дано відповідні доручення заступникам голови адміністрації щодо забезпечення максимально ефективного та справедливого розподілу коштів районного бюджету  між розпорядниками нижчого рівня.

Консультації із розпорядниками коштів тривали декілька тижнів під час яких було напрацьовано підхід до формування видаткової частини бюджету  та прогнозний фінансовий ресурс для  районних установ у 2016 році. Відразу відповідь на питання, чому прогнозовано?

  • по-перше, тому що районний бюджет приймають та затверджують депутати районної ради, які мають право вносити зміни та доповнення;
  • по-друге, попереду грудень 2015 року і, швидше за все, парламент прийматиме зміни до бюджетного та податкового законодавства.

В результаті проведеної роботи нам вдалося сформулювати алгоритм розподілу видатків, який з легкістю можна застосувати при будь-яких змінах в законодавстві.

Першим кроком є визначення видаткової частина районного бюджету, яка прогнозується на рівні дохідної частини, зокрема у 2016 рік дохідна частина прогнозується на рівні – 155 323,9 тис.грн. А саме:

  1. За рахунок міжбюджетних трансфертів з державного бюджету (освітньої субвенції з державного бюджету утримання загальноосвітніх навчальних закладів в сумі 75 050,9 тис. гривень та медична субвенція з державного бюджету на охорону здоров’я в сумі 37 973,0 тис. гривень)
  2. За рахунок коштів районного бюджету видатки загального фонду плануються на загальну на суму 42 233,5 тис. гривень.

Після чого проаналізували видатки за критерієм фінансування (утримання), зокрема:

установи, які утримуються за рахунок  районного бюджету;

установи, які утримуються за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету;

установи, які утримуються за рахунок медичної субвенції з державного бюджету.

Так, установи, які утримуються за рахунок коштів районного бюджету на виконання відповідних доручень, подали інформацію в потребі коштів на 2016 рік за наступним поділом:

  • мінімальна потреба в коштах (заробітна плата (оклад, обов’язкові надбавки, виплата допомоги на оздоровлення, нарахування на з/п), комунальні послуги, інші видатки);
  • додаткова потреба в коштах (індексація, необов’язкові надбавки, інші видатки).

Мета такого поділу полягала в тому аби наявний фінансовий ресурс розподілити рівномірно серед установ, які утримуються за рахунок коштів районного бюджету. Тобто, якщо якусь виплату отримуватимуть у відділі культури, то її отримуватимуть пропорційно до фонду оплати праці і у відділі молоді та спорту, і у відділі освіти, а якщо не отримуватимуть, то не отримуватимуть ніде.

У результаті чого, після розподілу коштів проведеного з врахуванням забезпечення до повної потреби видатків на заробітну плату  з урахуванням обов’язкових виплат та доплат працівникам всіх галузей бюджетної сфери, залишився додатковий ресурс, який розподілено пропорційно до фонду оплати праці установ(див. фото).бюджет район_2бюджет район_3

Леонід Власюк, за участі: Микола Орлов, Володимир Нечипорук

продовження незабаромВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети