Нові підходи до формування влади мають бути позбавлені ознак політичної корупції – Микола Орлов

ey-tretim-budesh_1372322238Після вчорашньої прес-конференції трьох нардепів від Рівненщини стало зрозуміло, що вони теж на стороні…дерибану посад, а не зміни системи влади. Нардеп від «УДАРу» Віталій Чугунніков, «свободівець» Олег Осуховський та нардеп від «Батьківщини» Микола Кучерук озвучили спільну заяву.

Зокрема вони зауважили, що коаліція опозиційних сил взяла на себе відповідальність у країні. Усі пікети та народні протести щодо нових призначень нардепи вважають саботажем та спробою дестабілізації ситуації в країні.

Дивною виглядала сама участь представника «УДАРУ» у цій промоакції легітимізації дерибану посад. Адже поки що область пиляли на двох «Свобода» та «Батьківщина», можливо, надійшла пропозиція ” Третім будеш”?

Те, що нардепи називають стабілізацією у суспільстві, я називаю політичною корупцією. Квотне призначення – це ганьба української політики.Пропоную у місті Здолбунові розмалювати всі фасади будинків зеленим кольором у 2014 році, а у 2015 році червоним, а у 2016 синім – кожному кольору по квоті: рік повиблискувати своїм кольором перед жителями міста. Скажете, дурня? Звісно, дурня, а от те саме, але в політиці наші нардепи називають стабілізацією суспільства й політичною відповідальністю. Не пам’ятаю, щоб саме їм цю відповідальність доручав народ. Майдан був проти Януковича, а не за свободівців, родинників чи то батьківщинників, ударівців.

Зміна системи означає широку демократію при виборі претендентів на посади, люстрацію, нові правила гри у системі державного управління та місцевого самоврядування.

Як цей процес уявляю я. Ті, хто у легітимний спосіб очолили ВРУ та КМУ, кидають клич народу: «Ми шукаємо достойних, фахових управлінців, які в минулому не крали і не служили режиму Януковича». Зголоситься багато людей, про яких у вузьких партійних кругах навіть і не знали або не хотіли знати, бо широке коло зменшує ймовірність вибрати достойників серед своїх за принципом «А більше не було з кого». У нас же все зголошення відбувається в штабі двох (трьох) партій, яких, ще раз підкреслю, ніхто не уповноважував представляти всіх у владі.

Після того утворюється широкий список, який складається з тих, хто сам зголосився на заклик нової влади, партійних креатур, висунутих штабами, кандидатур, висунутих від громади.

З’ясовується, хто на які посади підходить за професійною ознакою (при дотриманні принципів доброчесного врядування до того на своїх робочих місцях претендентами та наявності здорового глузду й патріотизму), які виносяться на обговорення громади. Функція громади – своїми коментарями, фактами запобігти призначенню того, хто надав неправдиві дані про себе або неповні. Т.то такий собі вхідний люстраційний бар’єр. І все. Тому що функції призначення громадою на посади в законі про держслужбу немає. Є виборче право на посади у місцевому самоврядуванні, яке там громада може зреалізувати повністю.

Далі візьмемо приклад із посадою голови РДА. Наприклад, залишилось після громадського бар’єру три кандидатури. Так як голова РДА має тісно співпрацювати із депутатами райради, то важливо винести питання на розгляд райради. Обговорити всі кандидатури і провести рейтингове голосування, результати якого направити голові ОДА. Якщо голова ОДА з того списку буде пропонувати на затвердження найбільш рейтингового кандидата, то все супер, якщо ж не найрейтинговішого, то райрада може зібратись ще раз і своїм рішенням рекомендувати іншого кандидата таким чином, щоб на столі у Президента перед очима було дві позиції: депутатів і губернатора. І після цього призначення.

Але кандидат має відповідати діючим законам, які визначають фаховість, обов’язкову для такої важливої посади. Інакше… — це знову корупція. Вища політична корупція. Чому закон має розповсюджуватись від сторожа до начальника управління, а на керівника РДА – ні. Тому що революція, тому що потрібні нові обличчя? Тоді давайте відмінимо на період політично-революційного дерибану Закони, які цьому заважають, наберемо в штати кухарок, коханок і просто хороших хлопців від правильних партій і вперед  із піснями в нову країну з новою системою.

Завдання політичних самотриумфаторів вийти за рамки власного кола і власних персоналій та вміти побачити тих, хто КРАЩЕ за них може управляти районом, областю, країною. Покликати і запропонувати їм зробити країну кращою. Адже розумні, мислячі люди, часто не йдуть самі в політику українського штибу під конкретного лідера. Тому їх треба віднайти і запропонувати очолити владу.

Чи весь потенційно кадровий резерв перебрали у Здолбунівському районі перед тим, як висунули свободівця О.Бухала, чи весь кадровий потенціал перебрали перед призначенням голови Рівненської ОДА та нинішніх претендентів на керівні посади в ОДА й інших правоохоронних, контролюючих органах? Я впевнений, що ні! Максимум, що робиться, – це замість однієї неугодної громаді кандидатури висувають іншу, але не всіх претендентів одразу, щоб вибрати одного, а решту залишити у резерві на інші посади!

Роль громади. Правильніше активної, балакучої і ходячої її частини. Вона часто деструктивна теж. Це правда. Балагани, хороводи, революційні екскурсії, здогадки і власні суб’єктивні речі відносно тих чи інших людей. Київський Майдан повалення режиму скінчився, тепер потрібний Майдан будівничих. Тому має бути обговорення професійних якостей та спроможності до доброчесного урядування. Не потрібно ділити на свій чи чужий, не потрібно зважати на власні уподобання, не треба заглядати у партійний квиток. Потрібно думати лише про одне: чи спроможна ця людина щось творити й розвивати, а не лише сидіти у владному кріслі. І чи здатна вона виконувати свою роботу чесно   і справедливо. Відносно ВСІХ.

Пригадую одне з останніх опитувань у ФБ. Так громадські активісти запитували, кого б хотіли бачити на посаді заступників голови Рівненської ОДА. Одним із лідерів опитування став Сергій Штурхецький. За день від нього з’являється запис у ФБ: “Друзі, запропонували стати радником голови ОДА…на громадських засадах, що ви скажете, погоджуватись?”

Багато хто писав, погоджуйся, це ж класно. Але Сергій Штурхецький своїм лайком відмітив саме мій запис, цитую: «Якщо тобі пропонують бути радником голови ОДА, то значить ти не дурніший за нього, а тому маєш за це отримувати дуже достойну оплату своєї праці, а інакше так і будеш заступником губернатора…у Фейсбуці…».

Микола Кучерук на брифінгу додав, що повинна бути люстрація, обговорення призначених та має запрацювати антикорупційне бюро, обласні підрозділи якого вже починають створювати, але нині потрібно думати, як побороти Кремль. Нардеп вірить, що інтервенція Росії в Україну розколе Федерацію.

От, виявляється вже обласні підрозділи Антикорупційного бюро почали створювати. Хто їх створює, цікаво знати. Якщо влада, то запийте водою це бюро. Бо його результати стануть публічними лише для справ, які отримають владний “одобрямс”. А решта згинуть під фразою “політично недоцільно, розбалансування інтересів, громадський спокій”. Таке бюро мають створювати, очолювати і працювати на професійній основі ті, хто й до цього проводив антикорупційні розслідування.

Кожен має право на власні амбіції, але політика не закінчується словом Я.

Пригадую випадок в одному із польських міст на узбережжі Балтійського моря. Там мером став заступник мера в попередній каденції, а  в заступники собі взяв…колишнього мера. Тому що справа життя міста важливіша ніж власні амбіції. У нас же взаємопоборювання. Сьогодні я при владі, тому тобі тут немає місця. Я кажу не про прямих антагоністів, а про тих, хто по одну сторону барикад, але не під однією парасолькою.

Ситуація з представленням для обговорення, а фактично для отримання згоди на призначення у Здолбунівському районі. Голова ОДА озвучив прізвище 27-річного «свободівця» Олександра Бухала, який є активним молодим депутатом, патріотом, проте за своїми професійними здобутками та й базовою освітою не проходить згідно з діючими законами навіть на посаду начальника відділу культури, не те що голови РДА. У залі оголошують, що хотіли б бачити ще одну кандидатуру для обговорення і називають прізвище Юрія Лиморенка. Дві вищі освіти, одна з яких у сфері держуправління, п’ять років досвіду заступника голови РДА не при регіоналах, 43 роки, очолював районний РУХ (нині злились разом з ВО «Батьківщина»). Кандидатура? Чом би ні. Так ні, свист у залі, крики із закликами до непоборювання і єдинства. Лукавство. Просто район – квота «Свободи».

До мене теж звертаються із пропозиціями порадити, розказати, підказати, роз’яснити…, а я от кожен раз задаю собі питання. Коли за цим звертається людина з вулиці, я допомагаю, коли громадський активіст, я допомагаю. Безкоштовно. Але коли хтось отримує чи буде отримувати зарплату за своє стажування на посаді голови РДА та експерименти над районом, то чому я повинен витрачати свій час на громадських засадах, щоб допомогти. Якось нечесно. Треба або укладати угоди і розраховуватись за інтелектуальну працю, або…місцями мінятись :) Приклад із Сергієм Штурхецьким дивись вище.

Кожен, хто може і хоче допомогти КРАЇНІ, області, району, місту, професійно працюючи на їх благо, має право про себе заявити. Таке собі міні-резюме корисності для громади.

Наприклад (завжди починай із себе):

Микола Орлов, 1973 р.н. Вища економічна освіта, закінчена аспірантура за напрямком Регіональна економіка. Очолював бізнес з чисельністю працюючих до 50 чоловік. Науково-педагогічний досвід з 1998 року, автор та співавтор посібників, Концепції програми розвитку Рівненської області у 2004 році, діючої програми реформування ЖКГ у м.Здолбунів, очолював бюджетну комісію Здолбунівської міської ради. Закордонні навчання, стажування: Центрально-європейський інститут, Будапешт, 2002 рік; сертифіковані курси англійською мовою «Роль міст у світі, що глобалізується»; сертифіковані курси «Як бути кращим радником із стратегічних питань» , що проводила мережа дослідників у галузі державного управління, 2006, Польща; програма для представників місцевого самоврядування в екології та нетрадиційної енергетики, 2010, Польща; курси «Популяризація механізмів громадський консультацій», 2011, Польща;

orlov_forum_1

програма «Прозоре, доброчесне урядування в Польщі та Україні» (назви не дослівні, а такі, що передають суть), 2012; місячне стажування у органах місцевого самоврядування та державного управління в північно-західних штатах США, 2013, Польща; програма Територія розвитку з підготовки аніматорів  (лідерів) місцевого розвитку. З 2002 року засновник НГО «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН», яка практично реалізовує навички і знання, здобуті і мною в т.ч через написання та реалізацію проектів місцевого розвитку, молодіжної та екологічної політики у тісній співпраці із молоддю краю. НГО, яку очолюю, є засновником газети та сайту Здолбунів сіті, які друкують аналітичні та розслідувальні матеріали на економічну та антикорупційну тематику.

Фахово готовий працювати на посадах:

Заступник голови ОДА, керівник, заступник керівника Антикорупційного бюро області, керівник Антикорупційного бюро району, начальник, заступник начальника управлінь ОДА з економіки, ЗЕД, ЖКГ, голова, заступник голови РДА, заступник міського голови.

Шановні претенденти на різні посади, приєднуйтесь до мого прикладу, сформуймо разом кадровий потенціал України.

Микола Орлов



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети