Нова Мощаниця відмітила свій День села

Головний приз від Олександра Андріюка


Так селяни вітали гостяКожна нація, кожен народ, навіть кожна соціальна група має свої традиції. Одні традиції виробилися протягом багатьох століть і освячені віками. Інші – народилися в наші дні. Але і старі, і нові звичаї однаково об’єднують людей, сприяють їх спілкуванню та вихованню. Дотримання традицій завжди позитивно впливає на ту соціальну групу, до якої вони відносяться, сприяють їх гуртуванню та змістовному часопроведенню.

            Напевно, саме з такою метою 15 років тому в селі Нова Мощаниця була запроваджена традиція проводити День села. Ідея була подана сільським головою Головаєм Миколою Петровичем. І підхопили її селяни, схвалили й міцно закріпили у своєму житті. З того часу й святкують щороку односельці дружною сім’єю День села в першу неділю після свята Петра й Павла. У селі вже інший голова – Герасимчук Леонід Петрович, але запроваджені традиції живуть і розвиваються на благо людям.

            Цього літа побували й ми на сільському святі, а тому поділимось враженнями з читачами.

Ведучий свята Татарин Віктор Іванович

Герасимчук Л. П. та Голова М. П. - голова та екс-голова села

            Нова Мощаниця славна своїми співочими жителями. Але коли на одній сцені зібралося ціле сузір’я місцевих співаків – враження було неперевершене. Запав в душу спів Народного фольклорного аматорського колективу «Родовід». Гарне виконання продемонстрував вчительський колектив «Оберіг». Неодноразово піднімав настрій глядачам дівочий вокальний ансамбль «Мелодія добра». А ще із сільської сцени линув спів Богдани Дорощук та братів Дорощуків Сашка й Михайлика, а також художнє читання Максимка Парфенюка. Концертна програма була насиченою та цікавою. Між художніми номерами звучали вітання новонародженим жителям села, сімейним парам, які відсвяткували “золоте” весілля, згадувалися інші гарні події Нової Мощаниці. Було віддано пошану й сільським довгожителям, серед яких п’ятеро чоловіків віком понад 80 років та 23 жінки такого ж віку. Дві з них вже відсвяткували 90-й рік народження, а Андрощук Марія Митрофанівна радіє сонцю та життю 92 роки. Щирі вітання та побажання довгих років у здоров’ї та щасті цим поважним людям!

Вчительський колектив Оберіг Дівочий гурт Дівочий вокальний ансамбль Мелодія добра Дорощук Богдана

Максим Парфенюк Народний фольклорний аматорський колектив Родовід Палажка та Параска Тимощуки Саша і Міша

            Продовженням свята стала конкурсна програма. Заняття знайшлося всім – і малечі, і дорослим. Одні стрибали у мішках наввипередки, інші – збивали мішками один одного зі стільців, а потім, за козацьким звичаєм, з колодок. Сміливці їли лимони, а силачі змагалися у перетягуванні линви. Рибаки, до Дня рибака, взяли участь у своєму конкурсі. Для співаків було організовано караоке. А родзинкою свята стали традиційні для села змагання у штовханні автомобіля . Тут взяли участь три команди по чотири учасники – справжні богатирі.  Вони штовхали ГАЗон-66, вагою близько 4-х тон. А ще у приємній напрузі тримав односельчан розіграш безпрограшної лотереї. Керував дійством енергійний ведучий Татарин Віктор Іванович. А організатором свята була завідуюча клубом Романюк Любов Миколаївна за підтримки сільського голови Герасимчука Леоніда Петровича та директора школи Козік Світлани Михайлівни.

            Свято вийшло родинним. Селяни прийшли повеселитися цілими сім’ями, і цікаво було всім: підспівували своїм артистам та дарували їм гучні оплески, дружно вболівали один за одного та щиро вітали переможців. Здавалося, приз отримав кожен учасник свята.  Подарунками захід забезпечив Кульчинський Ігор Петрович. А головний приз був від Андріюка Олександра Мойсейовича. Олександр Мойсейович радо прийняв запрошення побувати на святі. Своїми враженнями від побаченого він поділився із жителями Нової Мощаниці та наголосив, що такі свята на селі є дуже гарною традицією.

Стрибуни Стрибки в мішках Смачний лимон Змагання богатирів

            Невдовзі село почне жити жнивами. Це гаряча пора, наповнена працею та відповідальністю. Селяни до того звичні. А ще вони звичні й до культурного життя, яке  щоразу вклинюється в їхні сільські трудові будні та додає настрою і наснаги.

Леся Черниш, редактор газети «Мізоцький Промінь», член мережі Громадських кореспондентів

Фото автора.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети