Німеччина – приклад впорядкованості і дисципліни

андрій орлов у німеччині (2)
На початку вересня 2015 року, мені вдалося відвідати одну із провідних Європейських країн – Німеччину. Республіка активно розвивається і вже показує надзвичайно високі показники в сфері розвитку майже усіх галузей. Як і всі члени і волонтери ЗЕОНу мав завдання повернутися із дорожніми нотатками про життя, благоустрій в країні та поділитися ними з читачами.

Будучи там, не можна було не оцінити це все на власний погляд та поїхати без якихось висновків та результатів побаченого. Отож, невеличкий список тих речей, які в Німеччині розвинені краще, ніж у нас, але майже все через ставлення людей.андрій орлов у німеччині (3)

  1. Дороги. Дороги – це стандартно. Вже закріпилася думка, що в Європі дороги «шепочуть». Дійсно так. Хороше підґрунтя, на совість виконана робота, нормальне фінансування і є результат.
  2. Рух транспорту. 3а той час, я ні разу не побачив затримки будь-якого із видів транспорту: метро, автобуси… Все приходило згідно розкладу на табличках. Транспорт сучасний, добре обладнаний, чистий. На жаль, роботу водіїв повноцінно оцінити не вдалося, але сподіваюся, що культури спілкування їм не бракує.
  3. Чистота на вулицях. Тут дуже цікава ситуація. На вулицях майже ідеально чистота в будь-яку пору дня, смітники якщо не стаціонарні(встановлені «намертво»), то контейнери, з яких потім сміттєвоз забирає весь «треш». Тобто, якщо я йду по вулиці і не має смітника поряд, то в межах 100 метрів точно буде чийсь контейнер, куди можна все викинути. Сміттєвоз, доречі, чистий та без зайвих запахів.
  4. Зупинки. Майже всюди ідентичні: прозоре скло, невеличкий блок реклами та інформації стосовно руху транспорту на тій ділянці, де вона встановлена, зліва або справа розміщений великий контейнер в яких розміщують плакат із якоюсь новиною. Починаючи від знижок у магазині через дорогу, закінчуючи новим фільмом в кінотеатрі.
  5. Реклама. У Німеччині не «натикані» усюди дошки оголошень, не має десятків сітілайтів, бігбордів та лайтбінів на кожній вулиці, проте чисто. Як? Німці – сучасний народ, який на вулицю виносить ту інформацію, яка дійсно потрібна усім іншим, все інше або ж закидає в інтернет або використовує наявну кількість дошок оголошень. З коментарів самих мешканців, цього більше, ніж достатньо! На кожному стовпі немає політичної реклами чи пропозиції оформити позику під «о%» на себе, сусіда чи дядька двоюрідної сестри!

Резюмуючи все вище написане, можна сказати наступні речі:

Люди поважають, як мінімум, себе. Відповідно кожен намагається зробити спочатку порядок у себе, а потім лізти до когось з порадами. Паркани або відсутні взагалі, або маленькі. Немає поняття «тикати носа» до сусіда, щоб подивитися хто краще живе. При адекватному відношенні до життя (робота, сім’я, перший час без особливо багатих подорожей) можна цілком пристойно влаштуватися. Зарплата середньостатистичного німця, така як і в нас, тільки в євро. При цьому ціни нижчі. Якщо брати для прикладу шоколадку – в нас нехай мінімальна ціна 20 грн, то там можна знайти за 0.5 євро, тобто 50 центів. Хоча є товари і дорожчі.

Особливість Німеччини:

Відношення людей, яке описане вище. Спочатку в себе, а тоді до когось.. При всіх плюсах це далеко не ідеальна країна, якій так само є куди розвиватися, але базові цивілізовані основи вже давно закладені.андрій орлов у німеччині (25)

Гарно, стилізовано вбраний німець ЗАРОБЛЯЄ на життя, а не просто простягає руку про допомогуандрій орлов у німеччині (22)

Двоповерховий автобус, бездоганний шлях, розмітка, стовпчики на тротуарі, щоб нікому не прийшло в голову паркуватисяандрій орлов у німеччині (21)

Решітка навколо кореневої системи дерева: і з вологою і естетичноандрій орлов у німеччині (20)

Припарковані так як намальовано на парковці і оцініть стан асфальтного покриттяандрій орлов у німеччині (18)

Дорога, заїзд, рівень бордюрів, висота люків на дорозі, водозливандрій орлов у німеччині (17)

Вся необхідна інформація на автобусній зупинціандрій орлов у німеччині (16)

Зовнішній вигляд тварин і пасовища поблизу моря
андрій орлов у німеччині (15)

Вітряки, поділ пасовища, дороги, огорожа пасовищандрій орлов у німеччині (14) андрій орлов у німеччині (11) андрій орлов у німеччині (10)

Рекламна тумбаандрій орлов у німеччині (9)

Реконструкція триває, на паспорті чітко видно що і коли тут має бутиандрій орлов у німеччині (8)

Стовчики обмежують навіть думку про заїзд сюди автоандрій орлов у німеччині (7) андрій орлов у німеччині (6) андрій орлов у німеччині (4)андрій орлов у німеччині (12) андрій орлов у німеччині (19) андрій орлов у німеччині (24) андрій орлов у німеччині (26) андрій орлов у німеччині (23)Андрій ОрловВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети