НГО не будуть виключати з Реєстру через відсутність копій документів

Прийнято Закон, яким передбачено, що неприбуткові підприємства, установи та організації не можуть бути виключені з Реєстру неприбуткових установ та організацій лише з тієї підстави, що у контролюючого органу відсутні копії їх установчих документів – повідомляє Бухгалтер

6 жовтня, Верховна Рада ухвалила Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо уточнення окремих положень про оподаткування неприбуткових організацій)” (законопроект №5050). Текст Закону поки відсутній.

Законопроектом пропонувалося: 1) Внести зміни до ПКУ з урахуванням специфіки діяльності релігійних організацій, зокрема до абзацу третього пп. 133.4.1 ПКУ, передбачивши, що визначені цим пунктом вимоги не поширюються на релігійні організації, зареєстровані відповідно до закону. Зазначені зміни дадуть змогу релігійним організаціям і надалі здійснювати добродійну діяльність в інтересах своїх членів. 2) Внести зміни до пп. 133.4.2 і 133.4.4 ПКУ, передбачивши, що доходи (прибутки) релігійних організацій використовуються не лише для здійснення діяльності за напрямами, визначеними установчими документами таких організацій, але й передбаченої законом для релігійних організацій неприбуткової діяльності (здійснення гуманітарної допомоги, благодійної діяльності, меценатства тощо). Внесення таких змін усуне необхідність внесення релігійними організаціями змін до своїх установчих документів, а відтак і необхідності їх перереєстрації до 1 січня 2017 р. 3) Встановити, що неприбуткові підприємства, установи та організації не можуть бути виключені з Реєстру неприбуткових установ та організацій лише з тієї підстави, що у контролюючого органу відсутні копії їх установчих документів. Це дозволить зняти проблему безпідставного вилучення неприбуткових організацій з Реєстру лише з причини відсутності у контролюючого органу копії їх установчих документів, зокрема внаслідок поштових та інших проблем комунікації, які можуть виникнути напередодні вищевказаної дати внаслідок необхідності великої кількості неприбуткових організацій подати копії відповідних документів до контролюючого органу.

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/zvitnist/nepributkovi-ustanovi-yaki-ne-podadut-kopiyi-ustanovchih-dokumentiv/Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети