Невідомий таємний ерудит “шептун” з’явився у стінах Рівненської облдержадміністрації

406204Зміна стилю повідомлень на сайті Рівненської ОДА якось одразу кинулась в очі. Жодного ствердження з вуст посадовців адміністрації. Лише фрази, які підкреслюють вагомість чиновників –керівників адміністрації «як доповіли голові ОДА», «як запевнили заступника голови ОДА», «відзвітували голові адміністрації». Чи так само подають інформацію на сайтах інших ОДА і як такий стиль повідомлень можна трактувати?

Ми відібрали навмання 8 сайтів ОДА з різних куточків України і проаналізували лише найсвіжіші новини та зробили прінт-скріни так званих «перших екранів» т.то те, що бачать всі в перший момент перебування на головній сторінці сайту. В нашому аналізі опишемо ці картинки.

Сайт Волинської ОДА.

volyn

Візуально: переважають блакитні світлі кольори, є фото луцького замку. Інформація у бокових колонках (віджетах) місцевого значення. Меню сайту та анонси заходів, оголошення, виступи керівництва ОДА. Прослідковується, що ключовими особами матеріалів з розділу новини є особисто голова Волинської ОДА  Борис Клімчук і Президент Віктор Янукович.

Ключові звороти «сказав Борис Клімчук», «підкреслив голова адміністрації», «резюмував голова облдержадміністрації». Більшість думок авторства самого губернатора. Присутні новини з різних галузей життя області, але майже всі ті на яких приймав участь губернатор або де йому дякують.

Сайт Тернопільської ОДА.

ternopil

Простенький дизайн, зелені і блакитні кольори якось незвично поєднані. Меню сайту і безліч кнопочок при натисканні на які ви потрапляєте на різні урядові, президентські сайти і сервіси. Розділ актуальні новини, анонси подій у правій нижній частині сайту. Новини зводяться до фото і 2-3 речень хто із ким зустрівся. Мова йде про голову ОДА Валентина Хоптяна. Чотири матеріали серед десятка взагалі присутніх на головній – це інформація прес-служби президента Януковича. Форма подачі інформації від перших осіб нічим не відрізняється від звичних формулювань. Хто і що говорить чи стверджує так і пишеться.

Сайт Львівської ОДА.

lviv

Акцент на слайдері із фото-анонсами найважливіших новин. Всі три із прізвищем голови Львівської ОДА Віктора Шемчука, хоча подальший перегляд новин складає враження збалансованого представлення на сайті і заступників голови, керівників управлінь. Форма звертань нічим особливим не відрізняється від загальновживаних «як повідомив, повідомляє, зазначив» і далі прізвище і посада того хто це говорить. Є в переліку новин на першому екрані один виступ Президента, решта новин місцеві. Розділ виконання соціальних ініціатив Президента знайшли у підвалі сайту.

Як тільки завершилось написання цієї статті стало відомо про звільнення губернатора В.Шевчука.

Сайт Вінницької ОДА.

vinnytsa

Гарний дизайн. Центральне місце на сайті займає слайд бар із фото трьох головних новин. Головні персонажі Віктор Янукович, Микола Азаров і голова облдержадміністрації Іван Мовчан. Ліва колонка містить меню і для чогось гіперпосилання на сайти всіх ОДА України, зате у правому меню можна вже побачити місцеві новини, положення про конкурси, звіти голів РДА. Загалом корисна інформація містить саме у правому меню. В новинах згадується голова ОДА і його заступники. Стиль повідомлень вже “цікавіший”. Не сказав, а наголосив, не повідомив, а акцентував. І не факти, а пропозиції більше. Наприклад, «Необхідно зробити все від нас залежне, аби мешканці Вінницької області почувалися у безпеці й мали комфортні умови проживання- на цьому наголосив керівник Вінничини Іван Мовчан».

Сайт Донецької ОДА 

doneck

Сині кольори, слайдер головних фото і новин. Особи традиційні: президент і голова ОДА. У багатьої новинах, де зустрічається прізвище губернатора  Андрія Шишацького фігурують ініціативи президента на виконання яких щось хтось робить в області. Є новини де серед двох абзаців двічі можна зустріти прізвище голови ОДА і соціальні ініціативи гаранта. Сам же губернатор більше роздає вказівки в т.ч і органам місцевого самоврядування??!!

Цитуємо: На початку літнього сезону голова Донецької облдержадміністрації Андрій ШИШАЦЬКИЙ поставив завдання перед органами місцевого самоврядування оздоровити якомога більше дітей шкільного віку та створити для цього максимально сприятливі умови.

Цитує сайт і міністра освіти: – Є також доручення Президента України створити в Єнакієвому ліцей з медико-біологічним нахилом, – повідомив Дмитро Табачник.

У нас, виявляється Президент вже і напрямками ліцеїв завідує.

Сайт Луганської ОДА 

lugansk

Переважають світло блакитні кольори. Зрозуміле меню. Новини російською мовою. Перепости із прес-служби Президента – українською. Серед основних спікерів і ньюзмейкерів чомусь виявилась директор департаменту соцзахисту Елеонора Поліщук, а не губернатор Володимир Пристюк, але це лише з погляду на перші 10 новин. У спілкуванні переважають звертання «повідомив, рекомендував, відмітив» і до речі на відміну від Донецького губернатора на сайті цієї ОДА подається коректне формулювання щодо взаємодії виконавчої державної влади в особі голови адміністрації та місцевих органів влади, зокрема: Владимир Пристюк рекомендовал руководителям городов и территорий теснее работать с предприятиями: закреплять за ними участки дорог, доставку людей на работу и т.п. Он также предложил им рассмотреть возможность добывать посыпочные материалы на своей территории, чтобы снизить их себестоимость и исключить возможные накладки с доставкой.

Політичний присмак новин якось по особливому відрізняється від новин інших сайтів ОДА, тут навіть не глибокий регіоналізм, а комунізм ще йде червоною ниткою. Комсомол, радянські часи і згадки про те як було добре колись комусь. За це ще й нагороди державні вручають.

lug_komsomol

Сайт Одеської ОДА. 

odesa

Ті ж самі синьо-білі кольори. Два слайд шоу. Верхнє-суто пейзажі Одеси, трохи нижче –фото головних подій. Основні фігуранти новин Віктор Янукович та чиновники першого ешелону ОДА. Багатоходові назви і комбінації значно урізноманітнили звичні соціальні ініціативи гаранта. Дивіться як це виглядає на Одещині. Цитуємо: «Дитячий народний медогляд», який проводиться в рамках програми Президента України Віктора Януковича «Діти – майбутнє України», в рамках ініціативи голови Одеської обласної державної адміністрації Едуарда Матвійчука «Народний бюджет» триватиме і надалі. 

Навіть голови РДА під час ремонту свердловини не забувають, судячи із сайту, вказувати завдяки кому водичка буде. Цитуємо: «Оновлена артезіанська свердловина надасть можливість якісно забезпечувати будинки місцевих мешканців найціннішою рідиною – водою. А також є прикладом вирішення важливої для села екологічної проблеми, що є пріоритетним завданням Президента України Віктора Януковича», – зазначив під час спілкування із жителями Іван Осадчий.

Найголовніщими ссилками є лінк на сайт президента та КМУ, а також відео-презентація Одеської області.

Форма подачі інформації «як зазначив, як акцентує, як повідомив».

Сайт Рівненської ОДА.

rivne 

Дизайн простий, переважають зелений колір та його відтінки.

tajnyi agentМеню у лівому і правому сайд барі доволі зручні і стосуються або роботи самої ОДА або новин з районів, анонсів подій. Самим цікавими на сайті, безперечно є самі новини і те як їх подають!

Складається таке враження, що в адміністрації завівся якийсь таємний –агент який все знає і про це доповідає, звітує, повідомляє чиновників Рівненської ОДА. Шептун-ерудит. Ось дивіться самі.

rivne oda_1 rivne oda_2 rivne oda_3

Але окрім підкреслення своєї ваги чиновника, якому доповідають, звітують тут є ще один нюанс. А чи не є це приводом уникнути відповідальності за свої слова. Адже якщо голові ОДА повідомили, що машин інвалідам видають більше ніж того рік, а це виявиться неправдою то і спитати немає з кого. Губернатор цього не говорив, йому ж бо доповіли чи запевнили, а хто запевняв і не завжди вказано. От вам і інформаційні кінці у воду. Не вірите. Подаємо  приклад про який Здолбунів CITY вже писав. Історія про захмарні кредити рівненським фермерам.  Народ інформацію прочитав, а от фермери кредитів тих і не побачили. Що це невірна інформація, маніпулювання чи свідомий обман?

Візитівкою більшості повідомлень сайту ОДА є вплітання у всі новини соціальних ініціатив гаранта. Немає толком ні Верховної ради із їх Законами ні Кабміну із Постановами, є  соціальні ініціативи та завдання Президента. Тобто без президента нікому і в голову не приходило займатись дітьми-сиротами, ветеранами, пенсіонерами, обдарованими дітьми і молодими мамами? І виявляється саме ці ініціативи спонукають до роботи і трудових звершеннь усіх чиновників, а не потреби громади. Ніхто ж не проти ініціатив, а тим більше їх виконання, якщо вони приносять користь мешканцям. Тільки здається, що президент він як арбітр на футбольному полі має бути. Чим його менше видно-тим він кращий, а коли багато свистить то і дивитись  матч не хочеться!demotivatorium_ru_33173

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети