Не вірно спланований бюджет у двох громадах Здолбунівщини

За перший квартал 2018 року з державного бюджету Рівненська область отримала 244 млн грн дотацій та 2,7 млрд грн субвенцій. Власних доходів до зведеного бюджету області, тобто сумарно до бюджетів усіх рівнів, надійшло 1,28 млрд грн, з яких 950 млн грн – податкові надходження.
Як зазначила директорка обласного департаменту фінансів Лідія Біляк на засіданні колегії Рівненської ОДА минулого тижня, 34% податків, які надійшли до бюджетів Рівненщини, отримані від бюджетної сфери, 24% – від промисловості та 10% від аграрного сектора. Податковий борг до місцевих бюджетів, тим не менше, складає 177 млн грн.

Також 6,1 млн грн до бюджетів вдалося залучити за рахунок розміщення коштів на депозитах у банках. 5,2 млн грн з цієї суми надійшло в обласний бюджет.

Порівняно з першим кварталом 2017 року, приріст наповнення місцевих бюджетів склав 23% або понад 192 млн грн. З 314 місцевих бюджетів план перевиконання власних надходжень мають 250. Найбільший приріст – за рахунок податку на доходи фізичних осіб (74%), 19% приросту дали місцеві податки та 4% – рентні платежі.

Перевиконання зведеного бюджету області зафіксовано на рівні 16,5%, обласного бюджету – на 28% (або на 36 млн грн. більше плану).

Проте з 25 ОТГ, які функціонують самостійно у цьому році, сім не виконали плани надходжень до бюджетів. Загалом недоотримали близько семи мільйонів гривень. Найбільше невиконання допустили Бокіймівська ОТГ (55% виконання плану, недоотримали 1,8 млн грн.) та Острожецька ОТГ (67%, недоотримали 1,2 млн грн). Обидві ОТГ – у Млинівськомй районі.

Як зазначила Лідія Біляк, причина ненадходжень – у недосконалому бюджетному плануванні.

– Ці ОТГ спланували помісячний розпис доходів не зовсім коректно, – прокоментувала пані Біляк. – Відчувається потреба у видатках на бюджетну сферу. Бюджети можна було збалансувати, залучивши короткотермінові безвідсоткові казначейські позики і заклавши реальні плани.

Не забезпечили виконання власних надходжень і деякі сільські ради: Воронківська, Каноницька, Половлівська у Володимирецькому районі (виконання планів там на рівні 60%), Дулібська сільрада у Гощанському районі (48%), Ступнівська та Півченська у Здолбунівському (50%), Сестрятинська у Радивилівському районі (45%).

Додамо, що у першому кварталі на Рівненщині було витрачено 3,8 млрд грн. бюджетних коштів. З них 47% – на соціальне забезпечення населення, 31% – на освіту та 14% – на охорону здоров’я.

РВ



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети