Не ведіться на телефонних шахраїв

Шахрайство – справа тонка. Це справжнє мистецтво – ввести в оману людину так, аби та добровільно передала свої заощадження чи майно. Ці дії не піддаються будь-яким законам логічного мислення. Хоч і засоби масової інформації рясніють повідомленнями щодо заробляння грошей шляхом обману, все одно є випадки, коли люди потрапляють «на гачок» аферистів.

Найчастіше, прикинувшись соціальним працівником або ж працівником поліції чи банку, зловмисники виманюють останні заощадження у довірливих людей. Телефонні шахраї вже давненько впровадили в свою «діяльність» заробіток на почуттях близьких, рідних нам людей. Зазвичай вони телефонують у нічний час, аби співрозмовник мало що зрозумів та пропонують «залагодити» всі проблеми, терміново переказавши вказану суму грошей на рахунок.

Багато фактів шахрайства зустрічається і в мережі Інтернет. Пропозиції щодо продажу речей та товарів за низькими цінами є досить привабливими для покупців, чим зловмисники і користуються. Та переказавши кошти на рахунок шахраїв, людина не отримує ні замовленого товару, ні своїх грошей.
Здолбунівські правоохоронці вкотре застерігають громадян та закликають бути обачними та пильними. Ні в якому випадку не вірте шахраям, ким би вони не представлялися та що б не говорили. Якщо ж вам телефонують і називаються працівником поліції, кажучи що ваш родич скоїв злочин і за позитивне вирішення проблем вимагають грошові кошти, негайно телефонуйте на номер «102». Там ви дізнаєтесь чи дійсно з рідною вам людиною трапилось якесь лихо. А головне, зателефонуйте родичу, про якого йде мова.

Оксана Петренчук, Здолбунівське ВПВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети