. Не в усьому винен ЖЕК - консультація | Здолбунів City

Не в усьому винен ЖЕК – консультація

osbbmeetingjpeg02122012170339_w300Щодня виникають питання, які стосуються наших помешкань, комунальних послуг. Ситуації часто не типові, однак є й такі, на які вже є відповіді.

На запитання відповідає експерт «України Комунальної», юрист Андрій Осадчий.

Ми вже за звичкою вважаємо ЖЕК (будинкоуправління) винним в усьому, особливо коли це стосується особисто нас. І часто забуваємо, що є договірні стосунки, приватна власність на житло і відповідальність за своє житло. Але для того і існують консультації, щоб упевнитись чи праві ви у своїх здогадках. Чергова порція запитань-відповідей.

У нас ЖЕК нічого не робить, але в тарифи закладена вартість усіх послуг. Немає двірників, під’їзди не прибираються…, але рахунки виставляються регулярно, а хто не згоден і сплачує неповністю, на того подають до суду. Як ЖЕК повинен підтверджувати обсяг виконаних робіт?

Згідно з п. 10 Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 р. № 529 споживач серед іншого має право на зменшення розміру плати  за  надані послуги у разі їх ненадання або надання не в повному обсязі,  зниження їх якості у визначеному законодавством порядку. згідно п. 16 цього ж таки Типового Договору у разі порушення виконавцем умов цього договору споживачем та представником виконавця складається акт-претензія із зазначенням у ньому строків,  виду порушення, кількісних і якісних показників послуг тощо.

Представник виконавця повинен з’явитися за викликом споживача для підписання акта-претензії не пізніше ніж протягом двох робочих днів. У разі неприбуття  представника  виконавця у визначений цим договором строк або необґрунтованої відмови від підписання акт-претензія вважається дійсним, якщо його підписали не менш як два інших споживачі. Акт-претензія подається виконавцеві, який вирішує протягом трьох робочих днів питання щодо проведення перерахунку платежів або надає споживачеві обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензій.

Діючим законодавством не передбачено складання акту-приймання виконаних робіт (наданих послуг) між споживачем та виконавцем послуги (ЖЕКом тощо), у випадку якщо рівень якості послуг не задовольняє споживача, він має право скласти претензію, а и випадку її відхилення та нездійснення перерахунку – може звернутися з позовною заявою до суду про захист своїх порушених прав.

Зважаючи на відсутність коштів (бажання) в ЖЕК, за свій рахунок відремонтувала дах, який протікав в кімнату. В якому розмірі ЖЕК повинне відшкодувати мої витрати за ремонт даху?

Діючим законодавством, зокрема Законом України «Про житлово-комунальні послуги» та постановою Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року № 529 «Про затвердження Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій», не передбачена можливість відшкодування або зарахування наперед в якості оплати наданих ЖЕКом послуг коштів, які Ви самі витратили добровільно на ремонт даху. Якщо Ви перед тим як самотужки полагодити дах зверталися з відповідними претензіями до ЖЕКу, і вони не були задоволені, не було зроблено перерахунок плати за фактично не надані послуги, то Ви маєте право звернутися з позовною заявою до суду з вимогою відшкодувати понесені витрати.

Я звернулася до ЖЕКу з проханням про заміну радіатора (батареї) та попросила укласти договір про надання цієї послуги по діючим тарифам. Але мені відмовили в ЖЕКу, відповівши, що ЖЕК таких послуг не надає. Чи є це правдою? Якщо ні, як мені надалі діяти?

Такий вид послуг як заміна радіатора (батареї) у квартирі споживача, який є власником (наймачем) квартири, дійсно не входить до переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затверджених постановою КМУ № 869 від 01.06.2011 року. Заміна такої батареї відноситиметься до господарської діяльності ЖЕКу і повинна сплачуватись не за тарифом, а за договірною ціною.

 

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 

Активні відвідувачі

 
 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама