Не станьте жертвою злочину

Зараз наша держава переживає не найкращі часи: негативні соціально-економічні обставини, зокрема, конфлікт на Донбасі, і підвищення безробіття є основними причинами зростання рівня злочинності.

І жертвою злочину може стати будь-хто з нас. Одночасно постає питання: а як не стати жертвою злочину?

Звичайно, у житті всього передбачити неможливо, але якщо ми будемо трішки обережнішими і виконуватимемо прості правила, якими ми часто нехтуємо, то зможемо зберегти своє здоров’я та благополуччя.

Пропонуємо декілька порад, застосування яких дозволить уникнути злочинні посягання на ваше майно.

Крадіжки найчастіше стаються у місцях великих скупчень людей, на базарах, підземних переходах, у громадському транспорті. Щоб не стати жертвою крадіжки у громадських місцях, не варто тримати гаманець, телефон чи інші цінні речі у зовнішніх відділеннях сумок чи задніх кишенях штанів. Також не рахуйте великі суми грошей на людях.

Якщо в транспорті вас починає невиправдано активно штовхати або притискувати хто-небудь із пасажирів, не забувайте, що це може бути лише маневр, спрямований на те, щоб відволікти вашу увагу і поцупити ваше майно.

З особливою обережністю поводьтеся з людьми, які люблять зупиняти людей з пропозицією «поворожити на руці». Зазвичай вони пророкують щастя, здоров’я, але трапляються випадки, коли майбутнє не таке кольорове, і щоб зняти різного роду «порчі», потрібно заплатити чималі гроші. Тому краще обходити таких людей, не звертаючи на них увагу. І вам буде спокійніше, і ваші цінні речі залишаться при вас.

Часто до поліції надходять повідомлення потерпілих громадян, які через шахрайські дії невідомих осіб позбулися своїх заощаджень.

Найпоширенішими є випадки телефонних дзвінків, у яких шахраї повідомляють про те, що близькі родичі, друзі, знайомі, стали учасниками злочинних дій і були затримані працівникам поліції. Як правило, телефонний дзвінок лунає серед ночі, імітуючи голос людини, яка потрапила в біду, щоб рідні не чітко усвідомлювали, що відбувається. Повідомляють, що є можливість залагодити ситуацію, щоб уникнути передбаченої законом відповідальності. Представившись працівниками правоохоронних органів, шахраї вимагають перерахувати чи залишити у спеціально визначеному місці значну суму коштів. Зазвичай, не залишаючи часу на роздуми, наполягають на негайному прийнятті рішення про порятунок близьких від неіснуючої загрози.

Також мають місце випадки шахрайства при купівлі чи продажі товарів через мережу Інтернет. Найпопулярнішим способом шахрайства є продаж неіснуючого товару за доволі привабливою ціною.

Окрім того, нерідко, шахраї телефонують з прихованих номерів, представляються працівниками банку під приводом перевірки чи уточнення особистих даних, відміни неіснуючих банківських операцій з ознаками шахрайських дій. Так злочинці випитують у потерпілих реквізити банківських карток, зміст смс-повідомлень, які надходять клієнтам банків. Отримавши необхідну, інформацію перераховують наявні на рахунках кошти.

Усі перераховані вище дії містять ознаки складу злочину, передбаченого статтею 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді штрафу розміром 850 гривень або позбавлення волі терміном до дванадцяти років з конфіскацією майна.

У разі надходження сумнівної інформації, пов’язаної з необхідністю перерахунку грошей невідомим особам, не варто робити поспішних вчинків, перевірте інформацію щодо свого родича, зателефонувавши йому на мобільний, при цьому запитайте про події життя, які відомі лише вам, та повідомте про факт шахрайства до поліції, зателефонувавши 102.

Отож, як говорить народна приказка: береженого Бог береже! Пам’ятайте, що тільки ваша спостережливість і рішучість здатна попередити злочин, тому ваша безпека залежить лише від вас самих і від вашої пильності. Будьте уважні і обережні!

 

За матеріалами Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Рівненській області

Довідково. Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться за адресою м. Рівне, вул. Кавказька, 7. Тел. (0362) 46-01-09, (067) 604-59-55 (цілодобово). Телефон безкоштовної гарячої лінії 0 800 213 103 (цілодобово).Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети