Не спалюйте суху траву
З настанням весняної пори все частіше можна побачити, як на господарських угіддях, уздовж транспортних магістралей і навіть у населених пунктах горить суха трава. Як правило, люди, які її підпалюють, переконані, що таким чином вони роблять корисну справу. Та, насправді, наражають на небезпеку здоров’я сусідів і суттєво погіршують стан природного довкілля.
Інколи для виникнення масштабної пожежі достатньо навіть непогашеного недопалка, недбало кинутого на узбіччя, адже швидкість поширення вогню (особливо, коли на вулиці суха й вітряна погода) надзвичайно висока, тому локалізувати його на відкритих територіях важко. Краянам варто замислитись на скільки небезпечним може стати розведене під час відпочинку на галявині багаття чи неконтрольоване спалювання сухої трави та сміття, особливо у весняний пожежонебезпечний період.
Особливо небезпечними є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, наземні трубопроводи чи біля лісових масивів. Також дим від таких вогнищ може утворювати смог, який надовго зависає у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на автошляхах, що призводить до збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод. Окрім того, попадаючи у легені, смог викликає суттєве погіршення здоров’я людини.
Варто наголосити, що проблема забезпечення пожежної безпеки впродовж весняно-літнього пожежонебезпечного періоду – це не лише проблема працівників служби цивільного захисту. Не менше вона стосується й підприємств, організацій та установ. Тому керівникам усіх рівнів необхідно вжити вичерпних заходів, аби забезпечити належний рівень пожежної безпеки. Тим паче, що більшість загорань виникає саме внаслідок низької якості протипожежних інструктажів і занять з протипожежного мінімуму.
Часто з боку адміністрації об’єктів відсутній належний контроль за випадками застосування відкритого вогню на території підприємств, її захаращення горючими матеріалами. При цьому вчасне очищення територій підприємств, організацій та установ від сухостою та опалого листя допоможе уникнути пожеж, які трапляються через випалювання сухої рослинності, до якого часто вдаються місцеві мешканці.
Тому надзвичайники Здолбунівщини звертаються до мешканців краю із закликом утриматися від розведення багать із опалого листя, спалювання сухих залишків рослинності та сміття. Особливо звертаємо увагу на неприпустимість таких дій поблизу лісових масивів, торфовищ, будівель та споруд! Адже неконтрольований вогонь при сухій погоді швидко поширюється, знищуючи гектари трави, пошкоджує і випалює дерева та житлові будинки.
Інспектор ДПРЧ-18
Олександр Колесник
Від ЗС: ЩОРОКУ про цю проблему пишемо, розміщуємо попередження, досвід інших країн, варіанти використання сухої трави. Для чого? Шановні відповідальні служби присилайте нам будь-ласка інформацію і фотоілюстрації як ви попереджаєте громадян, пояснюєте школярам і потім складаєте адмінпротоколи, притягаєте до відповідальності. ЦЕ буде ДІЄВІШЕ, ніж чергова галочка про інформування! Якщо звісно мета справді запобігти цьому. В чому ми дуже сумніваємось. Допоки орган, який вповноважений виносити рішення по таким протоколам сам буде спалювати до тих пір таких протоколів і рішень по ним не побачимо, то для чого займатися фейковою боротьбою?
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.