Не мовчіть

Прийнято вважати, що сім’я – це люди, які тебе завжди зрозуміють та підтримають у будь-якій ситуації. Але, на жаль, це в ідеалі, а в реальному житті часто-густо саме в своїй родині замість турботи та любові рідні люди зазнають принижень, образ і навіть рукоприкладства. І найстрашніше те, що вони навіть не намагаються відшукати бодай якісь шляхи порятунку від такого насильства.

НЕ МОВЧІТЬ!!!

Якщо раніше за домашнє насильство була виключно адміністративна відповідальність, то тепер окремим законом «Про запобігання та протидію домашньому насильству» вводиться кримінальна відповідальність. Ця норма набуде чинності лише з січня 2019 року.

Якщо узагальнити, покарання можуть бути такі: громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, арешт на термін до шести місяців, обмеження волі на термін до п’яти років або позбавлення волі на термін до двох років. Закон запроваджує і нові запобіжні та захисні інструменти для постраждалих від домашнього насильства.

Якщо раніше домашнім насильством вважались інциденти лише у подружжі, то тепер дія законодавства поширюється на значно розширене коло осіб, незалежно від факту їх спільного проживання.

 Найголовніше правило в разі домашнього насильства – не мовчати! Розкажіть про свою проблему рідним, близьким і обов’язково зверніться за допомогою до фахівців. Викличте поліцію! Не вірте, що зробивши вам боляче кривдник уже покаявся. Велика ймовірність того, що побої і приниження увійдуть в систему, стануть нормою.  Основоположний принцип «Мій дім – моя фортеця» на превеликий жаль уже не діє…

Здолбунівське відділення поліціїВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети