Не хотів працювати добровільно – отримав реальний строк

Безробітний жителя с. Уїздці Здолбунівського району, якого у вересні 2016 року засуджено Здолбунівським районним судом за фактом таємного викрадення чужого майна (крадіжки) до покарання у виді громадських робіт,  зобов’язаний був безоплатно виконувати суспільно-корисні роботи згідно графіку, визначеного відповідною сільською радою (але не більше 4 год. на день), у період з грудня 2016 року по січень 2017 року.

Однак, відпрацювавши  36 годин зі 85 призначених, засуджений почав ухилятись від відбуття покарання та умисно припинив відробляти залишені години шляхом неявки до сільської ради та невиходом на суспільно-корисні роботи.

У зв’язку з цим місцевою прокуратурою  скеровано до суду обвинувальний акт за фактом ухилення від покарання, не пов’язаного з позбавленням волі (громадських робіт). Завдяки принциповій позиції державного обвинувача яку підтримав суд, останнього засуджено до арешту строком на  1  місяць 6 днів.

Тепер про  ухилення від здійснення на благо громади суспільно-корисної роботи чоловік буде обмірковувати в місцях позбавлення волі.

Здолбунівська місцева прокуратура  попереджає про відповідальність за аналогічні правопорушення та роз’яснює: санкція ч. 2 ст. 389 КК України (ухилення від відбування громадських чи виправних робіт) передбачає виключно “реальні” міри покарання у виді арешту або обмеження волі.

 

 Прокурор Здолбунівської

місцевої прокуратури       О.Соколовська

Від ЗС: хороший прецедент. Не секрет, що громадські роботи виконуються лівою рукою і аби скільки. Тому що все що мали до цього випадку злісні порушники графіку виконання громадських робіт – це арешт на 15 діб, де їх годували і нічліг давали. Ці змінить ситуацію така позиція прокуратури і суду – побачимо, однак ті до кого прикомандировані відбувачі громадських робіт пам’ятайте – їх немає чого шкодувати, вони зробили щось погане і мають відробити своєю працею. Регулярною і сумлінною. Взагалі громадські роботи і штрафи – це значно корисніше ніж витрачання коштів на утримання ув’язнених.

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети