Не дай шансу грипу

В Здолбунівському районі захворюваність  гострими респіраторними вірусними інфекціями утримується на рівні сезонної, відповідає середньому показнику для відповідної пори року, не перевищуючи епідпороговий рівень.   У нинішньому епідсезоні в ЛПЗ району з приводу захворювань гострими респіраторними інфекціями звернулось  1720 осіб. Діти віком до 17 років становлять 62,4 % від загальної кількості захворілих (1073 випадки).

За минулий 47 тиждень епідсезону 2016-2017 рр. в районі  захворіло на гострі респіраторні інфекції  217 осіб (378,2  випадки на 100 тис. нас.), що на 10,7%  більше ніж за попередній тиждень. Із них 133 особи (61,3%) становлять діти до 17 років. При розподілі по віковій структурі дітей, які захворіли на ГРВІ, переважає захворюваність серед вікових груп 5-14 років (47,4%) та 0-4 роки (34,6%).

За тиждень було госпіталізовано 19 хворих, з них 15 дітей. Летальних випадків не зареєстровано. Проведення щотижневого моніторингу за кількістю захворілих на грип та ГРІ продовжується.

Захворюванню на грип можна запобігти шляхом вакцинації, яка є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.

Однак, у Здолбунівському районі  вакцинація, як основний захід профілактики грипу використовується недостатньо. У минулому епідсезоні в районі було вакциновано лише 285 осіб, що складає 0,5 % від всього населення району.

Грип – це захворювання, яке небезпечне своїми ускладненнями. За час минулорічної епідемії в області зареєстровано 15 летальних випадків від ускладнень грипу А (Н1N1) пандемічний. Всі випадки зареєстровані серед дорослого населення, жодний з померлих не був вакцинований проти грипу.

Вакцинація проти грипу є особливо важливою для осіб, які відносяться до груп медичного ризику (високий ризик клінічних ускладнень грипу), а саме: осіб з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, нирок, порушенням обміну речовин; осіб віком понад 60 років; осіб, що перебувають у спеціалізованих закладах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо).

Також це стосується осіб із груп  епідемічного ризику (висока можливість інфікування грипом): діти, які відвідують загальноосвітні навчальні заклади;  персонал медичних закладів; персонал дошкільних, середніх та інших навчальних закладів, інтернатів, будинків для громадян похилого віку тощо; робітники сфери послуг, торгівлі, транспорту, військові, а також особи, що перебувають у контакті з великою кількістю людей; персонал підприємств, установ, організацій; особи, які доглядають хворих на грип удома; вагітні.

Помічник лікаря-епідеміолога Здолбунівського районного лабораторного відділення Рівненського міжрайонного відділу ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України»  Місюра І.М.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети