НАЗК вкотре демонструє свій непрофесіоналізм

Один з членів НАЗК Руслан Рябошапка називає вибухонебезпечною ситуацію, яка склалася з сайтом, де чиновники заповнюють електронні декларації.

Про це Рябошапка написав на своїй сторінці Facebook.

 “Ситуація з функціонуванням Єдиного державного реєстру декларацій стає, на жаль, вибухонебезпечною. Вніс пропозицію щодо термінового скликання засідання НАЗК, на якому ми повинні сьогодні ж знайти вирішення проблеми”. – написав він.

Як відомо, сайт не працює вже декілька днів. Це викликає суцільний скепсис, роздратування як щодо НАЗК, системи декларування так і київської політики загалом.

Наш дніпровський колега з партнерства “За прозорі місцеві бюджети” на своєму прикладі розробив деякі поради як поскаржитись на Національну Агенцію Забий на Корупцію.

Що бачить декларант коли заходить Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування?
Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування не працює, дякуємо НАЗК.
Частина декларантів після прочитання повідомлень “Виникла помилка при автентифікації користувача” на офіційній сторінці реєстру думають, що проблема із ЕЦП тапочинають метушитися, отримувати нові ключі й творити купу дурниць.
Але НАЗК ні пари з вуст, мовчить, як страус голову у пісок і мовчок.
Тим, хто має сумніви щодо ЕЦП – перевірте його на https://ca.informjust.ua/sign, уважно обирайте структуру яка Вам видала ЕЦП. Якщо все гаразд – проблеми на боці НАЗК.

Так прінтскріни знадобляться, але краще написати офіційні скарги до служби технічної підтримки за адресою support@nazk.gov.ua і дублюємо листа на свою електронну скриньку.

Зауважте, що служби технічної підтримки НАЗК протиправно збирає персональну інформацію, зокрема: “у листі необхідно зазначити Ваше П.І.Б., ідентифікаційний номер облікової картки платника податків (ІПН)”. Відповідь чекати 3 дні.
Телефонувати не варіант – не беруть слухавку та усі оператори зайняті.

Додатково можна подати запит на публічну інформацію, щодо того як працює реєстр, кількість прийнятих декларацій, навантаження, кількість невдалих сесій, кількість звернень та інш. на адресу: publishinfo@nazk.gov.ua.

Паралельно готуємо скаргу (заяву про злочин та інш.) на бездіяльність НАЗК, та порушення ст. 47. Закону України “Про запобігання корупціїОблік та оприлюднення декларацій”:
1. Подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством.
Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Публічна частина Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування так само недоступна, але, щось я не чую голосів журналістів та колег з антикорупційних організацій про перешкоджання роботі та порушення антикорупційного законодавства.

Напевно буде значна кількість судових прецедентів, щодо оскарження дій та бездіяльності НАЗК.
Можливо, це чергова спроба ліквідувати НАЗК. Тільки руками НАЗК ця спроба дійсно досягне успіху.

Мене у цій ситуації дратує одне, чому люди витрачають свій час і своє життя для чергових марних спроб подати декларацію або зареєструватися. При цьому винні мовчать і чекають коли наступить день Ч 01.04.2017 р. і багатьом в Україні буде не до сміху.

В першу чергу потраплять під прес ті, хто подавав декларації у 2016 р., первачкам продовжать випробування реєстром до 1 травня.

Олексій Літвінов

 Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети