Нацбанк заборонив видавати дивіденди

Національний банк України заборонив банкам виплату дивідендів з 23 вересня. Про це заявила голова Нацбанку Валерія Гонтарева в ефірі 5 каналу, – передає«РБК-Україна».

«Панічні настрої дійсно формують надлишковий попит. При тому цей надлишковий попит формується як на готівковому ринку населення, точно так само цей надлишковий попит починає формуватися і представниками бізнес-кіл. Наприклад, з сьогоднішнього дня Національний банк тимчасово заборонив, на час військових дій в країні, короткостроково, ми заборонили, зокрема, виплату дивідендів. Виплата дивідендів – це абсолютно легальна трансакція, але водночас коли акселюється попит, як від населення, так і від бізнесу, то якщо раніше дивіденди інвестувалися в бізнес, то на сьогоднішній день бізнес хоче вивести дивіденди.

Тому ми обмежили як виведення дивідендів, так і виведення грошей через продаж цінних паперів, крім державних цінних паперів. Усі ці обмеження ми вводимо тому, що будь-який панічний настрій, який присутній на ринку, може призвести банківську систему до великого відтоку депозитів, що негативно позначиться на фінансовій стабільності всієї країни. Тому це консолідоване рішення як Національного банку, так і всіх банків країни», – заявила Гонтарева.

Згідно з постановою НБУ №591 від 22 вересня, з 23 вересня забороняється повернення за кордон іноземному інвестору дивідендів в інвалюті, крім випадків повернення дивідендів по цінних паперів, які знаходяться в обігу на фондових біржах.

Нагадаємо, з 23 вересня НБУ зменшив розмір обов’язкового продажу надходжень в інвалюті з 100% до 75%, а також ввів заборону на продаж валюти населенню більш ніж на 3 тис. грн протягом доби.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети