Народний депутат від Рівненщини відзначив знавців творчості Шевченка чудовими призами

Напиши листа Тарасу - 2Школярі переконані в актуальності поезії Шевченка. У день ювілею Тараса Шевченка, 9 березня, у Здолбунові народний депутат України Валентин Королюк нагородив переможців конкурсу «Напиши листа Тарасу». Сам конкурс був оголошений депутатом два місяці тому серед школярів 5-11 класів Здолбунівського, Дубенського, Млинівського, Демидівського та Радивилівського районів, а також міста Дубно.

На розгляд конкурсної комісії надійшло 149 робіт, ще кілька робіт не відповідало конкурсним вимогам.

Нагородження переможців відбулося в ході урочистостей, присвячених 200-річчю Шевченка. Проходили вони у Будинку культури цементників у Здолбунові. Відповідно до рішення конкурсної комісії переможницею стала учениця 8 класу Торговицької ЗОШ (Млинівський район) Вікторія Мах. Крім диплому, від депутата дівчинка отримала планшет, який, без сумніву, допоможе їй у навчанні. До слова, твір переможниці був зачитаний зі сцени. Багатьох присутніх він розчулив до сліз.Напиши листа Тарасу - 1

Друге місце посіли п’ятикласниця Спасівської ЗОШ (Здолбунівський район) Ірина Кушнірук та учениця 10 класу Демидівського Навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – ліцей» Ірина Галабузіна. За це вони від депутата отримали цінний подарунок – фотоапарат.

«Бронзу» в конкурсі та подарунок – плеєр – отримали учениця 8 класу Стовпецької загальноосвітньої школи Дубенського району Олена Міщук, учениця  11 класу Пляшевської загальноосвітньої школи Радивилівського району Валентина Зозуля та п’ятикласниця Демидівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – ліцей» Марія Буток.

Ще п’ятеро конкурсантів за рішенням журі були нагороджені заохочувальними призами.

«У кожній конкурсній роботі особливо підкреслюється актуальність слів Шевченка, – зазначає Валентин Королюк. – Адже, справді, в багатьох рядках «Кобзаря» прочитуються прямі аналогії із сучасними подіями. Мені здається, саме тому, «листи до Тараса» сповнені такої щирості та теплоти».

За словами народного депутата, конкурс «Напиши листа Тарасу» планується проводити щороку.

Прес-служба народного депутата Валентина Королюка

 Пропонуємо Вашій увазі твір переможниці конкурсу Вікторії Мах.

 Лист до Тараса

 Дорогий Кобзарю! Ну, як тобі на Майдані сьогодні? Адже ти стоїш там давно і все бачив, все знаєш. Мовчки спостерігаєш за своїми нащадками. Але я знаю, я переконана, що ти щиро хвилюєшся за нас, радієш і тужиш. Ти зі своїм народом, рідний наш Тарасе.

Мені погано. Мені гірко й боляче. У неділю мама тремтячими руками  запалює свічку на вікні. У хаті в нас, як після поминок. Хоронять Героїв України, Героїв Майдану. Трьох із них привезли сьогодні до нас в Рівне. Я ще ніколи в житті не бачила стільки людей. Вони заполонили всі площі і вулиці від драматичного театру аж до Покровського собору. Плач і глибока скорбота панує серед людей. Спільне горе об’єднує усіх. Чоловіки, здебільшого мовчазні, стримані, і то не соромляться сліз, а жінки гірко ридають вголос.

Боляче й мені… Згадую Київський Майдан і болючу мелодію народної пісні

Мамко моя, не лай мені, згадай мене,

в злу годину сам не знаю, де погину…

Як же мені, синку, не жаль…

Ти ж на  моїм серці лежав…

Ти чув цю пісню, Тарасе? Я не забуду її до смерті…

Якби ж не це горе… Як би раділа і тріумфувала сьогодні вся Україна напередодні твого ювілею! Так ось які мої українці, твої нащадки, дорогий Тарасе! Вони встали з колін, вони змогли зруйнувати стіну неправди і неволі. Вони пішли назустріч смерті, безстрашно дивлячись їй у вічі. Сьогодні весь світ знає, яка ми сильна і нескорена нація. І він захоплено аплодує українцям на всіх континентах. Мої батьки і матері, мої брати і сестри встали з колін за свою людську гідність, за честь і справедливість. І перемогли. Правда, дорогою ціною. Майже сотня  невинно убієнних, ще більше зниклих безвісти та по-звірячому замучених владою.

Як же так сталося, Тарасе? Люди, які присягали народові України, виявились безчесними  злочинцями і страшними  крадіями.

Мій розум відмовляється вірити…

Славний наш Пророче. Багатостраждальним був твій життєвий шлях, вистражданим є цей шлях твого народу до волі і справедливості. Та я вірю, я знаю, я впевнена, що нарешті здійсниться твоя мрія, і ми побудуємо справедливу, чесну, заможну і незалежну державу. І тоді

… на оновленій Землі

Врага не буде, супостата,

А буде син, і буде мати,

І будуть люде на землі.

А ти будь на Майдані, Тарасе. І хай буде на сторожі коло нас твоє правдиве  невмируще слово… З тобою надійно і легко. А поруч із тобою – Небесна сотня мучеників за Україну.

23 лютого 2014 року

День жалоби за убієнних на МайданіВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети