Народні Петиції: так, ні, не знаю

петиції засьВлада дала відповідь громаді. Як на запитання про впровадження Петицій у районі, так і про те, чи боїться вона власних мешканців. З першого разу прочитавши відповіді наших можновладців, важко було зрозуміти: чи то вони послали нас, чи то погодились із нашими пропозиціями.

Тому детально довелось проаналізувати ці відповіді, а заодно і вам, наші шановні читачі, пропонуємо ознайомитись із тим, до яких висновків ми дійшли.

Ось що ми просили у наших чиновників: голови міської ради, районної ради, РДА:

 Здолбунівська районна рада. Пустила наш лист на розгляд депутатської комісії. На засіданні комісії був присутній і керівник ЗЕОНу Микола Орлов. Головував на комісії Віктор Януль, озвучував наш лист Василь Тимощук. Розгляд тривав 30 секунд.  Рішення комісії озвучив пан адвокат-депутат: «Ну, нехай надсилають свої Петиції – будемо розглядати» .

Що це означає на практиці, думали, що почуємо на сьогоднішній сесії Здолбунівської районної ради, однак питання Народних Петицій до порядку денного включено не було, а голова райради повідомив, що воно комісійне і рішення комісії цілком достатньо.відповідь райрада_НП_1 відповідь НП_2

Ну що, ж, беремо рішення комісії і дивимось:

«Інформацію прийняти до відома».

Людською мовою це означає: ми ваш лист прочитали, букви нам всі зрозумілі. Дякуємо, до побачення. Рішення, яким би впроваджувалась процедура обов’язкового розгляду Петицій (думки, підтриманої не менше ніж 100 мешканцями), немає, а отже, при їх направленні до районної ради вона на свій смак і настрій буде розглядати їх чи не розглядати.

Здолбунівська РДА. Найпізніше отримала нашого листа – найшвидше відповіла. Розпорядження голови РДА ми в ній не побачили теж, проте голова РДА завірив, що дав протокольне доручення відділам і управлінням такі петиції розглядати (хочемо побачити таке доручення), а також надав розлогу відповідь,  у якій є два важливих оптимістичних моменти:

  • У разі надходження НП до РДА вона ОБОВ’ЯЗКОВО в межах компетенції буде розглянута
  • НП можуть направлятись голові РДА через соцмережу ФБ

Заодно ЗЕОН запросили до участі у Громадській раді при РДА.відповідь РДА НП

Здолбунівська міська рада. Скарбниця юридичної мудрості для дешифрувальників. Прочитайте і насолодіться вензелями юриста міськради за підписом мера ОльшевЬского, який навіть свого прізвища на паперах не читає, які підписує.відповідь_міськрада_НП

Розбираємо по абзацах. Перший – наш лист прочитали, другий – чиновники міськради діють в межах чинного законодавства тому, якщо наші НП в ньому не прописані, то прапор нам в руки, третій – жителі мають право звернутись до міської ради (дякуємо і на цьому, що хоч колючим дротом не відгородились), а ініціативи свої висловлювати у порядку місцевої ініціативи.

Звертаємось до запропонованого нам юристом ЗУ «Про місцеве самоврядування» ст..9

Стаття 9. Місцеві ініціативи

  1. Члени територіальної громади мають право ініціювати розгляд у раді (в порядку місцевої ініціативи) будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування.
  2. Порядок внесення місцевої ініціативи на розгляд ради визначається представницьким органом місцевого самоврядування або статутом територіальної громади з урахуванням вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

{Частина друга статті 9 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2388-VI від 01.07.2010}

  1. Місцева ініціатива, внесена на розгляд ради у встановленому порядку, підлягає обов’язковому розгляду на відкритому засіданні ради за участю членів ініціативної групи з питань місцевої ініціативи.
  2. Рішення ради, прийняте з питання, внесеного на її розгляд шляхом місцевої ініціативи, обнародується в порядку, встановленому представницьким органом місцевого самоврядування або статутом територіальної громади.

Звертаємось до Статуту територіальної громади Здолбунова:

Стаття 22. Місцеві ініціативи.
1. Члени міської громади мають право ініціювати розгляд Здолбунівською міською радою (в порядку місцевої ініціативи) будь-якого питання, віднесеного Конституцією і законами України до відання міського самоврядування.
Місцева ініціатива передбачає внесення до Здолбунівської міської ради проекту нормативно-правового акту з питань, віднесених до її відання.
2. Суб’єктами права місцевої ініціативи може бути ініціативна група членів міської громади (чисельністю не менше 20 осіб).
Проекти нормативно-правових актів, внесених в порядку місцевої ініціативи, які підтримані підписами не менш як десяти відсотків жителів міста, які мають право голосу на місцевих виборах, підлягають оприлюдненню і першочерговому розгляду не сесії Здолбунівської міської ради.
3. Розгляд питання, внесеного в порядку місцевої ініціативи, здійснюється на відкритому пленарному засіданні Здолбунівської міської ради з обов”язковою участю членів міської ініціативної групи.
4. Рішення, прийняті Здолбунівською міською радою з питань, внесених в порядку місцевої ініціативи, підлягають обов’язковому оприлюдненню в порядку, встановленому чинним законодавством України.

 Людською мовою це означає таке (поправте, якщо помиляємось): якщо у вас, шановні чи не дуже мешканці Здолбунова, є якісь ініціативи і ви хочете скласти свій проект рішення, який має розглянути дорога наша міська рада, то ви маєте зібрати ініціативну групу у 20 чоловічків, яка назбирає на підтримку своєї ідеї 10% підписів дорослого населення (півтори тисячі, десь так, напевне), і тоді ваші папери стануть вже чимось важливим для обраної вами ж міської ради.

Чи порушила хоч одна відповідь влади чинне законодавство? Ні. Просто хтось вже живе у 21 сторіччі і вміє вмикати комп’ютер та читати про новітні тенденції в управлінні громадою, а хтось досі залишився у двадцятому столітті серед паперів, черг і особистих прийомів.

Висновки: станом на 25 лютого народні Петиції готові розглянути на комісіях районної ради (не знаю), але побоялися прийняти з цього приводу однозначне рішення, готові однозначно розглянути в РДА (так), принаймні  її голова точно, на гарматний постріл не хочуть бачити Народні Петиції від здолбунівчан у Здолбунівській міській раді (ні). Їм досі потрібні черги, живі підписи, паперові звернення, а ще краще, щоб їх п’ять років не чіпали і не заважали отримувати зарплату за те, що «якісно виконують побажання, пропозиції, ідеї своїх виборців» .

Микола ОрловВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети