. Народні Петиції: так, ні, не знаю | Здолбунів City

Народні Петиції: так, ні, не знаю

петиції засьВлада дала відповідь громаді. Як на запитання про впровадження Петицій у районі, так і про те, чи боїться вона власних мешканців. З першого разу прочитавши відповіді наших можновладців, важко було зрозуміти: чи то вони послали нас, чи то погодились із нашими пропозиціями.

Тому детально довелось проаналізувати ці відповіді, а заодно і вам, наші шановні читачі, пропонуємо ознайомитись із тим, до яких висновків ми дійшли.

Ось що ми просили у наших чиновників: голови міської ради, районної ради, РДА:

 Здолбунівська районна рада. Пустила наш лист на розгляд депутатської комісії. На засіданні комісії був присутній і керівник ЗЕОНу Микола Орлов. Головував на комісії Віктор Януль, озвучував наш лист Василь Тимощук. Розгляд тривав 30 секунд.  Рішення комісії озвучив пан адвокат-депутат: «Ну, нехай надсилають свої Петиції – будемо розглядати» .

Що це означає на практиці, думали, що почуємо на сьогоднішній сесії Здолбунівської районної ради, однак питання Народних Петицій до порядку денного включено не було, а голова райради повідомив, що воно комісійне і рішення комісії цілком достатньо.відповідь райрада_НП_1 відповідь НП_2

Ну що, ж, беремо рішення комісії і дивимось:

«Інформацію прийняти до відома».

Людською мовою це означає: ми ваш лист прочитали, букви нам всі зрозумілі. Дякуємо, до побачення. Рішення, яким би впроваджувалась процедура обов’язкового розгляду Петицій (думки, підтриманої не менше ніж 100 мешканцями), немає, а отже, при їх направленні до районної ради вона на свій смак і настрій буде розглядати їх чи не розглядати.

Здолбунівська РДА. Найпізніше отримала нашого листа – найшвидше відповіла. Розпорядження голови РДА ми в ній не побачили теж, проте голова РДА завірив, що дав протокольне доручення відділам і управлінням такі петиції розглядати (хочемо побачити таке доручення), а також надав розлогу відповідь,  у якій є два важливих оптимістичних моменти:

 • У разі надходження НП до РДА вона ОБОВ’ЯЗКОВО в межах компетенції буде розглянута
 • НП можуть направлятись голові РДА через соцмережу ФБ

Заодно ЗЕОН запросили до участі у Громадській раді при РДА.відповідь РДА НП

Здолбунівська міська рада. Скарбниця юридичної мудрості для дешифрувальників. Прочитайте і насолодіться вензелями юриста міськради за підписом мера ОльшевЬского, який навіть свого прізвища на паперах не читає, які підписує.відповідь_міськрада_НП

Розбираємо по абзацах. Перший – наш лист прочитали, другий – чиновники міськради діють в межах чинного законодавства тому, якщо наші НП в ньому не прописані, то прапор нам в руки, третій – жителі мають право звернутись до міської ради (дякуємо і на цьому, що хоч колючим дротом не відгородились), а ініціативи свої висловлювати у порядку місцевої ініціативи.

Звертаємось до запропонованого нам юристом ЗУ «Про місцеве самоврядування» ст..9

Стаття 9. Місцеві ініціативи

 1. Члени територіальної громади мають право ініціювати розгляд у раді (в порядку місцевої ініціативи) будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування.
 2. Порядок внесення місцевої ініціативи на розгляд ради визначається представницьким органом місцевого самоврядування або статутом територіальної громади з урахуванням вимог Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.

{Частина друга статті 9 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2388-VI від 01.07.2010}

 1. Місцева ініціатива, внесена на розгляд ради у встановленому порядку, підлягає обов’язковому розгляду на відкритому засіданні ради за участю членів ініціативної групи з питань місцевої ініціативи.
 2. Рішення ради, прийняте з питання, внесеного на її розгляд шляхом місцевої ініціативи, обнародується в порядку, встановленому представницьким органом місцевого самоврядування або статутом територіальної громади.

Звертаємось до Статуту територіальної громади Здолбунова:

Стаття 22. Місцеві ініціативи.
1. Члени міської громади мають право ініціювати розгляд Здолбунівською міською радою (в порядку місцевої ініціативи) будь-якого питання, віднесеного Конституцією і законами України до відання міського самоврядування.
Місцева ініціатива передбачає внесення до Здолбунівської міської ради проекту нормативно-правового акту з питань, віднесених до її відання.
2. Суб’єктами права місцевої ініціативи може бути ініціативна група членів міської громади (чисельністю не менше 20 осіб).
Проекти нормативно-правових актів, внесених в порядку місцевої ініціативи, які підтримані підписами не менш як десяти відсотків жителів міста, які мають право голосу на місцевих виборах, підлягають оприлюдненню і першочерговому розгляду не сесії Здолбунівської міської ради.
3. Розгляд питання, внесеного в порядку місцевої ініціативи, здійснюється на відкритому пленарному засіданні Здолбунівської міської ради з обов”язковою участю членів міської ініціативної групи.
4. Рішення, прийняті Здолбунівською міською радою з питань, внесених в порядку місцевої ініціативи, підлягають обов’язковому оприлюдненню в порядку, встановленому чинним законодавством України.

 Людською мовою це означає таке (поправте, якщо помиляємось): якщо у вас, шановні чи не дуже мешканці Здолбунова, є якісь ініціативи і ви хочете скласти свій проект рішення, який має розглянути дорога наша міська рада, то ви маєте зібрати ініціативну групу у 20 чоловічків, яка назбирає на підтримку своєї ідеї 10% підписів дорослого населення (півтори тисячі, десь так, напевне), і тоді ваші папери стануть вже чимось важливим для обраної вами ж міської ради.

Чи порушила хоч одна відповідь влади чинне законодавство? Ні. Просто хтось вже живе у 21 сторіччі і вміє вмикати комп’ютер та читати про новітні тенденції в управлінні громадою, а хтось досі залишився у двадцятому столітті серед паперів, черг і особистих прийомів.

Висновки: станом на 25 лютого народні Петиції готові розглянути на комісіях районної ради (не знаю), але побоялися прийняти з цього приводу однозначне рішення, готові однозначно розглянути в РДА (так), принаймні  її голова точно, на гарматний постріл не хочуть бачити Народні Петиції від здолбунівчан у Здолбунівській міській раді (ні). Їм досі потрібні черги, живі підписи, паперові звернення, а ще краще, щоб їх п’ять років не чіпали і не заважали отримувати зарплату за те, що «якісно виконують побажання, пропозиції, ідеї своїх виборців» .

Микола Орлов

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Саша С.

  Посадовці психологічно не готові і для них поки що дикість, щоб люди брали якусь ініціативу, щоб люди, крім “покричати”, висловлювали конструктивну позицію, яка може принести користь місту і громаді. Посадовців поки не влаштовує новина про те, що люди спроможні бачити зі сторони краще деякі спекти життя міста.
  Ну і, звісно, поки що їм не подобається перспектива, що їхні рішення будуть базуватись на рішеннях людей. І реакція відповідна.
  Але це проблема звички – вони так ніколи не робили, ніколи не думали, що громадськість може стати генератором ідей і конструктивних змін, і що люди можуть щось знати і у чомусь дійсно розбиратись. Це слабка сторона наших місцевих політиків.
  Хорошою новиною є те, що звички змінюються.
  Ми ж повинні нашою наполегливістю і обгрунтованою позицією сприяти цьому.
  Я вважаю, що це питання часу.

 • buddax2

  1. тут цікаве питання – як визначити, що той хто проголосував за петицію – здолбунівчанин або й взагалі реальна людина.

  2. ще жодної петиції не подолало відмітку 100 голосів, а ви вже хочете їх якось офорити законно.

  3. петиції – це класно, але це лише ідеї, які нічого не варті. Головне – реалізація ідеї. Я переконаний, що якщо надати владі повний план дій щодо якоїсь зміни (повісити табличку, зробити велодоріжки…), так щоб залишилось тільки виділити кошти (що є чи не найскладнішим в наших умовах), то вони підуть на контакт залюбки. Це ж тільки полегшує їм роботу :)

 • Олександр Галик

  Появилась надія: http://www.pravda.com.ua/news/2015/04/9/7064321/

  • Здолбунівсіті

   Цитуємо: Верховна Рада має намір доповнити порядок і форму звернення громадян до влади електронними петиціями.

   За прийняття за основу законопроекту №2299 проголосувало 234 депутатів за мінімально необхідних 226.

   Відповідно до документа, громадяни можуть звертатися до президента, Ради, Кабінету міністрів, органів місцевого самоврядування з електронними петиціями через офіційні веб-сайти відповідних органів і громадських об’єднань.

   У такій петиції має бути викладена суть звернення, зазначене прізвище, ім’я та по батькові автора (ініціатора).Електронна петиція, адресована президентові, Раді, Кабміну, розглядається, і на неї дається відповідь за умови збору на її підтримку не менше від 25 тис. підписів громадян протягом не більше 20 календарних днів від дня її опублікування.

   Вимоги до кількості підписів громадян на підтримку електронної петиції в орган місцевого самоврядування й строку збору підписів визначаються рішенням відповідної місцевої ради.

   Розгляд електронних петицій здійснюється протягом 10 робочих днів від дня опублікування інформації про початок її розгляду, а відповідь оприлюдниться на офіційному веб-сайті органу, якому її було адресовано, а також її надішлють авторові й громадянам, які її підтримали.

 
 

Активні відвідувачі

 
 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама