Народна Олімпіада в Тернополі

У Тернополі 15 лютого відбулася Народна олімпіада в форматі Сочі -2014. Своєрідний логотип, що вказував не лише на спорідненість до зимової Олімпіади в Сочі, а й до революційних подій в Україні та олімпійський вогонь у бочці додавали колоритності цим змаганням.

QHIsi59HM4o
Центральна площа(біля Драматичного театру) зустріла 13 команд Тернопільщини, там і розпочались змагання.
Право запалити олімпійський вогонь отримав О.Башта(громадський активіст, чемпіон параолімпійських ігор з плавання, майстер спорту.) О.Башта

Урочисто відкривши змагання не одним, а зразу трьома гімнами:
державним «Ще не вмерла Україна»
Майдану: «Горіла шина, палала»
та вперше представленим публіці гімн Тернопільського Майдану «Воля чи смерть», учасники, організатори, глядачі та вболівальники вирушили до місця події проведення власне змагань.
Біля обласної державної адміністрації вже була створена атмосфера Народної Олімпіади це і близько 300 шин, і логотип, і навіть олімпійський вогонь, який перевезли з Центральної площі.Народна олімпіада

Л.Бицюра (заступник міського голови Тернополя) організатор змагань відповів на всі задані питання:

Л.Бицюра
-Розкажіть про початок змагань, про зародження ідеї.
Ідея народилась стихійно, це запропонували звичайні люди на Тернопільському майдані. Ідея Народної Олімпіади має 2 складових:
– це своєрідна суспільна позиція стосовно Сочинської олімпіади. Ми всі знаємо, що режим Путіна відповідальний, в певній мірі, за події в Україні, саме він призвів до відмови від Євроінтеграції. І, на жаль, жодної офіційної державної позиції немає.
-Революція, яка відбувається в Україні  почалась в 2013 році. Це революція не якоїсь політичної суперечки, а під час якої народжується українська нація.
Революційні події, які відбувались на вул.Грушевського на Київському майдані мають не тільки символ автомобільної шини, яка й стала елементом нашої символіки Народної Олімпіади. Але ви можете помітити на символіці мішень. Вона означає те, що сьогодні кожен мешканець України є мішенню, мішенню злочинців від влади, від силовиків. У цій ситуації кожен українець повинен захищати себе, навчитись захищати свою родину і державу. Ми сподіваємось, що Народна Олімпіада стане тільки початком цільової системної підготовки громадян до реагування в надзвичайних ситуаціях. В сьогоднішніх змаганнях беруть участь 13 команд з Тернопільської області. Нагородження відбудеться 16 лютого о 12:00 на народному віче. Переможець отримає великий кубок з відповідною символікою, свої нагороди отримають найкращі в тих дисциплінах, які будуть сьогодні на олімпіаді, а це і метання списа на влучність, і збір-розбір автомата Калашнікова, одягання захисного костюма , віджимання від землі та ін.
– А метання бруківкою буде?
-І також бруківки. Є спеціальний сектор для метання бруківки на влучність. Я думаю, це буде найпопулярніший конкурс сьогодні.
– Звідки взяли бруківку, і чи не боїтесь, що це може не сподобатись тернополянам, адже півміста вимощено бруківкою?
-Вона не є демонтована з якоїсь вулиці чи набережної, як це було, на жаль, раніше. Ми купували бруківку.
-Скільки запасли?
-Небагато.
– Олімпіада традиційна проводиться один раз в 4 роки.Чи плануєте ви проводити кожного року таку олімпіаду в пам’ять того, що відбувалось на вул.Грушевського ?
– Події, які відбулись на Грушевського у Києві, однозначно будуть у всіх підручниках історії. Ми думаємо весною зробити урок Євромайдану, де дітям роз’яснити в звичайних термінах, що відбувається в країні. Що відбулося під час розгону студентів, потім, що відбулось на Грушевського. Чому вони повинні завжди розуміти, що влада без контролю завжди перетворюється на терориста. Влада постійно повинна відчувати постійний суспільний контроль. А олімпіада, звичайно, буде, ми вже через соціальні мережі звернулись і звертаємось до інших областей, щоб підтримали нашу ідею та провели в себе народну олімпіаду, мета якої зміцнити український дух у важкий для нас час.
– Як команди власне формувались?
– Ми звернулися до всіх громадян нашої області з проханням взяти участь у цій олімпіаді. А команди формувались самостійно.

Микола Булат (актор, ідеолог Олімпіади)М.Булат

-Як зародилась ідея?
– Я взагалі актор,  своєю професією я несу моральні цінності до народу , збагачую духовну культуру людей. Тому я завжди задумуюсь, чим  можу допомогти тому руху, який зараз є в Україні. До речі я сам, був 29 листопада на Майдані, а 30-го у мене було день народження. Проте святкування не вдалось у зв’язку з тими подіями, то я зрозумів, що маю робити все можливе, щоб допомогти людям. У мене з’являється багато ідей, зокрема ідея, коли ми йшли по вулицях і кричали: «Тернопіль, вставай!». Тепер тиждень тому бачив, як в Одесі 15 тис. чоловік йшли і кричали «Одесо, вставай!».
Але я думаю, що ці всі ідеї є в повітрі, там само як і ідея про Народну Олімпіаду, тому не присвоюю цю ідею собі, її міг сказати кожен, та і хто ж знає, може, в Одесі це комусь спало на думку.
А сталося це так. У день початку олімпіади в Сочі, коли я йшов додому, мені на думку спало те, що ж в такий час не можна воювати. А Україна саме в такому стані. Ми нічого не можемо вже з цим зробити і повинні бути готові до найважчих, можливо, викликів. Колись в Радянському Союзі було таке поняття «Готов к труду и обороне!». А чому ми це не можемо зробити? Давайте готуватись, виховувати фізично та патріотично нашу молодь.
-А які плани на майбутнє?
– Ідеї, будуть народжуватись із ходом подій. На мою думку, самі події будуть підкидати ідеї. Все в світі робиться закономірно. Я не думаю, що лише в мене була така ідея. Просто я її озвучив.
*(розмова відбулась 15.02)

А вже 16 лютого на народному віче в Тернополі, де зібрались всі опозиційні сили, зокрема, на віче приїхав П.Порошенко.П.Порошенковіче 16.02
Біля ОДА зібралося близько 4 тис. людей на мистецьку акцію, як зазначають активісти, для того, щоб «творити гарний настрій і цим повідомляти, що люди вийшли на Майдан не за гроші». Цього ж дня навпроти Тернопільської ОДА встановили революційне фортепіано. А на завершення озвучили результати змагань.нагородження Кременецького "Соколу"
Отже, в загальнокомандному заліку Народної Олімпіади перемогли:
І місце – Тернопільський «Сокіл»
ІІ місце – команда з Гусятинського району.
ІІІ місце -Кременецький «Сокіл».нагородження

Шкільна Є. Шкільна Євгенія,  кореспондент ЗС, член мережі громадських  кореспондентів.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети