Нардеп від Здолбунівщини в ТОПі за кількістю впливів на розподіл субвенції

Громадянська мережа ОПОРА вже вдруге підготувала дослідження щодо розподілу державних субвенцій на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій між одномандатними виборчими округами в Україні. Аналіз даних за 2017 рік, як і в попередньому році, засвідчує  наявність політичних факторів у процесі адміністрування державних субвенцій. Показники використання грошової допомоги уряду для розвитку окремих територій демонструють великі можливості впливових депутатів–мажоритарників отримувати значні кошти для вирішення проблем власних виборчих округів. Наявність політичних мотивів під час розподілу державних коштів актуалізує проблему тіньового лобізму, конфлікту інтересів та можливих корупційних проявів. Але, як підкреслюють дослідники ОПОРИ, не менш серйозним викликом для держави є результативність бюджетних витрат у формі субвенцій.

Підходи до розподілу субвенцій в різних областях відрізняються. У межах округів ситуація схожа. В одних округах кошти виділяються на великі інфраструктурні об’єкти, наприклад, на будівництво чи капітальні ремонти лікарень, доріг та шкіл, а десь кошти розпорошуються між не зовсім інфраструктурними придбаннями на зразок овочерізок, тенісних столів, газонокосарок, навчальних наборів, конструкторів “LEGO”, велосипедів, комплектів іграшок тощо. Зважаючи на те, що вплив народних депутатів на процес виділення і розподілу коштів субвенцій досить високий, можна дійти до висновку, що в одних областях та округах народні депутати зосереджують свої зусилля на значних об’єктах, а в інших – намагаються бути причетними до більшої кількості дрібних об’єктів з метою максимального охоплення свого виборчого округу. І, як наслідок, здобуття більш широких симпатій серед потенційних виборців. Така практика у виборчий період може виявитися вкрай негативною та мати усі ознаки використання адміністративного ресурсу.

Відзначаючи значні диспропорції у кількісному розподілі субвенцій у межах областей, нами був проведений і відповідний розподіл у межах округів.

Так, у 2017 році найбільшу кількість субвенцій отримав мажоритарний округ №123 (Львівська область) позафракційного депутата Тараса Батенка – 468. Округ №65 (Житомирська область) ще одного позафракційного нардепа Володимира Литвина одержав 400 субвенцій.

В окрузі №198 (Черкаська область) депутата з “Блоку Петра Порошенка” Сергія Рудика було профінансовано 389 об’єктів (заходів), в окрузі №13 (Вінницька область) депутата з “Блоку Петра Порошенка” Петра Юрчишина – 383, в окрузі №161 (Сумська область) депутата з “Блоку Петра Порошенка” Миколи Лаврика – 373.

До лідерів за кількістю отриманих на свій виборчий округ субвенцій з бюджету також входять Володимир Зубик (округ №195) – 322 субвенції, Олександр Колода (округ № 209) – 309 субвенцій та Олександр Дехтярчук (округ №154) – 233 субвенції.

Повний текст дослідження тут.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети