Нардеп від Здолбунівщини хоче спростити оренду ставків

Народний депутат Валентин Королюк, обраний від округу до якого входить і Здолбунівщина,  зареєстрував у парламенті проект закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо користування водними об’єктами місцевого значення». У пояснювальній записці до нього народний депутат зазначає, чому виникала потреба у такому проекті. За його словами, в Україні потрібно спростити процедуру оренди водних об’єктів. З подібним зверненням до народного обранця, зокрема, зверталася Радивилівська районна рада.

У пояснювальній записці до законопроекту Валентин Королюк пише: «За повноваженнями, визначеними статтею 122 Земельного кодексу, районні державні адміністрації передають земельні ділянки для ведення водного господарства за межами населених пунктів, а обласні державні адміністрації — земельні ділянки, що не входять до складу певного району. Як правило, водні ресурси місцевого значення орендують для цілей аквакультури — рибництва та здійснення діяльності з організації відпочинку, любительського та спортивного рибальства. В умовах відсутності чіткого розмежування земель державної власності і земель, які є власністю територіальних громад, така ситуація призводить до непоодиноких випадків, коли орендарі водних об’єктів укладають договір оренди земельної ділянки з відповідними радами, а договір оренди водних ресурсів з місцевою державною адміністрацією. Крім того, за даними окремих сільських та районних рад, трапляються інциденти з місцевими державними адміністраціями, які з невідомих причин не готові надавати в користування водні ресурси.

Таким чином, ускладнюються процедури ефективного використання природних ресурсів, територіальні громади не отримують коштів до бюджетів, які належать їм за правом і Конституцією, народна власність позбавляється дієвого нагляду і збереження. Внаслідок відсутності єдиного власника і ефективного користувача водні об’єкти нищаться або, взагалі, зникають».

Валентин Королюк пропонує значно спростити процес надання в оренду водних об’єктів, що, на його думку, зміцнить фінансову основу місцевих бюджетів. У свою чергу, це слугуватиме збереженню і розвитку природних ресурсів рекреаційного призначення. Ухвалення закону «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо користування водними об’єктами місцевого значення» має чітко розмежувати повноваження органів виконавчої влади та органів влади місцевого самоврядування у сфері використання природних ресурсів, зазначає нардеп.

Прес-служба народного депутата Валентина КоролюкаВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети