Нардеп від Рівненщини пропонує карати гривнею неувагу до громадян

Відповідно до Конституції України, усі громадяни «мають право направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та посадових і службових осіб цих органів, що зобов’язані розглянути звернення і дати обґрунтовану відповідь у встановлений законом строк».

Для практичної реалізації цієї конституційної норми Верховна Рада України ще у 1996 році ухвалила закон «Про звернення громадян». Він детально описує порядок прийняття та розгляду органами державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями скарг та заяв громадян.

Статтею 24 цього закону передбачено, що особи, винні у його порушенні, несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність, передбачену законодавством України. Але подекуди громадяни, яким доводилося звертатися до вказаних органів, стикаються не тільки з порушенням своїх прав на звернення, а й іноді з відвертою грубістю чи хамством. Таке поводження з громадянами та їх заявами можновладці дозволяли собі саме через відсутність реальної відповідальності за порушення законодавства про звернення громадян, встановленої законом.

До народного депутата Валентина Королюка на особистих прийомах неодноразово зверталися громадяни, звернення яких, попри вимогу закону, органи державної влади та місцевого самоврядування просто ігнорували. Тому народний обранець виступив ініціатором законопроекту «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення охорони права громадян на звернення». Ухвалення цього законопроекту дозволить кожному громадянину притягнути до адміністративної відповідальності чиновника, який дозволяє собі порушувати законодавство про звернення громадян.

Прес-служба народного депутата Валентина КоролюкаВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети