Намічається битва за булаву Гурбенського монастиря

нифонтУ неділю, 21 червня, прихожани Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на Повстанських могилах в урочищі Гурби відвідали літургію, яку вперше здійснив новопризначений настоятель монастиря отець Онуфрій.

Проте близько 50 людей із Дермані, Бущі, Мізоча, Здолбунова мали на меті не привітати настоятеля з призначенням, а, навпаки, висловити обурення з приводу відсторонення отця Нифонта (на фото, ERVE.ua). Після служби люди вирішили поспілкуватися з новопризначеним настоятелем. Незгоду прихожан можна зрозуміти – без їх відома змінили отця-намісника, до якого люди звикли ходити на службу, до сповіді та просто за порадою. Власне, церква – це громада, а в неї ніхто навіть не поцікавився, чи хоче вона іншого священнослужителя.

Але саме у громади потрібно насамперед цікавитись, чи підтримує вона зміну настоятеля храму. Тим більше, що саме на кошти жертводавців будується зараз новий храм на Гурбах. Прихожани, не шкодуючи грошей, щедро жертвують на церкву і прагнуть, щоб службу у ній відправляв той священик, до якого вони прикипіли душею.

Тим часом отець Онуфрій уважно вислухав відвідувачів. Проте нічим їм не зарадив, оскільки, за його словами, прийшов сюди не сам, а його призначили. Та прихожани храму не збираються відступатися від свого. Вже найближчим часом вони планують завітати і до владики Іларіона, і навіть до Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

До того ж складається враження, що колишнього настоятеля хочуть остаточно «вижити» з монастиря. У суботу, 20 червня, отець Нифонт внаслідок пережитих хвилювань потрапив до лікарні з діагнозом «гіпертонічний криз». Нові порядки, які без згоди отця Нифонта почав наводити новопризначений настоятель, дуже вразили монаха. І незрозуміло, як і де тепер має жити отець Нифонт, який вже багато років проживає у монастирі на Гурбах?

Не варто забувати і про той вклад, який зробив отець Нифонт у зведення храму. Всі свої сили та час він цілком і повністю присвячує будівництву та пошуку жертводавців. Прихожани переконані, що саме завдяки його невтомній праці та їх пожертвам так швидко постала дерев’яна церква.

Нагадаємо, 17 червня стало відомо про призначення нового настоятеля Свято-Воскресенського чоловічого монастиря на Повстанських могилах. Причини зміщення з посади отця Нифонта на сайті Рівненської єпархії УПЦ КП не вказали.

Мар’ян БуркаВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети