Над комунальними ЗМІ нависла загроза
Реформування державних комунальних ЗМІ, оптимізація чисельного складу їх працівників або ж можливе роздержавлення. На кому, або чому хоче зекономити держава у своєму новому законопроекті? На ці та інші питання дискутували члени Національної спілки журналістів України на чолі з головою Олегом Наливайком та представники обласної і районної влади Рівненщини. Проблеми ЗМІ краю обговорили під час розширеного пленуму.
Комітет телерадіомовлення в кілька разів зменшив фінансування держканалів і запропонував звільнити кожного десятого працівника. Такий план заходів прийняли на засіданні колегії Держкомтелерадіо. Виявляється, у влади не вистачає фінансування на утримання ЗМІ, де вона є замовником. Тож, можливо, незабаром своєї улюбленої передачі глядачі не побачать в телепросторі держканалу. Такі ініціативи неабияк стривожили Національну спілку журналістів.
Олег Наливайко, голова НСЖУ:
– Зараз держава веде себе як собака на сіні: і віддати не хоче, і займатись не хоче. Навіть у складні часи 1999 року не було такої складної ситуації, як зараз.
Нині ж держава має відповісти на два ключових питання: чи хоче вона утримувати свій мас-медійний ресурс і чи може вона собі це дозволити? Якщо ж у відповідь прозвучить – “ні”, то на державні ЗМІ чекатиме приватизація. За умов роздержавлення усі мас-медіа опиняться на рівних конкурентноспроможних умовах. І це рано чи пізно станеться, переконані деякі обласні чиновники, що й самі в минулому були журналістами.
Олексій Губанов, заступник голови Рівненської ОДА:
– Рано чи пізно ви будете у вільному плаванні. Навчіться виживати. Хто навчиться, той залишиться. Всі інші будуть ходити і просити кошти.
За рівні умови, проте не без допомоги держави виступає голова Рівненської обласної організації НСЖУ Дмитро Тарасюк.
Дмитро Тарасюк, голова Рівненської обласної організації НСЖУ:
– Я за те, щоб в рівних умовах працювали усі. Але нехай це буде на умовах тендерів. Влада допомагає. І не обв’язково ці гроші давати державним ЗМІ. Можливо, є недержавні, які працюють краще. Нехай ці кошти розподіляються.
Ще одним проблемним питанням залишається система розповсюдження друкованої преси “Укрпоштою”. Газетярі не розуміють, чому вони, наприклад, свою районну продукцію повинні направляти спочатку в область, щоб згодом, вона знову ж таки повернулась. Керівник рівненської “Укрпошти” пояснює, що діють за вказівками зі столиці. На їх думку, це економічно вигідно.
Валерій Колганов, керівник Рівненської дирекції УДППЗ “Укрпошта”:
– Ми економимо сортувальників. Сортувальні центри, які в районах.
Тож питання налагодження співпраці з “Укрпоштою”, фінансування або ж реформування державних комунальних ЗМІ залишаються досі актуальними. Їх будуть розглядати під час двогодинної зустрічі представників Національної спілки журналістів із керівником уряду Миколою Азаровим.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.