Набули чинності зміни до Податкового кодексу і держбюджету

Закони про внесення змін до Податкового кодексу і державний бюджет на 2014 рік, були опубліковані в 1 серпня в газеті “Голос України”. Вони набирають чинності з дня, наступного за днем опублікування.  Так, законом “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України” тимчасово, до 1 січня 2015 введено новий загальнодержавний збір – військовий збір, який стягуватиметься за ставкою 1,5% з доходів фізичних осіб.Платниками збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як з джерел їх походження в Україні, так і іноземні доходи, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи з джерел їх походження в Україні та податкові агенти.  Об’єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 Податковогокодексу України.Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) збору до бюджету є особи, визначені у статті 171 цього кодексу. Платники збору зобов’язані забезпечувати виконання податкових зобов’язань у формі та спосіб, визначені статтею 176 цього кодексу.

Законом, до 1 січня 2015 року підвищено рента на видобуток залізної руди з 5% до 8%, нафти – з 39% до 45%, газу з покладів до 5 км – з 28% до 55%, газу з покладів понад 5 км – з 15 % до 28%.

Крім того, з 1 листопада 2014 збільшується “поріг” обов’язкової реєстрації підприємства платником ПДВ – з 300 тис. грн до 1 млн грн, продовжено до 31 грудня 2014 року включно режим звільнення від оподаткування ПДВ операцій з експорту зернових і технічних культур; скасовано звільнення від оподаткування ПДВ операцій з поставки лісоматеріалів, паливної деревини, відходів лісопереробної промисловості; скасовано оподаткування по “0” ставкою податку послуг з перевезення пасажирів швидкісними поїздами Інтерсіті +.

Крім того, з 1 листопада 2014 вводиться система електронного адміністрування податку на додану вартість.

Також на 5% збільшено розмір акцизного податку на тютюнові вироби; напої, які сьогодні класифікуються як продукти дієтичного харчування і містять етиловий спирт 8,5% і більш віднесені до алкогольних напоїв.

Здолбунівська ОДПІВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети