На зустрічі представники Здолбунівської РДА та лісгоспу дійшли консенсусу

випалювання вугілля на Здолбунівщині (17)17 липня ЗС розповів про занепокоєння, висловлені головою Здолбунівської РДА на інформацію щодо виробництва деревинного вугілля на території ландшафного парку.

27 липня 2015 року голова Здолбунівської РДА Кондрачук С.Ю. та двоє його заступників Орлов М.В. та Власюк Л. П., навідались з робочим візитом до директора ДП «Острозьке лісове господарство» Крука М.А., щоб особисто обговорити актуальні та важливі питання щодо діяльності лісгоспу та описаної вище ситуації з деревним вугіллям.

Як розповів керівник лісогосподарства – для здійснення своєї господарської діяльності ДП було надано землі на праві постійного користування для реалізації права самостійно планувати свою діяльність, визначати стратегію та основні напрямки свого розвитку. Тому підприємство здійснює переробку низькосортної деревини та цілком забезпечує район паливними дровами. До 2015 року «Острозьке лісове господарство» співпрацювало з підприємством «Свіспан Лімітед», що у м.Костопіль. Втім, підприємство призупинило свою роботу по переробці низькосортної сировини. Оскільки, в Рівненській області інші підприємства такого типу відсутні, з метою виконання запланованих лісогосподарських показників, лісгосп вимушений був знайти іншу альтернативу по переробці низькосортної сировини.у лісництві

Такою альтернативою стало виготовлення деревного вугілля шляхом спалення низькосортної деревини. Для цього було залучено приватних підприємців, які мали відповідне обладнання для такого виробництва. Таким чином, лісгосп уклав угоду: приватні підприємці отримують усі дозволи на здійснення діяльності, а «Острозьке лісове господарство» постачає деревину. До директора господарства пролунало питання, чи можна обійтись без посередників, тобто без приватних підприємців, а лісгоспу закупити бочки для спалювання деревини і самостійно здійснювати виробництво. На що директор відповів, що це  не вигідно, оскільки закупити необхідних 30 бочок по 40тис. грн. кожна надто дорого, ще й потрібно додатково наймати працівників, як б слідкували за спалюванням. А приватні підприємці вже мають власні бочки та людські ресурси, щоб здійснювати таку діяльність.

Протягом останніх двох років підприємці налагоджували свою діяльність, і лише від квітня виробництво деревного вугілля набуло масштабних обертів. Відтепер таким видом твердого палива забезпечені місцеві жителі, заклади освіти, що уклали угоду з лісгоспом, виробництво виходить на всеукраїнський та експортний рівень.

Починаючи з минулого місяця, підприємство вперше заплатило 40тис. грн. податків до казни району. За словами керівника лісгоспу вони не зобов’язані платити до районного бюджету податки, але оскільки частина виробництва розміщена на території саме Здолбунівщини і враховуючи наполегливу роботу яку веде адміністрація із акумуляції податків, сторони знайшли порозуміння щодо цього. Також до районного бюджету буде надходити і екологічний податок від підприємця, що випалює вугілля. Сьогодні для оптимізації виробництва найнято 6 працівників, які за словами підприємця належним чином оформленні, хоч плинність кадрів на такій нібито простій але водночас складній роботі велика.

Чи нищиться природа від такої діяльності? Перш за все варто наголосити, що спалення деревини відбувається не на території Національного природнього парку «Дермансько-Острозький». Та територія діяльності підприємців дійсно входить до такої природоохоронної зони як ландшафтний парк «Дермансько-Мостівський», але він існує виключно на папері. Та й департамент екології та природних ресурсів Рівненської облдержадміністрації надав усі дозволи на спалення деревини, оскільки ця діяльність не порушує ландшафт. Нагадаємо, що з паперовим ландшафтним парком вже виникали проблеми, коли підприємці намагались розпочати масштабне видобування торфу. Докладніше дивитись ТУТ

ДП «Острозьке лісове господарство» отримані від виробництва деревного вугілля кошти використовує для покращення власної діяльності, і це покращення позитивно впливає на навколишні села. Лісівники розповіли про сприяння очищенню доріг взимку та їх ремонту влітку, поділилися планами облаштування пожежного посту, якого немає у навколишніх селах. Пожежна машина вже стоїть в ангарі, йде процес закупівлі необхідних пожежних рукавів та помп. Також висловити бажання придбати власний транспорт для розчищення доріг узимку. Тож розраховують на розуміння і підтримку влади.

Керівники району детально вивчили спірні питання які виникали до зустрічі: про час початку роботи з виготовлення деревини і час отримання необхідних дозволів, які отримані лише нещодавно, про пожежну безпеку навколо виробництва, про відсутність сплати податків до цього місяця, зокрема екологічного від підприємця. Хоча цим питанням мала би поцікавитись давно податкова інспекція Здолбунівського району.

Під час зустрічі також підіймали питання про мисливські угіддя. Приватні мисливські угіддя узгоджують з лісовим господарством біоспоруди, облаштування вишок. Хоч з лісгоспу зняті охоронні функції мисливських угідь, та вони погодились надати інформацію про угіддя, кому і на що і які дозволи чи узгодження видавалися. Тому є привід продовжити детальне вивчення ситуації із лісами в районі.

Зустріч представників Здолбунівської РДА та ДП «Острозьке лісове господарство» оперативно роз’яснила усі конфліктні питання, намітилися конструктивні позиції обох сторін, однак правоохоронні органи ще з’ясовують правомірність, законність дій усіх причетних і чи не було завдано шкоди екології, чи всі необхідні дозволи були для ведення подібної діяльності. І якщо висновки будуть позитивними, то залишається ще декілька питань, одне із яких до Департаменту екології Рівненської ОДА: чому випалювати деревину на території лісгоспу і ландшафного парку можна, а видобувати торф і створити 40 робочих місць у тому ж паперовому ландшафному парку не можна.

Люкшин Юлія

П.С Лист керівника лісгоспу у додатку

Офіційний листдо Голови Здолбунівської РДА

Офіційний листдо Голови Здолбунівської РДАВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети