На Здолбунівщині відбудеться антикремлівська конференція

abn-buderazh24 жовтня в робочому кабінеті голови Здолбунівської райдержадміністрації Сергія Кондрачука відбулася четверта вже в цьому році нарада з питань організації та проведення 3 грудня 2016 року в с. Будераж Здолбунівського району науково-практичної конференції «АБН, як передумова створення єдиного фронту проти кремлівської агресії» – повідомляє сайт РДА

Як повідомив голова Здолбунівської райдержадміністрації Сергій Кондрачук на своїй сторінці у Фейсбуці «Участь у конференції підтвердили: Рефа́т Чуба́ров — український кримськотатарський політик і громадський діяч,  голова Меджлісу , заступник Голови Ради представників кримськотатарського народу, Ельхан Нурієв – колишній член уряду Азербайджану, політичний емігрант. Чекаємо на підтвердження участі і інших відомих осіб.

Захід розпочнеться освяченням пам’ятника присвяченого 70-літтю проведення конференції поневолених народів Сходу Європи і Азії.

Після чого у Будеразькій загальноосвітній школі буде проведено конференцію, яка складатиметься з трьох частин: виступи науковців, виступи представників інших народів, які воюють або воювали на Сході України.

За підсумками заходу заплановане прийняття Постанови і Відозви, як це було в 1943-му році.

Насамкінець учасники конференції відвідають Свято-Воскресенський чоловічий монастир на Повстанських Могилах, де вшанують воїнів Української Повстанської Армії, які полягли в боях за Україну».

Історичне повідомлення про конференцію поневолених народів Сходу Європи і Азії:

21-22 листопада 1943 за ініціативою ОУН на Рівненщині в умовах найсуворішої конспірації проводиться Конференція поневолених народів Сходу Європи і Азії, на яку зібралися члени УПА — 39 представників 13 народів, «поневолених радянською імперією» — 6 грузинів на чолі з «Карлом», 6 азербайджанців (голова делегації «Фізуль»), 5 узбеків («Шимрат»), 4 вірменина («Антрант»), 4 татарина («Тукай»), 2 білоруси («Дружній»), 2 осетини («Арам»), казах («Дежкман»), черкес («Джигіт»), кабардинець («Баксан»), чуваш («Скворцов»), башкир («Кагарман») і 5 українців — представників керівництва УПА — ОУН: член Бюро Головного Проводу ОУН Ростислав Волошин, член Головного Проводу ОУН Яків Бусел , референт пропаганди крайового проводу ОУН ПівдСУЗ (Південно-східних українських земель) у Дніпропетровську Омелян Логуш, перший головнокомандувач УПА Дмитро Клячківський і діяч ОУН Катерина Мешко.

Крім офіційних делегатів на конференцію прибув також головнокомандувач УПА Роман Шухевич. Головував на конференції –Ростислав Волошин.

Місцем проведення конференції стало село Будераж в Здолбунівському районі Рівненщини, на території, контрольованій відділами УПА під командуванням Петра Олійника («Енея»).

З метою забезпечення безпеки учасників і особливо високопоставлених представників ОУН і УПА була запущена дезінформація про те, що зустріч відбудеться в лісах Житомирщини.

Учасники прийняли Постанову і Відозву, в яких, зокрема, заявили про необхідність «створення спільного комітету народів Східної Європи і Азії, який буде координувати всі національно-революційні сили цих народів, виробить єдину лінію боротьби зі спільним ворогом, єдину тактику боротьби та у відповідний момент кине клич до одночасного повстання всіх поневолених народів».

На конференції було сформовано Комітет поневолених народів, в чиї функції входило формування національних повстанських армій, об’єднання та організація національно-політичних сил в місцях їх проживання, а також на землі України, куди війна закинула їх. [1]

Ідеї, висунуті на конференції, знайшли своє втілення і розвиток у створенні Антибільшовицького блоку народів.Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети