. На Здолбунівщині затримали копачів торфу | Здолбунів City

На Здолбунівщині затримали копачів торфу


kopachi_810 травня занепокоєні жителі с.Лідаво побачили біля свого ставка (до речі кимось орендованого і невідомо ким?), що двоє молодиків копають яму і щось вантажать на причеп авто. Зателефонували сільському голові. Поки Лідія Михайлівна Балабат прибула на місце, то машина вже поїхала, проте копачі залишились. Тому залишилось лише дочекатись повернення і викликати міліцію.

Приїхала і міліція і машина, проте вже інша, але теж з причепом.

Із розмови сільського голови з копачами важко було зрозуміти мотиви останніх. Все на що вони спирались так це на те, що шкоди вони ніякої не робили. Дві машини вчора вивезли, одну сьогодні і все, а от міліція і влада села нехай би краще займалась сміттям, що прибило до берега в озері, розкопаною дамбою біля озера і бесідкою, яку хлопці поруч майстрували.kopachi_5

Звичний такій набір відмовок тих, кого застають «на гарячому».

При цьому спокійно довантажували причепа, поклали лопати і сито (пружинний каркас від ліжка) і збирались їхати!

Але, як повідомили місцеві міліціонери таке діяння цілком підпадає під дію ст.240 Кримінального кодексу України.

Ст.240 ККУПорушення правил охорони надр

Порушення встановлених правил охорони надр, якщо це створило небезпеку для життя, здоров’я людей чи довкілля, а також незаконне ви­добування корисних копалин, крім загальнопоширених, — караються штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів до­ходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років. 2. Ті самі діяння, вчинені на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду або повторно, або якщо вони спричинили загибель лю­дей, їх масове захворювання або інші тяжкі наслідки, — караються обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією незаконно добуто­го і знарядь видобування.

Міліція розбереться з якою метою торфова суміш викопувалась, просівалась і вивозилась. Явно не для того, щоб посадити вазончик із квітами.kopachi_1 kopachi_4 kopachi_6

Версій може бути декілька.

 1. Для власних потреб (теплиця, газон)
 2. На комерційне замовлення когось для таких же потреб
 3. Для підпільного фасування і продажу

Подібна суміш у 50 кг пакетах коштує 48-60 гривень, у меншій розфасовці ще дорожче за 1 кг торфу.

Отже, якщо вірити навіть словам водія авто про три вивезених причепи і за його ж словами, що в причеп входить 1 куб торфу, то переведемо куби в кілограми і отримаємо 1 тонну торфу. При розрахунку 1 кг=1 гривня=заробіток 1000 гривень…малувато для бізнесу, хоча хто знає скільки ще збирались звідти вивозити торфу ці копачі.

Чим загрожує така діяльність для любителів торфу? Як видно із санкцій ст.240 ДО 50 неоподаткованих мінімумів. ДО це значить і 1 і 2,10,20… Неоподаткований мінімум у нас 17 гривень. При лояльності суду, якщо туди потрапить протокол все може 17 гривнями і закінчитись, розритою ямою біля ставка, вивезеним і не вилученим торфом (як із земельними ділянками з подачі В.Шуля, порушення по корупції у заступника голови РДА визнали, а гектари залишили)kopachi_7 kopachi_3

Слід відмітити позицію місцевих жителів і сільського голови та сільського старости Лідава, які не закрили очі на те, що відбувається у них на території і активно цьому протидіяли. Працівники міліції на службових і не службових авто, деякі у свій вільний час, активно долучились до припинення видобутку верхнього шару торфу (візуальна оцінка цієї речовини автором матеріалу). Були задіяні і слідчі, СБЕЗ, ДАІ району. Був на місці подій і т.в.о начальника Здолбунівського РВ підполковник Криса С.І. Ось офіційна версія-коментар  від здолбунівської міліції, який повідомила ЗС Ярослава Ногачевська, Здолбунівський РВ УМВС

42 – річний мешканець с. Здовбиця Здолбунівського району вирішив зайнятись видобутком корисних копалин. Неподалік ставка с. Лідаво, посеред білого дня, останній  видобував торф. Працівники міліції встановили, що спеціального дозволу на користування надрами (їх видобуток) у межах вказаної ділянки чоловік не мав.

– По даному факту працівниками міліції Здолбунівського РВ УМВС відкрито кримінальне провадження по ч.2 ст. 240 Кримінального кодексу України (порушення правил охорони надр). – зазначив начальник районних міліціонерів майор міліції Олександр Панасюк. – Триває досудове розслідування.

1 зірка2 зірки3 зірки4 зірки5 зірок (ще не оцінили)
Loading...


Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 • Вагонник

  Пане Орлов, доведіть розслідування до кінця, що ж ви тільки одного побачили і кричите, “держи злодія”? Притягніть до відповідальності ще півсела Лідаво і ще декількох здовбицьких людей з важливими прізвищами, які кричать на кожному повороті, що землю звідти причепами возять в свої теплиці. Натомість про одних говорите і злодіями обзиваєте, а інші якось замовчуються. Якось не гарно виходить. Ну і ще одне, для того щоб цю землю продавати і мати з цього прибуток треба мати відповідне обладнання і возити його не маленьким прицепчиком. А так ваші намагання викрити “великий злочин проти людства” швидше схоже на процес роздування з мухи слона. За такою логікою до Ст.240 ККУ Порушення правил охорони надр можна “пришити” і сінокос, і внесення добрив, і оброблення полів гербіцидами. Натомість в селі є проблеми більш актуальні, такі як здовбицьке сміттєзвалище. Але чомусь ви не поспішаєте з цим хоч якось боротись, мабуть “клепати” статті про “злодіїв” легше ніж тягатися з комунальним підприємством.

  • Здолбунівсіті

   Ви можете почитати, пане вагоннику, всі попередні коментарі до подібних матеріалів і порівняти їх. Впадають у вічі якісь схожості: 1. Згадують прізвище Орлов 2.Вказують на те що роздмухали із мухи слона, або когось облили брудом 3. Рекомендують звернути увагу на якусь іншу проблему, тому що саме описана і героєм, який впізнав себе у статті, прокоментована-здається дрібною 4. Згадують про журналюг яким писати легше ніж мішки таскати 5.Сватають автора на якусь посаду або на вибори. Тому якщо 5 з 5 фактів співпадають-коментатор герой матеріалу-це наше суб’єктивне припущення:)

   • Вагонник

    Аналізуєте ви, пане Орлов, добре, але на цей раз не вгадали) Поганий з вас Коломбо. А про актуальніші проблеми в нас все село знає, але от чогось в пресі їх, нажаль, не піднімають, зважаючи на осіб які там замішані. Пічаль-біда)

    • Здолбунівсіті

     :) Розслідувати справи кримінального характеру-прерогатива міліції. Як преса може підняти те, про що ВИ (та вам подібні жителі)її не повідомили. Якщо вам відомі факти, прізвища, є фото-відео-надсилайте. Якщо лише згогадки-то таких активістів у диванній партії Здолбунівщини багато і такою інформацією вони обмінюються пошепки одне з одним під час засідання партії чи її окремих ячейок у кожного в себе на кухні. Для чого задавати питання, знаючи тему і не роблячи для вирішення проблеми жодних кроків. Чому ЗС має бути це більш важлива ніж ВАМ?

     • Вагонник

      Бо ви самі за це беретесь, але тут вже йде така логіка: “За це я візьмусь, а це не буду робити”. І не треба зображати наївність, ви достатньо давно живете в Здовбиці щоб знати які тут є нюанси. А ці відмовки, ваші ну якось не переконливо звучать.

     • Здолбунівсіті

      Пане, … (вагонник) – ЗС не підміняє собою інші органи, а лише висвітлює події варті уваги. Наразі у нас немає мети підміняти роботу правоохоронних органів у пошуку подібних до описаного випадку, але якщо такий буде знайдений будь-ким то і про нього теж ЗС напише. В т.ч і власними силами або з вашою допомогою :)

     • Вагонник

      І все таки згідно цієї статті виходить, що підміняє

 • Невже в с. Лідаво немає школярів чи студентів, які хоч трішечки вміють кльоцкати по клавіатурі (сенсорному екрану)? Елементарна річ – в соціальних мережах відкрити спільноту по розгляду питань лідавської громади – щось подібне до ЗЕОН, але свого оригінального зразка. Світ дуже цікавий і не варто обмежувати себе рівнями “корівоньок подоїли” та “пацєток покормили” – в селах також живуть розумні люди, просто їх треба знати і якось заохочувати.

  А сільська громада вже давно могла б організувати на тому торфовому “родовищі” невеличке виробництво з видобутку та фасування, щоб по демпінговим цінам реалізовувати торф у регіоні чи інших областях, а отримані з продажів кошти витратити на благоустрій села (вирішення проблемних питань).

  • Здолбунівсіті

   З повернення, Костю! Влучний коментар!

  • Костя з поверненням!

  • Вагонник

   в нас це робити не рентабельно так як газифіковані майже всі господарства, а такий торфовий бізнес вигідний лише тоді коли є великі замовлення і великий об’єм видобутку для чого, відповідно, потрібна техніка і дозволи і реєстрація. А це потягне на велику суму, яка той прибуток, що йде від невеличкого підприємства і поглине, а ще є податки. До того ж торф круглорічно не користується попитом, він буде потрібен ну місяців 5 на рік, а податки треба платити кожен місяць і зарплати. Тому, на мою думку, шкірка вичинки не варта.

   • Лишню шкірку обрізають, щоб не заважала, як це робить найбільш вдалий, в підприємницькому хисті, народ – євреї.

    Елементарно, Пацанс! Берете тих людей, яких затримали при нелегальному видобутку – ГАРНО ВИБАЧАЄТЕСЬ і пропонуєте їм продовжити видобуток за умови, що вони будуть його реалізовувати; звісно, трошки “лівака” від видобутку їм також пробачити, але так, щоб не нахабніли – залучити ще бажаючих.

    Не маніпулюючи економічними термінами, скажу просто – робите рекламу готового продукту, не маючи його на руках; в Інтернеті подаєте оголошення про наявність супер-пупер класнючого торфу, а коли підуть замовлення – тоді варто і ефективно лопатами попрацювати.

    І які, в кенгурячу с… сумку, можуть бути податки, коли громада сама на себе працюватиме? В новій демократичній державі ніякий орган не пред’явить скарги за те, що провінція знайшла в собі сили на саморозвиток.

    • Вагонник

     не в нашій бюрократичній системі

     • Словами відомого іспанського літературного класика епохи Відродження: “Пішли вони нах***, та бюрократія і недосконале під*****ичне законодавство – потреби простих громадян понад усе, і не варто боятись!”

    • Ксьондз

     Як часто зазаначає автор у своїх статтях: “Ми ж йдемо в Європу!”. Так отож у Європі не використовують невідновлювальні корисні копалини в якості енергоресурсів (хіба при дуже серйозному техніко-економічному обгрунтуванні), а намагаються як умога ширше використовувати альтернативні джерела енергії – енергію вітру та сонця. Таку корисну копалину як торф в основному використовують у сільському господарстві. Багато лідавський громаді доведеться нафасувати торфу, щоб справа вигоріла. А потім всіх фасувальників з с.Лідаво “разаблачить главний разаблачатєль” і їм всім “пришиють” 240 ст. ККУ.

     • Вбільшості абсолютно згідний з Вами, але якщо є хоча б маленька можливість продати торф, щоб громада отримала зиск, то її треба використовувати (як можливість так і громаду). І не варто так сильно ідеалізувати Європу з її технічними досягненнями – там люди з периферії так само, як і в Україні користуються і газом, і вугіллям, і торфом – просто більш з раціональним підходом.

      І, в першу чергу, головне, щоб громада була згуртована, а те як той торф продасться – другорядне.

 • Леонід Флорак

  Я
  вважаю, що копачі не порушили кримінальний Кодекс. Вони копали лопатами
  глибиною до двох метрів і не порушили статтю 23 Кодексу про надра…

  Землевласники і землекористувачі в межах наданих їм земельних ділянок мають право без спеціальних дозволів та гірничого відводу видобувати для своїх господарських і побутових потреб корисні копалини місцевого значення і торф загальною глибиною розробки до двох метрів,….., та використовувати надра для господарських і побутових потреб.

  Видобування корисних копалин місцевого значення і
  торфу з застосуванням спеціальних технічних засобів, які можуть призвести до
  небажаних змін навколишнього природного середовища, погоджується з місцевими радами..

 
 

Активні відвідувачі

 
 

Архіви

 

 Сайт для Руководителей. Как результативно управлять
 

Реклама