На Здолбунівщині ініціюють створення ГО “Майдан”

majdanУ останній перед Новим роком тиждень у Києві заявили про створення громадського об’єднання “Майдан”. Його поява одразу супроводжувалась із однієї сторони схваленням цього факту, із іншого критикою. Як по персоналіям, які увійшли у керівні органи ГО, так і взагалі по факту “приватизації” слова чи то події “Майдан”.

Подібні заяви про створення ГО “Майдан”- обласний осередок, почали з’являтись в областях і зокрема Рівненській. Особливо інформаційно стараються у цьому плані ВО “Батьківщина” та ВО “Свобода”, які наввипередки  намагаються проявити першоініціативу.

Так. про створення обласної організації “Майдану” повідомили з прес-служби Рівненської обласної організації ВО “Батьківщина” та ВО “Свобода”.

У прес-службі “Батьківщини” зазначають, що до керівного складу рівненської організації НО “Майдан” увійдуть народні депутати Микола Кучерук (“Батьківщина”), Віталій Чугунніков (“УДАР”) та депутат Рівненської обласної ради від ВО “Свобода” Олексій Бучинський.

Також у прес-службі “Батьківщини” повідомляють, що до “Майдану” доєдналися й громадські активісти Віталій Примак та Андрій Логащук.

Хоча деякі громадські активісти та координатори рівненського Євромайдану таку інформацію не підтверджують. Зокрема Анатолій Бондарчук із  “ОПОРИ” каже, що інформацію про створення “Майдану” отримували, але будь-якого рішення про входження туди чи ні, а також про те, хто має її очолювати, не ухвалювали.

Основні цілі Рівненського відділення “Майдану” співзвучні із цілями головного народного об’єднання України, заявляє прес-служба ВО “Свобода”, а саме:

1. Усунення мирним і законним шляхом від державної влади в Україні кланово-олігархічної групи, яка функціює на основі структури Партії регіонів та під керівництвом В.Ф. Януковича.

2. Створення національного тимчасового уряду народної довіри з громадських діячів, науковців та політиків, які не є представниками режиму В.Ф. Януковича.

3. Внесення змін до чинного виборчого законодавства, направлених на забезпечення прозорости, неупереджености виборчого процесу та неможливости влади застосовувати до нього адміністративний ресурс.

4. Проведення дострокових президентських і парламентських виборів на засадах справедливости, чесности та неупереджености.

5. Повернення системи державного управління до стану за Конституцією 2004 року, зокрема перехід до парламентсько-президентської форми правління.

6. Забезпечення спільного захисту (громадського, юридичного, соціяльного) від протиправних дій влади усіх учасників Евромайдану, Народного об’єднання “Майдан” та інших акцій, спрямованих на мирну боротьбу проти режиму Януковича.

7. Ініціювання проведення всеукраїнського референдуму про підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

8. Скасування на парламентському рівні усіх угод, підписаних 17 грудня 2013 року нині чинною владою з Російською Федерацією.

9. Звільнення політичних в’язнів.

10. Денонсація угоди, укладеної між Україною і Російською Федерацією, про статус та умови перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України від 20.10.2010, та розгляд питання про “виселення” російського флоту з території України.

11. Забезпечення організованих заходів щодо боротьби з корупцією заради побудови в Україні правової держави і громадянського суспільства.

12. Громадський нагляд за діяльністю органів державної влади й місцевого самоврядування на предмет дотримання ними законів та Конституції України.

Свободівці також повідомляють, що співголовами Організаційного комітету Рівненського відділення “Майдану” стали голова рівненської міської організації ВО “Свобода” Олексій Бучинський, Голова Рівненської обласної організації ВО “Батьківщина” Микола Кучерук та голова Рівненської обласної організації “УДАР” Віталій Чугунніков. До участи у роботі керівних органів Народного об’єднання ініціатори запрошують представників опозиційних політичних партій, лідерів громадських організацій, діячів культури та науки, керівників незалежних профспілок, лідерів українського студентства та просто небайдужих до долі країни жителів міста та області.

А що із цим питанням робиться на Здолбунівщині? До редакції ЗС вже неодноразово звертались активні мешканці краю з різною інформацією та запитаннями.

– Коли буде утворюватись “Майдан” у Здолбунові?

– Кажуть, що його вже утворили люди Дацюка.

– Кажуть, що його збираються утворити колишні голови Здолбунівської РДА Л.Кінах і С.Ніколіна.

Та їм подібні питання. Дещо прояснив ситуацію виступ депутата райради С.Кондрачука сьогодні біля памятника С.Бандері.

Він зазначив, що у суботу, 4 січня, на 13.00 в Здолбунові по вул. Незалежності, в залі засідань «Укрцемремонту», відбудеться робоча нарада громадськості щодо діяльності в нашому районі ГО «Майдан». А вже через тиждень, у неділю, 12 січня, планується конференція цієї організації, мета якої (ГО, а не зборів) – зміна влади цивілізованим шляхом, захист активістів, організація страйкомів та ін.

«Варто зазначити, що на Здолбунівщині створити ГО «Майдан» планується з такою структурою, щоб у ній не було голів, співголів, «заслужених членів» і таке інше. Адже якщо знову почнемо ділити булаву, визначати старших та нижчих з-поміж себе – то не матимемо результату. Події останнього місяця чітко показали, що головною рушійною силою в нашій країні є небайдужа громадськість. І саме громадськість має формувати «Майдан». На конференції планується визначити усі напрямки, за якими працюватиме організація, та обрати координаторів цих напрямків, яким, фактично, зможе стати кожен бажаючий. Кожен, хто має час, можливість та бажання працювати заради спільної перемоги», – зазначив Кондрачук, додавши, що про більш точний час проведення районної конференції ГО «Майдан», а також місце її проведення буде повідомлено в районних он-лайн та офлайн ЗМІ згодом.

Так що  ЗС буде інформувати про час і місце проведення подібних заходів, прийняті на них рішення, щоб цей процес був максимально відкритий і зрозумілий усім.

Прихильники партії Регіонів, натомість заявили про плани створення ГО “Площа єднання”Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети